Doplnky zo živých kvetov: Osviež svoj svadobný deň

Keď sa povie svadba, tak prvé, čo vám napadne, budú svadobné šaty, nevesta, kytica. Zo živých kvietkov však môžete vytvoriť omnoho viac ako len tradičnú okrúhlu svadobnú kyticu a pierko pre ženícha. Kvietkami môžete ozdobiť svadobných hostí a družičky tiež poteší ozdoba, ktorú môžu použiť tak, ako im to vyhovuje najviac. Doplnky zo živých kvetov majú dlhú tradíciu, sú stále in a krásne vyzerajú.

Odporúčame: Manžetové gombíky na svadbu: Nechaj si ich vyrobiť na mieru!

bordové

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinová dekorácia na ramená

Veľmi výrazné, takmer šialené, no úžasne krásne, romantické. Páni, či už je to ženích alebo svedok, či svadobní otcovia, ocenia skôr menšie kvetinové doplnky. Tradičné pierko sa pripína na chlopňu saka, kde „tancuje“ počas celého večera. Aj keď je drobnejšie, je potrebná dávka šikovnosti, aby stálo pekne rovno a neohýbalo sa.

korsáže

Zdroj: Shutterstock®

Nahradiť ho môžete vreckovkovým detailom, ktorý bude vykúkať zo saka. Samozrejme, nezabudnite ho zladiť s nevestou. Kvietky si môžete nechať prehodiť aj cez rameno. Kvetinárka vám tento doplnok ľahko vytvorí pomocou špeciálnych drôtikov a kvety upevní špeciálnym lepidlom, ktoré kvietky nepoškodí.

ozdoba družičky

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové bolerko

Áno, aj my vieme, že tento kúsok je už trošičku prehnaný. Ale nie je nádherný? Len si to predstavte, ako musí takýto kúsok z kvetov voňať a tá, čo ho nosí, sa musí cítiť ako dokonalá kráľovná. Aj my také chceme!

girlanda

Zdroj: Shutterstock®

veľký náhrdelník

Zdroj: Shutterstock®

Hrebienky do vlasov

Sú stále in. Vybrať si môžete štrasové hrebienky s ozdobou, ktoré budú pôsobiť luxusne, alebo kvetinové hrebienky, ak máte radšej prírodný štýl. Zopár ich nechajte vyrobiť aj pre družičky. Zladíte si ich tak doslova od hlavy až po päty.

hrebienok

Zdroj: Shutterstock®

noha

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové náhrdelníky

Vybrať vhodné šperky k svadobným šatám môže byť dilema. Je potrebné zladiť ich so strihom, materiálom aj ostatnými doplnkami. A čo tak zladiť šperky so svadobnou kyticou? Vznikajú tak kvetinové náhrdelníky, náramky a dokonca prstene.

náhrdelník

Zdroj: Shutterstock®

prstienok

Zdroj: Shutterstock®

chrbát

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové opasky

Kedysi si nevesty dávali fialky za opasok. Používali ich ako prirodzený parfum. Hovorí sa, že takto dokázali počarovať mužovi, odohnať zlých duchov a priniesť šťastie. Ten váš opasok z kvetov môže byť o niečo komplikovanejší, krajší a farebnejší. Zladiť ich môžete so svadobnou kyticou alebo ju za opasok vymeniť.

Neprehliadni: Inšpirácia pre nevesty: Ako vytvoriť zasadací poriadok?

náramok

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete nechať svojim družičkám (alebo sebe ako neveste) priestor na kreativitu, nechajte im vyrobiť kvetinové ozdoby na stuhách. Stuha by mala mať šírku aspoň dva centimetre, aby mala kvetinárka dostatočný priestor na umiestnenie kvietkov. Takúto ozdobu potom môžete použiť ako kvetinový opasok, aby ste zdôraznili pás, na ruku ako náramok alebo do vlasov ako zaujímavú kvetinovú čelenku.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:14

Ak kvety tak jednoznačne živé :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE