Svadobné topánky pre ženícha, nevestu i svadobčanov: Vsadiť na luxus či pohodlie?

Svadobné zvony už v diaľke bijú a mladomanželia dolaďujú posledné svadobné detaily, ktoré dotvoria ich veľký deň a spravia ho výnimočným. Máte už vybrané svadobné šaty i svadobný oblek? Tak vám neostáva už nič iné, len si odškrtnúť zo zoznamu ďalšiu položku, a tou sú svadobné topánky. Možno si poviete, že svadobné topánky nie sú až také dôležité, ale popravde, aj tie dotvárajú váš svadobný vzhľad. Môžu byť zábavným detailom, ktorý vykukne spopod šiat nevesty pri každom kroku, alebo môžu doladiť svadobné šaty a byť krásnou ozdobou nevesty.

Páni to majú o niečo jednoduchšie, pretože pánske svadobné topánky sú dostupné skôr v obmedzenom množstve. Teda, najklasickejšou voľbou sú čierne alebo hnedé poltopánky – páni málokedy experimentujú a volia iné farebné výstrelky. Kdežto dámy v dnešnej modernej dobe neváhajú siahať aj po rôznych farebných lodičkách, ktoré dokážu upútať už na diaľku. Klasická biela svadobná obuv tak ide do úzadia, aj keď trendy v tomto roku hlásia ich návrat.

Ak ste práve v štádiu výberu svadobných topánok a nie ste si istí, kde začať, nahliadnite spolu s nami medzi populárne trendy svadobných topánok na rok 2022 – vhodné ako pre mladomanželov, tak aj pre svadobných hostí.

dámske lodičky na svadbu

Zdroj: Robel

Svadobné topánky pre nevestu i družičky

Pri výbere svadobnej obuvi je potrebné prihliadať aj na ročné obdobie, v ktorom sa budete vydávať. Ak plánujete zimnú svadbu, tak najlepšou voľbou budú teplejšie čižmy, ktoré si vo svadobnej sále môžete premeniť za lodičky s rôznymi aplikáciami alebo jednoducho za čisté jednofarebné dámske lodičky. Letné svadby zase prajú rôznym trendom, otvorenej obuvi či topánkam, ktoré vyniknú napríklad v kombinácii s krátkymi svadobnými šatami. Na svoje si prídu aj družičky alebo svadobné hosťky.

  • Sofistikovaný glamour – rok 2021 sa niesol v znamení nenápadného svadobného vzhľadu. V roku 2022 tento trend ide bokom a nahrádza ho žiara glamour štýlu. Sofistikovaný glamour v tomto poňatí nezahŕňa žiarivé topánky Popolušky, ale skôr svadobné topánky s trblietavými, krištáľovými, vyšívanými a elegantnými detailmi. Tento štýl zahŕňa aj rôzne trblietavé aplikácie, kamienky, kryštály, perly, ktoré dodajú svadobnému vzhľadu trochu lesku a pôvabu.
  • Rozmarné detaily – v roku 2022 mnohé nevesty odvracajú zrak od tradičných svadobných topánok a uprednostňujú štýlové svadobné topánky s rozmarnými detailmi. Sú svojrázne, zábavné a odrazom živej osobnosti každej nevesty. Takéto rozmarné detaily zahŕňajú napríklad vrstvy nariaseného šifónu vytvarované do tvaru kvetu alebo peria umiestneného na špičke lodičky. Mimochodom, vedeli ste, že kvety znamenajú šťastie a priaznivé požehnanie vo váš svadobný deň? Sú teda skvelou voľbou aj ako vzor na svadobných topánkach.
  • Dramatické mašle – mašle sú vracajúcim sa trendom, ktorý si cestičku do svadobného priemyslu našiel už pred niekoľkými rokmi. Kým doposiaľ sme ich vídali na svadobných šatách, v tomto roku ich privítame aj na svadobných topánkach. Sú prvkom, ktorý doplní váš svadobný vzhľad. Hovoríme však o trojrozmernom dizajne mašle, ktorá je umiestnená na topánkach.

Inšpiruj sa: Svadobné šaty na jedno rameno: Elegantný kúsok pre náročnejšie nevesty

pánske svadobné topánky

Zdroj: Robel

Svadobné topánky pre ženícha i družbov

Nevesty majú na výber z množstva rôznych štýlov a strihov svadobných topánok, avšak ani páni to nemajú vôbec jednoduché. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že páni nemajú až toľko možností, čo sa výberu pánskej spoločenskej obuvi týka, opak je pravdou. Od oxfordiek až po mokasíny je tu široká škála obuvi pre pánov, ktorá dokáže vyhovieť širokému spektru formalít, pravidiel obliekania a osobnému vkusu.

V dnešnej dobe sa páni rovnako nemusia obmedzovať na základnú lakovanú kožu, ale môžu nájsť niečo univerzálnejšie a nadčasovejšie, čo sa nosí aj po svadbe.

  • Oxfordky – poltopánky s typickým tzv. uzavretým šnurovaním. Ide o formálne aj menej formálne topánky, ktoré sa hodia na rôzne príležitosti. Sú nadčasové a dokážu zvýrazniť štýl zvoleného outfitu. Ich výhodou je, že sú pohodlné, majú zväčša minimalistický vzhľad a sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach. Občas môžete natrafiť aj na oxfordky so štýlovými prvkami či prešívaním a rôznym štýlom zdobenia.
  • Derby – sú si podobné s oxfordkami, avšak s tým rozdielom, že majú na zvršku topánky našitú tzv. derbu. Vďaka nej majú derby otvorené šnurovanie, ktoré však stále pôsobí elegantne. Ak plánujete formálnu svadbu a derby vás svojim vzhľadom oslovili, odporúčame voliť kožené topánky. Pri neformálnej svadbe môžete pokojne siahnuť aj po semišových poltopánkach.
  • Mokasíny – prekročte hranice medzi formálnym a ležérnym oblečením. Mokasíny sú na to stvorené. Ide v podstate o „nazúvaciu“ obuv, ktorá nemá zabudovaný systém šnurovania. Sú dostupné v koženom aj semišovom prevedení a sú typické svojou jednoduchosťou a ľahkosťou.

Neprehliadni: Sprievodca materiálmi svadobných oblekov: Ako si vybrať?

svadobné tenisky

Zdroj: Robel

Tenisky ako svadobné topánky

O teniskách nie je potrebné hovoriť veľa, pretože je to vzhľad, ktorý azda všetci veľmi dobre poznáme. V posledných rokoch však tenisky prešli sviežou premenou, vďaka čomu sa táto voľnočasová obuv posunula o krok vpred. Dokonca sa začali objavovať aj vo svadobnom priemysle – konkrétne sú brané ako pohodlná svadobná obuv. Ak chcete aj vy voliť pohodlie vo svoj deň D a predísť vzniku otlakov či bolesti nôh, tak tenisky sú skvelou voľbou.

Či už jednofarebné, farebné alebo s nejakým vzorom (napríklad ručne maľované ornamenty z vášho svadobného oznámenia), vyniknú aj na svadobných fotografiách. Dokonca budú vašou spomienkou na deň, kedy ste si povedali svoje ÁNO.

Zaujme ťa: Peniaze ako svadobný dar: Zabudnite na plnú obálku, buďte kreatívni!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE