Najlepší mesiac na svadbu: TOP 5, ktoré sú najviac populárne!

Dostali ste tú dlho očakávanú otázku: „Vezmeš si ma?" No, a ak ste odpovedali áno, tak hurá do plánovania svadby. Či ju plánujete o rok alebo neskôr, celým tým kolotočom povinností si prejdete tak či onak. Hľadanie toho správneho miesta, výber svadobných šiat, kvetinárky, kaderníčky, príprava svadobnej hostiny, pozvánok, zasadacieho poriadku. Je toho naozaj veľa. Prichystať, vybaviť, zorganizovať, zarezervovať. Všetky predsa chceme, aby tá naša vysnívaná svadba bola do bodky dokonalá. 

Preskočili sme však jednu dôležitú vec. Dátum svadby. Milé nevesty, už ste nad tým uvažovali? Alebo už dávno máte zvolený dátum pre váš veľký deň?

Pri zvažovaní dátumu pre vašu svadbu existujú výhody i nevýhody výberu dňa v jednom z najpopulárnejších svadobných mesiacov. Je nám asi všetkým jasné, prečo sú tieto mesiace najžiadanejšie. Správne, je to pekným počasím. Nevýhodou však môže byť dovolenkové obdobie a takisto vyššie ceny cateringových spoločností, sál a miestností, ktoré si chcete prenajať i ďalších služieb.

Ktoré mesiace sú tie najpopulárnejšie? Kedy usporiadať svadbu? 

Neprehliadnite: Levanduľová svadobná výzdoba: Pôvabná a navyše maximálne voňavá!

 

Máj

Zdroj: pinterest.com

Máj lásky čas

Jar je jednoznačne romantickým obdobím pre svadbu. Mnoho párov uprednostňuje príjemné májové počasie s voňavými kvetmi pred aprílovými spŕškami. Dni plné slnka, všetko kvitne, vtáky spievajú – dokonalé obdobie pre jedinečnú svadbu. Mesiac máj otvára svadobnú sezónu, takže sa poponáhľajte a začnite si robiť prieskum pretože dopyt je naozaj vysoký. 

Príjemný jún

Júnové teploty bývajú o niečo miernejšie ako počas zapareného júla či horúceho augusta, takže niet divu, že si páry vyberajú tento mesiac pre jeho letné večery so žiariacim mesiacom a príjemnou atmosférou. Leto sa pomaly rozbieha, nálada je skvelá a toto obdobie je vhodné pre parádne svadobné zábavy. V roku 2015, podľa svadobných magazínov, bol mesiac jún najobľúbenejším svadobným mesiacom. 

Teplý august

Mesiac august sa vyznačuje teplým počasím, ktoré vytvára skvelé podmienky na pravú letnú svadbu. Pri rezervovaní miesta pre vašu svadbu stavte na priestory so záhradou. Prezrite si stodoly, vinárne v okolí, kaštiele so záhradou. Pre vašich svadobných hostí môžete prichystať zábavné hry ako skákanie vo vreci, ping pong, obrie piškvorky na trávniku.

Nevýhodou svadby v auguste sú vysoké teploty. Tie môžu narobiť problémy so svadobnou tortou a zákuskami. To sa dá však ľahko vyriešiť rôznymi alternatívami ako napríklad slaná torta, torta z plnených šišiek. Aj tak počas horúceho dňa asi veľmi vaši hostia nebudú mať chuť na ťažké krémové dobroty.

August je takisto obľúbeným mesiacom dovoleniek. Môže sa stať, že vaši hostia budú mať práve ten víkend zarezervovaný zájazd. Z toho dôvodu informujte o dátume vašej svadby dostatočne vopred.

 

Septembrová svadba

Zdroj: pinterest.com

Septembrová svadba

Predstavte si vábivé babie leto. Pofukuje jemný vánok, slnko zohrieva ešte zelené kopce, ktoré pomaly začnú prechádzať do krásnych farieb jesene. A teraz do toho celého vložte vašu vysnívanú svadbu.

Pravdaže vás môže prekvapiť jemný dážď. Nezabúdajte však, že dážď predstavuje šťastie. Pre páry, ktoré preferujú skôr chladnejšie počasie ako horúce leto, je september ideálny. Tento mesiac je druhým najobľúbenejším v svadobnom priemysle. A čo vy? Necháte sa nalákať?

Októbrová rozprávka

Október bol v posledných rokoch najobľúbenejším svadobným mesiacom. Farebný jesenný mesiac ponúka svieži vzduch, útulnú atmosféru, hravo sfarbené listy. Do svadobnej výzdoby môžete zakomponovať tekvice, jablká, gaštany. Použite sviečky, vetvičky, ponúknite svojim hosťom pochúťky ako zabíjačkovú klobásu, údené syry či jaterničky. Pripite si jablkovým muštom alebo poriadnou domácou pálenkou.

Zimná svadba

Zdroj: pinterest.com

Niet divu, že zimné mesiace ako december, január a február patria medzi tie menej obľúbené. Mrazivé počasie (v tých lepších prípadoch so snehom namiesto upršaných škaredých dní) je tým najčastejším dôvodom, prečo sa páry vyhýbajú svadbám v týchto mesiacoch. No, nájdu sa aj také, ktorým radšej vyhovuje studené počasie a preferujú svadbu v priestoroch sály ako niekde v záhradách. 

Napriek chladu taká pravá zimná svadba má určite svoje čaro. Krásne zasnežené fotky v lese, voňavé ihličie vo výzdobe, atmosféra Vianoc. Vymeňte letné limonády za vynikajúcu horúcu čokoládu a svadobné šaty doplňte teplou kožušinkou. Svadba v zimných mesiacoch má i ďalšiu výhodu – poskytovatelia služieb ponúkajú zľavy, keďže sa už nejedna o hlavnú svadobnú sezónu. Aj vaši hostia nebudú rozlietaní po svete, nemusia čistiť kalendár a vzdať sa letnej „chatovačky".

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE