Pánske spoločenské topánky - prinášame vám TOP tipy a krásne novinky!

Pánske spoločenské topánky sú kľúčovým prvkom štýlového mužského outfitu na formálne udalosti, ako sú svadby, večierky, plesy a iné formálne príležitosti. Pánske spoločenské topánky sú často vyrobené z kvalitnej kože, ktorá sa považuje za najlepšiu voľbu, pretože je trvanlivá a prispôsobuje sa tvaru nohy.

Klasické farby pre pánske spoločenské topánky sú čierna a hnedá. Tieto farby sú vždy bezchybným výberom a môžu dobre dopĺňať rôzne farebné kombinácie obleku. Okrem toho existujú aj iné farebné možnosti, ako tmavomodrá, sivá alebo bordová, ktoré môžu byť vhodné pre špeciálne príležitosti.

Čím sa vyznačujú kvalitné pánske spoločenské topánky?

Na kvalitných pánskych spoločenských topánkach je niekoľko dôležitých faktorov, ktoré by si mali zákazníci všímať:

 • Materiál - kvalitné spoločenské topánky pánske by mali byť vyrobené z kvalitného a odolného materiálu, ako je napríklad kvalitná koža alebo semiš. Tieto materiály sú odolnejšie voči opotrebovaniu a poskytujú lepší vzhľad.
 • Pohodlie - veľmi dôležitým faktorom je pohodlie. Spoločenská obuv by mala byť vyrobená tak, aby poskytovala dostatočnú oporu nohy a zároveň umožňovala pohodlný pohyb. Dobré topánky majú dostatočne mäkkú podrážku a vložku, ktorá prispieva k pohodlnému noseniu.
 • Kvalitné šitie - dôležité je venovať pozornosť aj kvalite šitia topánok. Kvalitné topánky majú rovné a pevne ušité švy, ktoré zabezpečujú ich odolnosť a trvácny vzhľad.
 • Dizajn a štýl - topánky by mali mať vkusný dizajn a štýl, ktorý sa hodí do spoločenského prostredia. Dôležité je, aby topánky boli elegantné a vhodné pre formálne príležitosti.
 • Veľkosť - správna veľkosť topánok je kľúčová pre pohodlie. Vždy je dobré si zmerať dĺžku nohy a šírku chodidla a kúpiť topánky v správnej veľkosti.

Aké sú najznámejšie druhy pánskej spoločenskej obuvi?

OXFORDKY

Sú najbežnejším druhom spoločenskej obuvi pre mužov. Majú šnurovacie zapínanie, uzavretý tvar a pravidelný vzor na spodnej časti. Sú vhodné pre formálne príležitosti a dajú sa nosiť s oblekom či smokingom. Po prvýkrát sa ocitli vo svete topánok už v roku 1640, ale ich popularita začala rásť až okolo roku 1800. A prečo? Úzka forma, čistá línia, uzatvorené šnurovanie tvorili vysoko elegantnú siluetu spoločenskej obuvi, ktorá už vtedy veľmi úspešne stelesňovala profesionalitu a úspech. Aj preto až dodnes patria medzi najpopulárnejšie druhy pánskej spoločenskej obuvi.

DERBY

Sú topánky podobné oxfordkám, ale tieto majú otvorený vzor na zapínacom páse. Ich štýl je menej formálny ako oxfordky, ale stále sú vhodné pre spoločenské udalosti. Ich charakteristickou črtou je, že majú otvorené šnurovanie - bočný materiál obuvi je prišitý na predný list topánky a práve vďaka tomu pôsobia mierne ležérnym dojmom, pričom umožňujú aj pohodlnejšie nazúvanie.

MOKASÍNY

Sú pohodlnou a neformálnou voľbou, ktorá je ale vhodná pre menej formálne príležitosti. Sú bez šnurovania a majú pružný a ľahký materiál na spodnej časti.

MONK

Majú jedinečný zapínací systém s páskami a sponami. Sú elegantné a formálne, ale nie tak prísne ako oxfordky. Môžu byť vhodné pre rôzne príležitosti. Prapôvodné kroky týchto topánok vedú do kláštora, nakoľko boli navrhnuté ako sandále pre mníchov - mali totiž poskytovať dostatočnú ochranu chodidla.

LOAFERKY

Sú pohodlné a bezšnurovacie topánky, ktoré sú menej formálne. Sú známe svojimi dekoratívnymi prvkami, ako sú napríklad retiazky alebo záplaty.

Neprehliadnite: Biele tenisky k šatám i džínsom: Neodmysliteľný kúsok v šatníku každej ženy

spoločenská obuv

Zdroj: www.robel.sk

Prečo je spoločenská obuv dôležitá aj pre pánov?

Spoločenská obuv je dôležitá aj pre pánov z niekoľkých dôvodov:

 • Dokazuje rešpekt a starostlivosť - nosenie spoločenskej obuvi je spôsob, ako ukázať ohľad k určitému príležitostnému alebo formálnemu podujatiu. Zvoľte si vhodnú spoločenskú obuv na základe dress code, aby ste ukázali, že vám záleží na tom, ako vyzeráte a aké odkazy posiela vaša obuv.
 • Dôkaz dobrého vkusu - v spoločnosti je nezriedka dôležité prezentovať dobrý vkus a štýl. Štýlová a dobre zvolená spoločenská obuv vyjadruje váš estetický zmysel a schopnosť vybrať si vhodné doplnky k oblečeniu. Správna obuv môže povýšiť aj jednoduchý outfit a dodať mu eleganciu.
 • Pohodlnosť - nosenie správnej spoločenskej obuvi nie je len otázkou vzhľadu, ale aj pohodlia. To je veľmi dôležité najmä pri dlhodobom státí alebo chôdzi na spoločenských podujatiach, aby ste sa cítili pohodlne a neboleli vás nohy.
 • Dôraz na detaily - spoločenská obuv pre pánov môže byť obzvlášť štýlová a sofistikovaná. Dobre navrhnuté spoločenské topánky prezentujú kvalitu a detaily, ktoré pritiahnu pozornosť. Správne zvolená spoločenská obuv dokáže dodatočne podčiarknuť vašu osobnosť a štýl, a tak pomáha vytvárať celkový dojem.
 • Adaptabilita - spoločenská obuv môže byť využívaná na rôzne príležitosti. Ak investujete do kvalitnej a všeobecne použiteľnej spoločenskej obuvi, môžete ju využiť na rôzne formálne, menej formálne či príležitostné udalosti. Pri správnej starostlivosti môžu štýlové spoločenské topánky slúžiť mnoho sezón.

Aj pánske spoločenské topánky by mali byť súčasťou botníka mužov

Veľmi záleží aj na tom, či hľadáte formálne pánske topánky na svadbu či inú špeciálnu udalosť, alebo skôr elegantné topánky na každodenné nosenie do práce alebo na iné príležitosti.

 • Vo všeobecnosti sa pánske spoločenské topánky líšia od bežných topánok tým, že sú viac lesklé a majú formálnejší vzhľad.
 • Materiálovo sú najčastejšie vyrobené z lakovaného koženého materiálu alebo kvalitného hladkého koženého materiálu.

Ak si vyberiete pánske spoločenské topánky, nezabudnite ich kombinovať so správnym oblečením. Formálne topánky by sa mali nosiť s oblekom alebo tmavými nohavicami a košeľou. V každom prípade je dôležité, aby topánky boli čisté a upravené, aby ste vytvorili dojem dokonalého štýlu a elegancie.

Odporúčame aj: Vykroč do nového roka v správnej obuvi! Oplatí sa upriamiť pozornosť na zimné čižmy!

pánske topánky na svadbu

Zdroj: www.robel.sk

Ako si vybrať pánske spoločenské topánky?

Ak hľadáte pánske spoločenské topánky, existuje niekoľko faktorov, na ktoré by ste sa mali sústrediť pri výbere:

 • Vyberte si vhodný štýl - existuje mnoho rôznych štýlov spoločenských topánok, ako sú napríklad Oxfordky, Derby, Monk alebo loafery. Vyberte si štýl, ktorý sa hodí k vašim preferenciám a štýlu obliekania.
 • Vyberte si správnu veľkosť - je veľmi dôležité, aby topánky sedeli správne. Zamerajte sa na veľkosť topánok, ktoré vám vyhovujú a sú pohodlné.
 • Zamerajte sa na materiál - spoločenské topánky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako sú koža, semiš alebo syntetický materiál. Vyberte si materiál, ktorý sa vám páči a zároveň bude aj kvalitný, pohodlný a odolný.
 • Venujte pozornosť detailom - pozrite sa na detaily topánok, ako sú šnúrky, štepovanie a prípadné ozdoby. Tieto detaily môžu pridať topánkam štýl a vytvoriť jedinečný vzhľad.
 • Topánky si určite vyskúšajte - pred kúpou si vyskúšajte topánky, aby ste sa uistili, že sú pohodlné a dobre sa v nich cítite. Prejdite sa v nich po obchode a vyzbrojte sa trpezlivosťou, pretože je dôležité, aby vám topánky naozaj vyhovovali.

Tip pre vás: Zimu nevidíme čierno, no radi sa elegantne obujeme do čiernej: A čo ty? Inšpiruj sa!

spoločenské topánky pánske

Zdroj: www.robel.sk

5 dôvodov, prečo by mali muži vlastniť kvalitné spoločenské topánky

Muži by mali vlastniť spoločenské topánky z rôznych dôvodov, ako napríklad:

1. Príležitosti

V spoločnosti je mnoho príležitostí, ktoré si vyžadujú formálnejšie oblečenie, ako sú večierky, svadby, plesy a podobne. V takýchto prípadoch je vhodné mať na výber vhodné spoločenské topánky, ktoré dodajú vášmu outfitu elegantný a sofistikovaný vzhľad.

2. Pracovné udalosti

Mnoho pracovných akcií alebo podujatí napríklad v obchodnom prostredí vyžaduje formálne oblečenie vrátane vhodného obutia. Vlastniť spoločenské topánky je pre takéto príležitosti nevyhnutné, aby ste si budovali profesionálny a dôveryhodný dojem.

3. Dokonalý štýl

Mnohí muži sú dnes dobre oblečení, ale nie všetci dávajú dostatočnú pozornosť na vhodnú obuv. Spoločenské topánky dokážu zdokonaliť váš celkový outfit a vyjadriť váš štýl a vkus. Keď sa oblečiete dobre od hlavy po päty, získate väčšiu dôveru a rešpekt od ostatných ľudí.

4. Variabilita

Spoločenské topánky sú veľmi variabilné. Môžete ich kombinovať s rôznymi oblekmi, smokingami, ale aj s menej formálnym oblečením ako sú nohavice a košeľa. Vlastniť pár kvalitných a univerzálnych spoločenských topánok vám otvára možnosť mať viacero kombinácií pre rôzne príležitosti.

5. Kvalita a nadčasovosť

Spoločenské topánky zvyčajne predstavujú vyšší štandard výroby a použitých materiálov. Ak si zakúpite dobrú kvalitu topánok, môžu vám vydržať dlhé roky a budú odolné proti opotrebovaniu. Investícia do kvalitného páru vám tak môže priniesť dlhodobú spokojnosť a úsporu financií.

Vlastniť spoločenské topánky je pre mužov dôležité nielen pre formálne príležitosti, ale aj pre dokonalý štýl a dôveru, ktorú im dodáva. A my sme si istí, že na www.robel.sk si vyberie skutočne každý.

Zdroj úvodnej foto: www.robel.sk

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE