Fotenie pri západe slnka: Nápady na unikátne svadobné fotografie

Svadobné fotenie je vždy najväčšou radosťou pre nevesty a pre niektorých ženíchov predstavuje nekonečné hodiny (niekedy dokonca tri) usmievania sa a bozkávania. Nebojte sa, on vás ľúbi a prežije aj to, že na neho niekto pol dňa mieri (fotoaparátom). Fotenie pri západne slnka, o ktorom chceme dnes hovoriť, vyžaduje trošku prípravy, správne načasovanie a dobre pripraveného fotografa.

jemne

Zdroj: Shutterstock®

Nechajte to na fotografa

Pri plánovaní svadby môžete niektoré veci nechať na profesionálov, ktorí jednoducho vedia, čo robia. Cukrárke nemusíte vysvetľovať, koľko vajíčok potrebuje do dobrého cesta a ani to, akú čokoládu má použiť. Kuchárom zase dôverujete, že vytvoria svadobné menu, ktoré sa bude rozplývať na jazyku a kvetinárke, že vami vybranú kyticu uviaže tak, že vám vydrží krásna až do rána.

Neprehliadni: Levanduľové polia: Vieš si predstaviť zásnuby v provensálskom štýle?

zimná pole

Zdroj: Shutterstock®

jemný západ

Zdroj: Shutterstock®

Aj vaši svadobní fotografi vám celkom iste pripravia krásne fotografie. Môžete im ale poslať inšpirácie na fotky, ktoré by ste chceli zrealizovať, ale ak ste si vybrali kvalitného fotografa, môžete sa na neho spoľahnúť. Navrhnúť môžete aj fotky pri západe slnka. Tie vyžadujú viac plánovania, ale stojí to za to.  

les

Zdroj: Shutterstock®

silueta

Zdroj: Shutterstock®

Fotenie pri západe slnka

Výhodou takéhoto fotenia je, že je časovo obmedzené, čo poteší tých, ktorí sa fotia neradi. Fotografie sú nádherné, veľmi romantické a hovoria o tom, ako sa cítite po prvých hodinách od momentu, kedy ste uzavreli manželstvo.

pár

Zdroj: Shutterstock®

západ slnka

Zdroj: Shutterstock®

Nasmerovanie

Pár dní pred svadbou si zájdite večer na miesto, kde sa chcete fotiť, aby ste videli, ako západ slnka prebieha a kde slnko zapadá. Môžete to nechať aj na fotografa, samozrejme, to závisí od toho, kde sa nachádza miesto recepcie, vy a fotograf. Ide najmä o to, aby ste nepobehovali a hľadali slniečko, ktoré zapadne za budovu.

vintage

Zdroj: Shutterstock®

pláž

Zdroj: Shutterstock®

Načasovanie

S fotením začnite pol hodinu pred oficiálnym západom slnka. Kedy slnko zapadá (presný čas), zistíte jednoducho z internetu. Ak budete tento čas vedieť vopred, viete si podľa neho upraviť aj svadobný program. Najmä v lete, keď slniečko zapadá veľmi neskoro, v čase, kedy sa začína svadobná zábava.

pole

Zdroj: Shutterstock®

Počas západu slnka môžete využiť krásnu hru tieňov, pretiahnuté lúče, ktoré poslednýkrát pohládzajú zem tesne pred tým, ako sa na noc uložia na druhú stranu zemegule. A najmä si tento čas užívajte plnými dúškami.

Inšpiruj sa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

12.08.2019 11:19

Zaujímavé a určite orginálne

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:13

Hra svetla hrá pri svadobnom fotení kľúčovú úlohu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE