Kvetinové čelenky pre nevestu: Tradičné, štýlové a čarovné

Snímanie zeleného vienka na svadbe je tradícia, ktorú máme na Slovensku doslova stáročia. Vienok bol kedysi znamením mladosti a panenstva. Veď aj vy ste si možno kedysi plietli venčeky z púpavy a hrali sa na princezné a lesné víly. Kvetinové čelenky pre nevestu sa dnes vyrábajú zo živých aj umelých kvietkov. Používajú sa ako rekvizita na fotenie alebo ako náhrada koruniek do vlasov.

romantická

Zdroj: Shutterstock®

zimná čelenka

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové čelenky pre družičky

Jedným zo spôsobov ako zladiť družičky a urobiť z nich čarovné víly, je položiť im na hlavy kvetinové čelenky. Ak budú zo živých kvietkov, nebudete vôbec potrebovať ďalšie kytičky, ktoré by družičkám iba zavadzali. Počas svadby majú kopec povinností, funkcií a pobehujú medzi hosťami. Takto budú mať krásnu ozdobu, ktorá im nebude prekážať.

Pozri tiež: Marsala: Objav spolu s nami farbu talianskeho vína

družičky

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové čelenky pre malé slečny

Deti na svadbe prinášajú kopec radosti a vraj aj šťastie pre novomanželov. Okrem toho vyzerajú jednoducho rozkošne. Malé dievčatká budú z kvetinových čeleniek a venčekov určite nadšené. Ak chcete svoju dcérku alebo inú malú slečnu potešiť ešte viac, zlaďte jej čelenku s tou svojou. Budete sa cítiť ako čarovné víly.

deti

Zdroj: Shutterstock®

detičky

Zdroj: Shutterstock®

Veniec z kvetov pre nevestu

Svadobný venček by mal byť upletený zo zelene a kvietkov. Myslite na to, že čím viac sa s kvietkami pracuje, tým skôr sa poškodia a uvädnú. Venčeky teda potrebujú veľa starostlivosti a jemné zaobchádzanie. Šikovná kvetinárka vám ich ale vytvorí pomocou špeciálneho lepidla a prostriedkov na kvety, ktoré sa postarajú o predĺženie ich životnosti.

zimné čelenky

Zdroj: Shutterstock®

tmavá_ružová

Zdroj: Shutterstock®

Čelenka z kvetov pre nevestu

Šikovná kvetinárka alebo ešte šikovnejšia kaderníčka vám z kvietkov vytvorí aj jednoduchú čelenku. Napríklad aj takú v bohémskom štýle, ktorá dodá vášmu celkovému vzhľadu kúsok noblesy. Čelenka bude tak menšia, stále elegantná a šialene romantická.

Neprehliadni: Kraspédia: Kúsok slnka v tvojej svadobnej výzdobe

extravagantné

Zdroj: Shutterstock®

zadná dekorácia

Zdroj: Shutterstock®

levanduľa

Zdroj: Shutterstock®

Kvietky vo vlasoch

Ak sú pre vás čelenky príliš výstredné, nechajte si do svojho svadobného účesu vložiť zopár kvietkov. Samozrejme, živých, čerstvo rezaných a voňavých. Kvietky tak vydržia vo vlasoch počas celého večera a dolu si ich dáte až potom, keď vám snímu „venček zelený“. Ak čepčenie na svadbe mať nebudete, kvietky si môže pokojne ponechať až do rána.

farebná čelenka

Zdroj: Shutterstock®

veľké čelenky

Zdroj: Shutterstock®

zelené čelenky

Zdroj: Shutterstock®

Kvety sú z prírody a tá niekedy úplne nespolupracuje s našimi predstavami. Farby kvietkov nie sú vždy ako na obrázku a mnohé nevesty majú tiež problém s alergiami. Ak naozaj zvažujete umelé kvietky, dajte si pozor, aby vyzerali realisticky. Určite nechcete, aby vaše krásne šaty degradovali lacné kvietky vo vlasoch. Vtedy radšej siahnite po štrasových ozdobách alebo po peknej zeleni.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:54

Vyzerá to veľmi pekne, ale podľa mňa sa hodia skôr na letnú svadbu v prírode :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE