Svadobný oblúk alebo svadobný kruh: Ako vyriešiť túto dilemu?

Obrad v prírode si často vyžaduje okrem širokej lúky ešte niečo navyše. Voláme to svadobný oblúk, pergola a využiť môžeme aj svadobný altánok. Jednoducho miesto, kam prichádza nevesta k čakajúcemu ženíchovi. Svadobný oblúk alebo svadobný kruh je obľúbený doplnok k svadobnému obradu. Symbolizuje prechod medzi dvoma štádiami nášho života. Z priateľov a priateliek, snúbeníc a snúbencov sa odrazu stávajú manžel a manželka. Svadobný oblúk symbolizuje tento moment prechodu, no svadobný kruh je zase znakom nekonečna, rovnako ako vaše svadobné obrúčky.

Svadobný rám

Klasický svadobný rám je zvyčajne vyrobený z kmeňov brezy. Keďže práve ona je nevestou medzi stromami. Tradične sa zdobí lúčnymi kvetmi a v období žatvy ho kedysi zdobili „zlaté“ pšeničné klasy. Tie symbolizovali úrodu, plodnosť a hojnosť. Podobné radosti mali teda priniesť aj do života svadobného páru.

Zaujme ťa: Mama a zároveň nevesta? Ako zvládnuť dve úlohy v jeden deň

svadobný rám

Zdroj: Shutterstock®

ľudový svadobný kruh

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa rozhodnete pre svadobný rám, myslite na to, že v tomto prípade stojí ženích s nevestou priamo pod ním. Symbolizuje to, že stoja na prahu nového obdobia vo svojom živote.

Svadobný oblúk

Azda najtradičnejší zo všetkých svadobných ozdôb. Počas svadobného obradu ženích s nevestou prechádzajú cez oblúk, najprv po jednom ako slobodní ľudia, no nazad sa vracajú už spoločne ako manželia.

Svadobný oblúk

Zdroj: Shutterstock®

Svadobný oblúk sa zdobí niekoľkými spôsobmi. Závisí to na vašom vkuse a na tom, ako ho chcete využívať. Vyzdobiť ho môžete pri nohách, najmä ak ich musíte špeciálne upevňovať do zeme a chcete tieto spoje schovať. V tomto prípade to bude praktické aj estetické zároveň. Vyzdobiť môžete aj vrchol svadobného oblúka a kvety nechať pekne padať dolu. Dávajte však pozor, aby bol dostatočne vysoký, aby ste sa kvietkom nemuseli uhýbať.

svadobný oblúk

Zdroj: Shutterstock®

Svadobný kruh

O niečo náročnejší na výrobu a výzdobu je svadobný kruh. Je to ale veľmi zaujímavý prvok, ktorý určite ozvláštni váš svadobný deň. Pokiaľ máte svadbu v exteriéri, môžete ho aj zavesiť a pripraviť z neho tak hojdačku. Samozrejme, to za predpokladu, že oblúk aj jeho uchytenie bude bezpečné.

svadobné koleso

Zdroj: Shutterstock®

Svadobný pár stojí pred svadobným kruhom spolu s oddávajúcim. Nikdy sa neprekračuje. Je teda len symbolickým pozadím, ktoré symbolizuje nekonečnosť vašej lásky a sľubov, ktoré si vo váš svadobný deň dávate.

svadobný kruh

Zdroj: Shutterstock®

svadobný kruh

Zdroj: Shutterstock®

Všetky tieto svadobné rekvizity môžete následne veľmi jednoducho využiť pri fotení aj počas svadobnej hostiny. Sú teda krásnym pozadím, kde si vymeníte svadobné sľuby a zároveň tiež foto pozadím, ktoré vaše svadobné fotografie pekne zjednotí.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:20

Krásne inšpirácia, oba vyzerajú super :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE