Svadobná výstava Košice 2018: Čo všetko sme na nej zažili?

V nedeľu 14. októbra sa v priestoroch Double Tree Hilton v Košiciach konal už piaty ročník svadobnej výstavy. Budúce nevesty mohli celý deň čerpať inšpiráciu na svoju svadbu, ale okrem inšpirácie bolo pre ne pripraveného oveľa viac. Ak vás zaujíma, čo všetko sa vystavovalo a čo si pre nevesty organizátori pripravili, prečítajte si náš report z tejto akcie!

Odporúčame: Tematická svadobná výzdoba: Aj tvoja svadba môže byť výnimočná!

Čo všetko sme videli a zažili?

Na celej ploche prvého poschodia sme našli množstvo vystavovateľov, ktorí pri tejto špeciálnej príležitosti aj prijímali objednávky. Výhodou takéhoto objednania bolo vybavenie všetkých služieb na jednom mieste a nevesty tak našli všetko pokope. Keďže bolo dostupných niekoľko vystavovateľov v každej sekcii, nebol problém spraviť si prieskum trhu a odhadnúť cenu jednotlivých služieb. Navyše títo vystavovatelia  poskytovali výrazné zľavy, vďaka ktorým mohli nevesty ušetriť a vyhnúť sa tak predsvadobnému stresu.

Pozri aj: Svadobná torta ako sladké umenie: Jedinečnosť s dôrazom na detail

Čo na seba?

Vystavovatelia so svadobnými šatami si nesporne pritiahli najväčšiu pozornosť žien. Od požičiavania, kúpy či šitia na mieru si mohli nevesty zaobstarať nielen svadobné, ale aj spoločenské šaty či kroj na čepčenie a redový tanec. Netreba však zabúdať ani na svadobnú kyticu, doplnky, pierka či dokonalé líčenie, ktoré predviedli vizážistky hneď viacerými technikami. Ak nevesty doprevádzali budúci ženísi, aj tí si určite prišli na svoje. Našiel sa totiž aj jeden vystavovateľ, ktorý na nich nezabudol a ponúkal aj pánske obleky. :-)

kroje Košice

Zdroj: Shutterstock®

Ako si uchovať spomienky?

Keďže nevesty myslia aj na to, ako si uchovať svoje spomienky zo svojho veľkého dňa, našli na výstave, samozrejme, aj fotografov či kameramanov. Ozvláštnením tradičného fotenia môže byť aj prenosná fotobúdka, ktorá sa postará o kopec zábavy a vytlačí vám fotky s ľubovoľným pozadím do pár sekúnd. Pre vyznávačov modernej hudby tu boli Dji a pre tých, ktorí hľadali niečo klasickejšie, bolo hneď pri vstupe sláčikové kvarteto, ktoré umocnilo slávnostnú svadobnú atmosféru. Ďalším spomienkovým prvkom je určite aj tanec, na ktorý vás vedia odborníci pripraviť prostredníctvom tanečných kurzov alebo vám pomôžu vytvoriť choreografiu na mieru.

Ako na plánovanie?

Keďže je dôležité na všetko myslieť a nič pritom nezabudnúť, určite oceníte aj Svadobný den(ník) ako užitočného pomocníka naprieč plánovaním. Položku, ako svadobná sála, by ste na tejto výstave určite vyriešili, pretože ponuka bola pestrá. Našli sme tu sály priamo v Košiciach i v okolí, ako aj indoor aj outdoor priestory na obrad a hostinu. Keďže svadobná hostina vie ukrojiť najväčšiu časť z rozpočtu, výstavu navštívili aj špecialisti z finančnej oblasti, ktorí by vám s výdavkami a ich financovaním vedeli poradiť.

Pozri aj: Svadobná kytica v boho štýle: S týmito kvetmi budeš ako víla!

svadobné šaty Košice

Zdroj: Shutterstock®

Čo na stoly?

Určite dôležitá otázka, ktorú si musíte položiť. Začínajúc výzdobou, ktorá by na stoloch a ani v celej sále nemala chýbať, treba myslieť aj na občerstvenie. Spomedzi alkoholu sme na výstave objavili someliéra, ale aj rumovú banku, ktorá vám vie zabezpečiť vlastného barmana na svadbe. Keďže hitom tejto sezóny je cake bar a od tradičných koláčov sa už upúšťa, na svoje si prišli aj milovníci sladkého. Rôzne cukrárne a cateringové spoločnosti priniesli to najlepšie, najkrajšie a najchutnejšie, čo majú a neváhali vytvoriť ochutnávku, vrátane prepočtu vašich výdavkov na cukrovinky. To je už lákavá ponuka, však?

svadobná výzdoba Košice

Zdroj: Shutterstock®

V neposlednom rade by sme radi spomenuli obrúčky. Klenotníci predviedli výtvory zo striebra, zlata či ich vlastných kombinácií, ktoré vedia prispôsobiť vašim predstavám i rozmerom. Ďalším krokom sú určite svadobné oznámenia, ktoré viete vytvoriť na tisíc spôsobov, od elegantných, cez tematické, až po extravagantné návrhy. Čo však, keď idete blahoželať ako hosť? Na výstave ste mohli nájsť aj netradičné blahoželania či mydlové kytice, ktoré sú darom samy o sebe.

Celkovú atmosféru a kopec zážitkov viete vytvoriť aj balónovou výzdobou či efektnou fotostenou, ktorú nie je problém upraviť na základe vlastných požiadaviek. Keď sme už pri tých požiadavkách, vaše prianie vedia zrealizovať aj v cestovnej agentúre a vytvoriť vám svadobnú cestu priamo na mieru aj s odchodom z košického letiska. Každá nevesta na tejto výstave určite objavila niečo nové, čo ani nevedela, že bude chcieť. Práve o tom takéto podujatia sú. O hľadaní a nachádzaní inšpirácie. A my sa už teraz tešíme na ďalší ročník. :-)

Viac informácií nájdete na www.perfectevent.sk.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

05.04.2021 15:37

So snúbencom sme boli na tejto výstave a veľa inšpirácie nám to dalo :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE