Svadba bez alkoholu: Ako ju naplánovať a čo ponúknuť hosťom?

Áno, čítate dobre. Svadba bez alkoholu. Väčšina z nás si to nevie predstaviť a možno viacerí aj o takomto druhu svadby ešte nepočuli. Ako môže taká svadba vyzerať? Príde vôbec niekto?

Čudovali by ste sa, ale existujú páry, ktoré sa rozhodnú usporiadať svadbu „na sucho". Môže to byť z kultúrnych obmedzení, náboženských či osobných dôvodov. V niektorých krajinách je to úplne normálne nepodávať na svadbách alkohol. Je pravda, že u nás, napríklad na takej poriadnej východniarskej svadbe, by asi bolo neprípustné nenalievať poriadne domáce.

Alkohol je neoddeliteľnou súčasťou svadobnej oslavy od prípitku cez „ešte do druhej nohy, aby si nekríval" až po „kapurkovú". Ale pravdaže, dá sa zabaviť aj bez neho. Ak sa aj vy chystáte zorganizovať svadbu bez alkoholu, či už z dôvodu, že ste obaja abstinenti alebo váš nastávajúci je veriaci moslim, zvážte naše rady. Chcete predsa, aby sa vaši hostia zabavili a strávili príjemné chvíle.

Na koľkú?

Kedy sa najviac pije? Večer. Vašim hosťom, ktorí radi príležitostne pijú alkohol asi tento opojný nápoj nebude chýbať počas brunchu alebo obeda. Ak ste v počiatočnom štádiu plánovania a ste flexibilní v súvislosti s načasovaním svadby, zvážte usporiadanie vašej veľkej udalosti skôr v priebehu dňa. Bude to trochu netradičné, ale povedzme si na rovinu, svadba bez alkoholu je sama osebe tak trochu netradičná.

Neprehliadni: Svadba v štýle deväťdesiatych rokov: Ideš do toho?

Oznámenie

Zdroj: pinterest.com

A čo na to svadobní hostia?

A teraz k svadobčanom. Premyslite si koho pozývate. Ak veľa vašich hostí bude čakať alkohol, je dobré vopred im dať vedieť, že usporadúvate „suchú" svadbu. Môžete nechať napísať na oznámenie poznámku alebo priložte k pozvánkam odkaz, na ktorom uvediete, že sa nebude podávať alkohol. 

Môže sa stať, že sa niektorí z vašich hostí budú, vám alebo vašim rodičom, sťažovať na nedostatok alkoholu alebo mať nepríjemné pripomienky. Buďte na to pripravení a vysvetlite im svoje rozhodnutie a povedzte im, že dúfate, že aj napriek tejto skutočnosti sa dobre na vašej svadbe zabavia. Možno sa budete musieť vysporiadať aj so svadobčanmi, ktorí si vopred pred udalosťou pripijú na vaše zdravie a prídu trochu podgurážení. Poproste kamarátov či známeho, aby na nich dohliadol a v prípade nemiestneho správania ich odtiahol niekde do ústrania. 

Nealkoholické nápoje

Zdroj: pinterest.com

Levanduľová limonáda i nealko mojito

To, že na svadbe neponúkate alkohol neznamená, že svadba bude nudná, len s kolou a fantou. Pohrajte sa s menu, buďte kreatívni a pripravte pre svojich hostí široký výber nealkoholických nápojov. Od talianskych sódoviek cez ovocné vody, limonády a bary s osviežujúcim čajom rôznych príchutí až po trendy bublinkový čaj. Doprajte svadobčanom osvieženie v podobe limonád s čerstvým ovocím a zeleninou v samoobslužných sklenených nádobách. Zlákajte ich na farebné kokteily, svieže ovocné šťavy a voňavú kávu. Počas zimnej svadby nezabudnite na horúcu čokoládu s marshmallow, gaštanovou penou alebo lahodnou zmrzlinou. Mňam! Vaši hostia aj zabudnú, že nejaký alkohol existuje. 

Jedlo

Zdroj: pinterest.com

Zamerajte sa na jedlo

Okrem pestrej ponuky nealkoholických nápojov, poskytnite hosťom skvelý zážitok formou jedinečného výberu jedál. Niekoľko chodové menu doplňte o bar so zmrzlinou, vkusne dekorovaný stôl s rôznymi druhmi šalátov, ochutnávkou lahodných syrov a údenín. Zabavte hostí interaktívnym pizza stánkom, ktorý slúži nielen na vychutnanie si jedla, ale vytvára tiež príjemnú zábavu. Výborným nápadom sú palacinky, šišky aj ovocie v čokoláde. Na záver môžete svojich hostí prekvapiť neobyčajnou výslužkou ako sú mini burgre či sušienky s fľaškou mlieka. 

Svadobná zábava

Zdroj: pinterest.com

Ponúknite im zábavu!

Možno si myslíte, že vaša svadba nebude taká zábavná, keďže na nej nebudete ponúkať alkohol. Skúste to takto: zožente si najlepšieho dídžeja alebo kapelu v okolí. Ponúknite svojim hosťom alternatívy – prichystajte pre nich aktivity ako karaoke, video alebo foto stánky, obriu hru jenga, veľké kocky, skákanie vo vreci. Ak to váš svadobný rozpočet umožňuje, zaplaťte umelca alebo karikaturistu, ktorý vašim hosťom pripraví krásnu spomienku na vašu svadbu. Takisto môžete prichystať hosťom hry ako svadobné krížovky či piškvorky, ktoré si môžu vychutnať priamo pri svojom stole.

Pozri tiež: Čo podarovať budúcemu manželovi? Máme pre teba zopár tipov!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE