Orchidea vo svadobnej výzdobe: Symbol lásky a ozdoba pre náročné

Exotické krásky, ktoré si dnes dopestujeme aj doma, boli kedysi považované za symbol lásky. Ak ste namiesto iného daru dostali práve orchideu, znamenalo to, že muž, ktorý vám ju daroval, vás čoskoro požiada o ruku. V niektorých krajinách sa výťažky z orchideí používali aj ako ingrediencia do nápojov lásky. Svadobná výzdoba z nich je veľmi vyhľadávaná, nesmierne elegantná a žiariaca luxusom.

Neprehliadni: Anemone: Čarovný kvietok do jedinečnej svadobnej výzdoby

orchidea prsteň

Zdroj: Shutterstock®

výzdoba obradu

Zdroj: Shutterstock®

Farby orchideí

Biela orchidea symbolizuje nevinnosť, čistotu a tiež eleganciu a úctu. Hodí sa teda ku všetkým svadobným hodnotám a k tomu, čo svadobný deň reprezentuje. Zelená farba je tradične znakom zdravia, krásy prírody a dlhého života. Ružová je zase symbolom ženskosti a radosti. A kto už má viac radosti zo svadby ako ženy?

farebná orchidea

Zdroj: Shutterstock®

Oranžové sú zase pre odvážnych, pyšných a hrdých. Fialové znamenajú obdiv a ich farba je toho naozaj hodná. Tradične sú znakom úcty a hodia sa ako dary pre tých, ktorých si vážime. A nakoniec žltá orchidea je kvetom úspechu, priateľstva a nových začiatkov.

luxusná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná kytica z orchideí

Uviazať kyticu z orchideí je skutočné umenie. Najmä v prípade, ak to nie sú len rovno padajúce kvietky. Tvarovať takýto kvet vyžaduje skúsenosti a najmä fantáziu. Častejšie ako viazané kytice sú tie vypichované. Kvetinárka vám vytvorí rozkošnú svadobnú guľku, s ktorou potom môžete o niečo jednoduchšie manipulovať.

pierko kytica

Zdroj: Shutterstock®

Pierko pre ženícha

Orchidea má pomerne veľké kvietky, no sú ľahučké ako vzduch. Pierko pre ženícha teda môže pôsobiť obrovsky, no nosiť sa bude príjemne. Ak je ženích nižšieho vzrastu, poproste kvetinárku, aby vybrala čo najmenšiu hlavičku, vyšší muži si môžu dovoliť aj väčší kvietok.

jemná elegancia

Zdroj: Shutterstock®

Orchidea a svadobná torta

Biela orchidea na bielej svadobnej torte. Viac luxusu si už ani nevieme predstaviť. Krásne padajúce kvety z najvyššieho poschodia dolu alebo jednotlivé hlavičky pozapichované do sladkej dobroty.

elegancia

Zdroj: Shutterstock®

svadobná torta

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná výzdoba z orchideí

Áno, môžeme s určitosťou povedať, že výzdoba z orchideí je našou slabosťou. Nedá sa nič robiť. Jednoducho milujeme jej eleganciu. Celkom si nás podmaňuje svojou farebnosťou a nie sme úplne rozhodnuté, či je krajšia výrazná fialová, romantická ružová alebo kráľovská biela.

výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Do klasickej okrúhlej ikebany sa vkladá 10 – 30 orchideí, podľa jej priemeru a toho, akú bohatú kytičku si predstavujete. Využiť môžete aj samotné hlavičky na nízku ikebanu alebo vytvoriť výzdobu, kde použijete len jeden kus, ktorý bude vložený do samostatnej vázy.

Inšpiruj sa: Darčeky pre deti na svadbe: Čím prekvapiť najmenších hostí?

elegantná

Zdroj: Shutterstock®

Ak plánujete svadobnú výzdobu z orchideí, myslite na to, že bude o niečo nákladnejšia, aj keď sa pri týchto kvetoch nedá hovoriť o sezónnosti. Dopestovať si ich môžete aj doma, no potrebovať ich budete skutočne veľa. Najmä v prípade, ak budete chcieť dosiahnuť „wow efekt“.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:56

Nad orichedeou som vôbec neuvažovala, ale vyzerá super vo svadobnej výzdobe ako teraz pozerám :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE