Skvelé nápady na svadbu, ktoré ju spravia nezabudnuteľnou

Svadba je výnimočným dňom každej ženy. Už od malička snívame o tomto dni a máme presnú predstavu o tom, ako by tá naša mala vyzerať. Či sa nám páčia klasické svadby (s tradíciami, lupene z ruží rozsypané v uličke vedúcej k oltáru), niečo moderné a nadčasové (candy bar so sladkými šiškami v zladených farbách), nevšedné (ceremónia miešania bieleho a červeného vína) – každá túži po dokonalej svadbe.

Ak chcete, aby vaša svadba bola nezabudnuteľná, výnimočná a vyčnievala z radu svadieb vašich kamarátok a sesterníc, tak jej pridajte nádych svojej osobnosti. Premýšľajte, surfujte po internete, nechajte sa inšpirovať, poraďte sa, plánujte. 

Všetko je to o detailoch

Ktoré prvky spravia vašu svadbu výnimočnou? Na aké detaily nezabudnúť? Nápadov je naozaj veľa, je len na vás, pre ktoré sa rozhodnete. Pozor, netreba to zase preháňať. Nemusíte mať silou mocou polnočné púšťanie balónov šťastia a aj prskavky či gitaristu s romantickou pesničkou, ktorú ste zložili pre svojho manžela. 

Pri plánovaní svadby, jej detailov, selektovaní a implementovaní nápadov si položte dve otázky. Čo vás ako pár vystihuje? Spomeňte si na svoje zásnuby, kde ste sa stretli, na svoj prvý výlet, spoločné záľuby, domácnosť alebo vaše sny a zapracujte tieto podrobnosti do vášho veľkého dňa. Po druhé, vaši hostia. Svadba nie len o vás, musíte myslieť aj na pohodlie a potešenie vašich svadobných hostí. Takže buďte kreatívni, pripravte im milé darčeky, koktejlový bar, hry, doprajte im skvelý kulinársky zážitok. Nechcete predsa, aby polovica svadobčanov odišla po prvom kole pesničiek a druhá driemala pri stoloch. 

Preštudovali sme niekoľko nápadov a vybrali sme pre vás tie, ktoré nás najviac zaujali. Nech sa páči, milé nevesty!

Pozri aj: Prečo nevesta hádže kyticu? Spoznaj históriu tohto zvyku!

Zasadací poriadok

Zdroj: pinterest.com

Nech sa páči k stolu

Zasadací poriadok je kapitola sama o sebe. Poznáme to veľmi dobre. Zabudnite však na klasické lístky na stoloch alebo v tanieroch, prekvapte svojich hostí hneď pri príchode. Prichystajte pre nich nápoje s menami a číslami stolov. Môžete použiť i rôzne kvety, sukulenty, drevenú tabuľu s fotkami s priradenými stolmi. Veľmi kreatívne!

Vždy v našich srdciach

Zdroj: pinterest.com

Nikdy nezabudneme

Počas výnimočného dňa ako je svadba chceme, aby všetci naši najbližší a najmilší boli s nami. Nie vždy je to však možné. Napriek tomu si ich môžeme pripomenúť a aspoň symbolicky ich mať pri sebe. Vytlačte fotky vašej zosnulej babičky, príbuzných a spolu so sviečkami i kvetmi ich uložte na rebrík alebo na stolík. Krásnym gestom a veľmi vkusným doplnkom, ktorý sa nám naozaj veľmi páči, je retiazka s fotkami, ktorá sa priviaže k nevestinej kytici. 

Usporiadanie stolov

Zdroj: pinterest.com

Jedinečné usporiadanie stolov

Nebojte sa nepravidelného usporiadania svadobných stolov. Kombinujte guľaté stoly s klasickými, uložte ich do rôzne dlhých radov, tvarov. Usporiadajte ich tak, aby sa nikto necítil odstrčený, ale aby mal výhľad na parket, ľahký prístup ku baru a koláčom. Ak máte obrad vonku, takisto môžete zvoliť netradičné uloženie stoličiek a dokonca, nemusíte použiť len stoličky. 

Pesničky

Zdroj: pinterest.com

Dídžej, teraz tá moja!

Požiadajte pozvaných, aby napísali svoju obľúbenú skladbu na kartu RSVP, ktorú im pošlete spolu s pozvánkou alebo choďte na to s dobou – nechajte si pesničky poslať e-mailom. Spravte zoznam všetkých skladieb a dajte ich vášmu dídžejovi. A uvidíte ten plný parket!

Zabavte svojich hostí

Zdroj: pinterest.com

Nekončiaca zábava

Nezabudnite na komfort vašich hostí. Okrem chutných dobrôt a pestrého menu im ponúknite nezabudnuteľnú zábavu. Pripravte pre nich „selfí" stanicu s kulisami, stôl s tetovačkami, rôzne zábavné hry, tombolu, šípky, pohárový ping pong, koleso s úlohami. Myslite i na deti a prichystajte pre nich omaľovánky, tašky s hrami, balóniky. 

Hádzanie kvetov

Zdroj: pinterest.com

Netradičná klasika

Čo je rozkošnejšie ako blonďavé dievčatká v bielych šatočkách a malými sandálkami rozhadzujúce lupienky kvetov v uličke vedúcej k oltáru? My vieme! Požiadajte svoju babičku aby sa zhostila tejto úlohy. Bude to pre ňu veľká česť a určite jej to spraví obrovskú radosť. Je to krásny prejav rešpektu a obdivu. Nikto z hostí neudrží slzy. Práve toto bude jeden z najdojemnejších momentov vašej svadby. 

Kniha hostí

Zdroj: pinterest.com

Odkaz pre nevestu a ženícha

Tieto nápady zbožňujeme! Na svadbách by nemala chýbať kniha hostí. Buďte originálni a nechajte sa inšpirovať. Glóbus, odkaz vo fľaši alebo na korkových štupľoch, otlačky prstov na plagáte so stromom, puzzle v tvare srdca, vinylové platne. My sme si tú svoju už vybrali. A čo vy?

Pozri aj: Drevená tabuľa svadobných prianí: Netradičná kniha hostí, ktorú budeš chcieť

Svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

Niečo sladké na záver

Pravdaže nesieme zabudnúť na svadobnú tortu. Možností je naozaj veľa. Už len nájsť šikovnú cukrárku, ktorá premení vaše predstavy na majstrovské dielo. Torty zdobené živými kvetmi, nahé torty, torty z makróniek, sladkých šišiek, syrové torty. Už aj vám sa zbiehajú slinky?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE