Ako si vybrať svadobnú vôňu? Toto ocení ženích aj nevesta! ​

Niekedy sú dokonalé svadobné šaty pre nevestu absolútnou alfou a omegou, niekedy je pre ňu dôležitý účes či dokonca aj doplnky. To isté sa dá povedať aj o ženíchovi, ktorému záleží na tom, aby vyzeral v novom obleku ako model z módneho časopisu. Často sa však stáva, že obaja mladomanželia zabúdajú na čosi veľmi dôležité, a tým je výber správnej svadobnej vône.

Váš veľký deň si totiž nebudete pamätať len vďaka očiam, ale aj vďaka nosu, ktorý sa postará o to, aby ste si zapamätali, ako vaša vyvolená či vyvolený v tento špeciálny deň voňal. Výber dokonalej vône preto určite nepodceňujte! Ako vybrať svadobnú vôňu, sa dozviete v našom praktickom článku.

Šlabikár vôní ​

Prv, ako sa pustíme do samotných tipov, ako vybrať konkrétnu svadobnú vôňu vhodnú práve pre vás, pozrieme sa na šlabikár vôní, ktorú pred samotným nákupom musíte poznať. Zvážte svoje možnosti, pretože nie je vôňa ako vôňa. Takto sa rozlišujú:

  • Parfum je najkoncentrovanejšia z vôní, a preto býva aj najdrahší. Logicky aj najdlhšie vydrží a je po nastriekaní najsilnejší.
  • Eau de Parfum je niečo medzi parfumom a toaletnou vodou. Už nejde o najdrahšiu a najkoncentrovanejšiu vôňu, no stále máte dočinenia s celkom silnou voňavkou za menej peňazí.
  • Eau de Toilette alebo Eau de Cologne sú vône, ktoré poznáme pod názvom toaletná voda alebo kolínska. Ide o vôňu s oveľa vodovejším zložením, takže sú oveľa slabšie. Možno zaplatíte za väčšie balenie oveľa menej, no v konečnom dôsledku sa oplatí parfum viac.
  • Telový sprej je najslabšia vôňa, ktorá často slúži len ako osvieženie počas horúcich letných dní.

Zaujme ťa: Príprava na deň D: Ktoré procedúry musí nevesta absolvovať?

výber svadobnej vône

Zdroj: Shutterstock®

Zásady výberu svadobnej vône ​

Poďme sa teda presunúť na praktické rady, ktoré vám pri výbere dokonalej svadobnej vône pomôžu. Ak neradi experimentujete, potom je asi najlepšie siahnuť aj v tento špeciálny deň po vôni, ktorú obľubujete a dokonale poznáte. Je však dokázané, že ak si dáte na svadbu novú vôňu, bude si ju váš partner či partnerka spájať práve s dňom D vo vašom živote. V prípade, že ste konzervatívni, no predsa túžite na svadbe po zmene, zvoľte vašu obľúbenú vôňu s malou obmenou, ktorú často poskytujú známe značky. Napríklad dodajú obyčajnej vôni letný nádych a podobne.

A teraz sa už presuňme k tipom, ako na to:

  1. Vôňu si vyberajte aspoň s mesačným predstihom. Tento čas by vám mal stačiť na odhalenie prípadnej alergickej reakcie.
  2. Vždy si vôňu nastriekajte priamo na pokožku. Nikdy sa nespoliehajte na to, ako vonia priamo z flakónika alebo z papierika, určeného na skúšanie vôní.
  3. Zoberte si parťáka. Čím viac ľudí, tým viac pokožky, na ktorej môžete vône skúšať.
  4. Neprežeňte to. Vaše čuchové bunky vedia naraz prijať len obmedzené množstvo vôní. Potom sa vám začnú zlievať do jednej.
  5. Zoberte do úvahy čas a miesto svadby. Pripôsobte svoju vônu tomu, kde a kedy sa vydávate či ženíte. V zime znesiete aj ťažšie vône, pričom na leto sa hodia skôr ľahké. Dôležité je aj miesto. Ak máte svadbu v záhrade, zvoľte kvetinové vône, ak máte svadbu v mestskom prostredí, siahnite po vôni zelených listov. Na svadbu vo vinici sa hodia ovocné vône s prímesou cédrového dreva, na svadbu na pláži čisté a svieže vône.
vôňa vhodná pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Ako ju nosiť? ​

Ak ste dodržali všetky vyššie popísané zásady výberu svadobnej vône, potom môžeme konštatovať, že na svoj veľký deň nájdete tú pravú. Nezabúdajte, že tým ešte nemáte vyhraté. Musíte sa naučiť aj to, ako s vôňou správne zaobchádzať. V prvom rade ju nanášajte na pulzujúce miesta na tele. Medzi ne patrí priestor za ušami, na krku, v záhyboch lakťov a pri koreni zápästia. Okrem toho je veľmi dôležité to s voňavkou neprehnať. Menej je niekedy viac, a to platí aj v tomto prípade.

Bude sa ti páčiť: Chystáš sa pokľaknúť? Toto sú 3 najväčšie chyby pri zásnubách! ​

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

05.04.2021 15:22

Asi je najlepšie zvoliť vôňu, ktorú už máme vyskúšanú a vieme že nám sedí :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE