Jedinečné svadobné oznámenia: Určite ťa očaria!

Svadba. Vysnívaný deň D. Okrem všetkých príprav zahŕňajúcich výber svadobných šiat, rezervovanie miesta, spísanie zoznamu hostí, zváženie rozpočtu, zostavenie menu, nacvičenia prvého tanca, určite nesmieme zabudnúť na jednu z najdôležitejších vecí – svadobné oznámenie. 

Mnohé z nás majú v hlave svoju predstavu, veľa neviest jednoducho príde do obchodu a vyberie si z ponuky oznámení tie, ktoré jej ako prvé padnú do oka alebo tie, ktoré sa jej zmestia do rozpočtu. Po všetkých tých rozhodnutiach, telefonátoch, plánoch, prebdených nociach nám výber svadobných oznámení možno príde ako menej podstatný detail, posledná povinná položka svadby, ktorú aj tak svadobčania po čase vyhodia do koša. Väčšina z nás si však dá záležať na svojich oznámeniach. 

 

A čo napísať na svadobné oznámenie? Tak to je tiež na vás. Chcete niečo jednoduché? Tak si naň nechajte vytlačiť len mená, dátum a miesto svadby. Ste romantici? Nájdite si veršík, ktorí vás oboch vystihuje. Pozor, zase to nepreháňajte. Ľudí, ktorých pozývate skôr zaujíma, kde a kedy sa koná svadba, nechcú čítať nejaké dlhé sladké litánie. 

Svadobné oznámene si môžete vyrobiť aj sami. Stačí vám trochu času – možno aj viac, záleží od počtu kusov. Pár šikovných rúk, nápad, trochu fantázie a s chuťou sa do toho môžete pustiť. Ak hľadáte nejakú inšpiráciu, čítajte ďalej!

Pozri aj: Svadba vo vinohrade: Spoznaj 5 slovenských viníc ideálnych na svadbu

Buďte vtipní!

Zdroj: pinterest.com

Vyletí vtáčik

Ak aj vy patríte k veselej kope a humor je váš najlepší kamarát, okoreňte ním aj svoje svadobné oznámenia. Použite svoje fotografie z detstva a pripíšte k nim vtipnú poznámku. Alebo nájdite fotky z vášho prvého rande, prvej spoločnej večere alebo vášho výletu a vytvorte tak veľmi originálne oznámenia. 

Rustikálny štýl

Zdroj: pinterest.com

Rustikálny štýl

Premýšľate o vidieckej svadbe alebo svadbe v boho štýle? Skôr vás oslovili prírodné materiály ako prezdobené, honosné doplnky? Zvoľte teda i oznámenia v jemnom a vkusnom rustikálnom štýle. Dokonca si ich môžete vyrobiť sami. Drevené kolieska, papier podľa vášho výberu, pečiatka s písmenami, farba, špagát, šnúrka. No nie sú krásne, čo poviete?

Pre cestovateľov

Zdroj: pinterest.com

Pre cestovateľov

Pre tých, ktorí milujú cestovanie sú skvelým nápadom svadobné oznámenia s motívom letenky, cestovného pasu či kufra. Spoznali ste svoju lásku na dovolenke alebo počas ciest? Tak neváhajte a určite popremýšľajte nad takýmto oznámením.

Trochu romantiky

Zdroj: pinterest.com

Trochu romantiky

Ste romantické duše? Alebo aj nie? Avšak svadba bez aspoň štipky romantiky by nebola to pravé orechové. Originálne svadobné oznámenia so srdiečkami z tvarovacej hmoty? Určite áno!  Keďže sme kreatívne a radi vyrábame, majstrujeme a vymýšľame, tak sme pre vás vybrali ďalší tip oznámení, ktoré si pri troche šikovnosti dokážete vyrobiť i sami. Na internete nájdete množstvo receptov na studenú porcelánovú hmotu, domácu tvarovaciu hmotu alebo na slané cesto, z ktorého si môžete jednoducho vykrojiť srdiečka, hviezdy alebo kvety. Pečiatkami do hmoty povytláčajte mená, dátumy, zalakujte a máte krásne originálne svadobné oznámenie. Idete do toho?

Kvety

Zdroj: pinterest.com

Nech to kvitne

Ozdobte svoje svadobné oznámenie sušenými kvetmi, levanduľou, listami eukalyptu, steblom žita, vetvičkou rozmarínu alebo gypsomilkou. Pripevnite ich k obálke alebo priamo na oznámenie. Jedinečné, milé a veľmi vkusné, však?

Makrém

Zdroj: pinterest.com

Bohémsky nádych

Nezvyčajné, sčasti praktické, zaujímavé – aj tak možno charakterizovať svadobné oznámenie s príveskom na kľúče vyrobené technikou makramé. Zase, ak máte trochu času a bavia vás ručné práce, môžete sa do výroby pustiť i sami. Takéto kľúčenky môžete podarovať hosťom i ako spomienku na váš veľký deň. Nás tieto svadobné oznámenia skutočne očarili.  

Odporúčame: Povera o svadobných šatách: Prečo ich ženích nesmie vidieť pred svadbou?

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 20:42

Drevené svadobné oznámenia sa mi veľmi páčia :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE