Na čo dbať pri výbere svadobných tlačovín? Na toto si daj pozor

Máte za sebou zásnuby? Začínate chystať svadbu? Ak máte už vybratý dátum a miesto na svadbu, prichádzajú na rad tlačoviny. Svadobné oznámenia a ďalšie tlačené doplnky zlaďte s farbou a štýlom svadby. Vyberajte si farby, ktoré máte radi a majú pre vás osobitý význam. Na čo dbať pri výbere svadobných tlačovín? Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si také, ktoré identifikujú vás aj štýl vašej svadby.

Prvé kroky

Vašim hosťom pošlite oznámenie o zasnúbení s dátumom svadby. Hostia si tak na váš veľký deň rezervujú voľno s dostatočným predstihom. So svadobným oznámením si nechajte navrhnúť aj vaše svadobné logo. To môžete použiť na ďalšie svadobné doplnky a výslužku. Ušetrite za kartičku s pozvaním k svadobnému stolu a pridajte text priamo na svadobné oznámenie.

Prečítaj si: Etiketa na svadbe v kocke: Na čo si musíš dávať pozor?

svadobné oznámenia

Zdroj: Shutterstock®

Čo ďalej?

Obálku so svadobným oznámením ozdobte originálnou pečiatkou s vašou novou spoločnou adresou alebo poštovou známkou s vašou fotografiou. Na svadobné oznámenia použite farebnú obálku, ktorú pozvaní hostia v poštovej schránke neprehliadnu. Rezervujte miesta na obrade pre vašich najdôležitejších hostí. Ich sedadlá označte menovkou, rovnako tak aj miesta pri stole na hostine. Ak máte viac hostí alebo viac stolov, vytvorte podrobný rozpis usadenia na veľkú tabuľu, aby si každý našiel svoj stôl. Písmená by mali byť dosť veľké, aby ich prečítali aj starší hostia.

Stolovanie

Stoly na svadobnej hostine očíslujte alebo im dajte mená. Originálnym riešením sú napríklad mená vašich obľúbených destinácií, filmov alebo kvetín. Menovky na stoloch sú dnes úplnou samozrejmosťou. Nebojte sa experimentovať! Vytvorte napríklad vlajočky s menom a vložte ich do drinku, zapichnite ich do ovocia alebo do cukríku. Namiesto klasických menoviek napíšte mená hostí na malý darček, ktorý tak poslúži ako menovka a výslužka zároveň. Pre každého hosťa pripravte svadobné menu z rovnakého papiera a v rovnakom štýle ako oznámenia.

dizajn svadobného menu

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná zábava a výslužky

Na večerný raut dajte pripraviť na stoly slová piesne vášho prvého tanca, aby si ju s vami hostia mohli zaspievať. S ostatnými tlačovinami zlaďte tiež zoznam piesní na karaoke. Hostia budú inšpirovaní a zábava sa lepšie rozprúdi. Ak budete podávať ako výslužku domáce koláčiky, pridajte k výslužke recept na ich prípravu. Samozrejme, s vaším logom. Na záver nezabudnite do 14 dní po svadbe rozoslať poďakovanie všetkým hosťom. Aj to by malo ladiť so všetkými svadobnými tlačovinami.

Neprehliadni: Svadobné prípravy: 7 vecí, ktoré nepotrebuješ, ale chceš (veľmi)

2 komentárov
Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

26.12.2019 12:29

Zaujímavý a praktický článok o tom, na čo všetko dbať pri výbere svadobných tlačovín.

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

23.02.2020 21:12

dcéra mala balíčky sladkosti na ktorých boli etikety s menami hostí, darček poslúžil zároveň aj ako menovka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE