Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

Nové svadobné trendy prinášajú zmeny. Nie každá nevesta má záujem o tradičnú sviežu bielu, smotanovú alebo jemnú slonovinovú svadobnú výzdobu. Návrhári a odborníci z oblasti svadobného priemyslu pre tento rok uprednostňujú jedinečnú paletu farieb s tlmenými odtieňmi. Dokonca i čoraz viac párov volí tieto nezvyčajné farebné kombinácie pre silný vizuálny dojem. Uhľovo čierna, atramentovo modrá, tmavo šedá a zelená patria medzi tie najobľúbenejšie.

Možno niektorým z nás tieto farby pripadajú veľmi smutné, pochmúrne a ku svadobnému dňu sa vôbec nehodia. Ak sú však citlivo a starostlivo vybrané a skombinované napríklad so zlatými detailami, sušenými kvetmi, rastlinami, sukulentmi a odrodami kvetov so zaujímavými textúrami a tvarmi, vyhnete sa tomu, aby vaša svadba vyzerala ako Halloweenska párty rodiny Addamsovcov. Práve naopak, vďaka týmto farbám môžete dosiahnuť moderný, elegantný a jedinečný vzhľad, ktorý milo prekvapí vašich svadobných hostí.

Nám sa tento svadobný trend celkom pozdáva. A čo vám? Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko nápadov.

Pozri aj: Škoricovo-ružová svadobná výzdoba i doplnky: Zamiluješ sa do nej?

 

Stôl

Zdroj: pinterest.com

Svadobný stôl

Svadobný stôl s tmavým obrusom môže vyzerať naozaj vkusne. Ak ho doplníte o zlaté svietniky s dlhými sviečkami napríklad v čiernej farbe, čisto bielymi taniermi s menu lístkom v tmavom odtieni, tak nielen vaši hostia, ale i vy ostanete hľadieť v nemom úžase. Stôl môžete dozdobiť živými eukalyptovými listami, kvetmi vo vázach i chutnými kaktusmi rôznych tvarov. Máte radi bohémsky štýl? Výborne! Tieto mdlé odtiene farieb sa k nemu dokonale hodia. Potiahnite stredom stola krásny úzky makramé obrus v bielej alebo béžovej farbe. Vyzerá to veľmi pekne, čo poviete?

Torta

Zdroj: pinterest.com

Chutná i vkusná

Napriek hŕbe zákuskov a koláčov, mnoho svadobčanov je zvedavých na svadobnú tortu. Tento sladký vrchol svadobnej hostiny musí ohúriť, ale i dobre chutiť. Zabudnite na klasické biele či ružovkasté tortičky. Podľahnite trendu a vsaďte na prekvapivé odtiene čiernej, tmavomodrej a dokonca i príjemnej ťavej farbe. Môžete si zvoliť celú tortu v jednom odtieni alebo skombinovať napríklad s bielou, ktorá dodá celému vzhľadu akúsi rovnováhu farieb. Tortu môžete doplniť i o živé či sušené kvety.

Družičky

Zdroj: pinterest.com

Tmavá je dobrá

Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj výzdobu sály v tejto farbe. A čo také šaty pre družičky? My sme sa zamilovali do tmavo zelených, ktoré pristanú každej slečne. Pre odvážne nevesty sú alternatívou svadobné šaty napríklad v čiernej farbe. Ak len predsa chcete ostať pri klasike, môžete si dať spraviť aspoň kyticu z kvetov v sýtych tmavých odtieňoch.

Dekorácie

Zdroj: pinterest.com

Tabule s nápismi, zasadací poriadok, candy bar, závesné dekorácie – i v týchto detailoch sa dá krásne pohrať s farbami tmavých odtieňov. Buďte kreatívni, nechajte sa inšpirovať a dodajte svojmu svadobnému dňu jedinečnú atmosféru vďaka vkusne skombinovaným farebným variáciam. Ak sa vám priestory budú zdať tmavé, vsaďte na sviečky, lampáše alebo solárne osvetlenia, ktoré ich krásne prežiaria.

Neprehliadni: Ako zariadiť svadbu v zahraničí? Čo všetko je potrebné vybaviť?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE