Svadobný web: Aké sú jeho výhody a ako si ho vytvoriť?

Romantickú žiadosť o ruku máte za sebou a teraz vás čaká plánovanie svadby? Máte tak trochu pocit, že sa v tých povinnostiach strácate a do toho vám svadobčania kladú rôzne otázky? Starosti i čas vám ušetrí svadobný web, ktorý sa stane skvelým prostredníkom medzi vami a hosťami. Svadobný web si môžete vytvoriť ľahko a rýchlo, aj keď programovanie je pre vás španielskou dedinou.

Plánujete lesnú svadbu alebo naopak tú v zámockom štýle? Rovnako ako svadobné oznámenia i svadobné stránky by mali odrážať vami požadovanú predstavu o svadbe. Zakomponujte do ich vzhľadu atmosféru vami zvolenej farby alebo obľúbený citát, ktorý charakterizuje vašu lásku. Sú to práve tie personalizované maličkosti, ktoré umožnia svadobčanom sa na svadbu dostatočne pripraviť a predovšetkým sa na ňu neskutočne tešiť.

Neprehliadni: Originálna pozvánka pre svedka: Ako ho požiadať o milú povinnosť?

Dve varianty: Ktorú uprednostňujete vy?

Svadobný web je vhodné pripraviť a spustiť s dostatočným predstihom, samozrejme, pred tým musíte poznať termín aj miesto svadby. Vôbec neplatí, že vaše svadobné stránky musíte po svadbe zrušiť. Aj naďalej môžu prezentovať váš príbeh, svadobné momentky či snáď ich súčasťou môže byť počítadlo, koľko rokov či mesiacov ste už spokojní manželia.

Postupne ho môžete dopĺňať o dôležité životné udalosti, kde nebude chýbať dátum narodenia vášho potomka, sťahovanie alebo napríklad fotografie z medových týždňov, ktoré ste si kvôli rozpočtu dopriali o pár rokov neskôr. 

Ak máte v pláne svadobný web využiť na uvedené účely, určite sa odporúča zvoliť doménu skladajúcu sa z vášho spoločného priezviska, a to nielen s plateným hostingom, ale aj so zásahmi odborníka, ktorý stránky vyladí podľa vašich potrieb. Prístup na vaše osobné stránky môže mať len určitý okruh ľudí, odkaz aj heslo im môžete zaslať spolu so svadobným oznámením. Budete mať istotu, že túto náležitosť neprehliadnu.

Ak zriaďujete svadobnú webovku rýdzo pre informatívne účely, môžete vyberať z pestrej škály dostupných šablón a riešení, ktoré sú zadarmo. Pri tomto variante je zadarmo tiež doména, jej názov si vymyslíte sami, avšak jej koncovka je už vopred definovaná podľa zvoleného poskytovateľa. Ten vám prevádzkovanie umožní výmenou za reklamu. Existujú tiež platené platformy pre vytváranie webu na mieru, ktorých cena začína okolo 20 € za plnú verziu.

Odporúčame: Trendy svadobné šaty, z ktorých nevesty šalejú: Oslovia aj teba?

svadobná webová stránka

Zdroj: Shutterstock®

Čo by mal svadobný web obsahovať?

Premyslite si, aké funkcie od stránok požadujete. Medzi tie najobľúbenejšie patrí kniha hostí, zoznam svadobných darov, ale aj sekcia najčastejších otázok spolu s odpoveďami, možnosť zaslania komentárov, otázok, prezentácie svadobného oznámenia, programu alebo menu. A rozhodne myslite na váš príbeh spolu s časovou osou. Hosťom môžete okrem iného predstaviť aj vašich rodičov alebo svedkov.

Výhodou je predovšetkým rýchla variabilita. Ak sa čokoľvek zmení, môžete na stránkach danej náležitosti pozmeniť bez toho, aby ste museli obtelefonovať známych. Ušetríte si hromadu času a tiež nervov. Okrem iného získate viac priestoru na to, aby ste si prípravy užili a mali možnosť sa na váš deň D aj tešiť.

Bonusy, ktoré svadobný web prináša

Konkrétne svadobčanom vysvetlíte, aký dress code je na vašej svadbe vítaný. Dámy napríklad vyzvete k fialovým šatám a mužov zase k fialovým šnúrkam do topánok, motýliku alebo krikľavým ponožkám v tej istej farbe. Nájdu sa aj takí, čo preferujú ležérnosť oproti klasike vo forme obleku a spoločenských šiat.

Neváhajte pripojiť informáciu o zaistení ubytovania alebo vyriešenia dopravy na miesto svadobného obradu či svadobnej hostiny. Nechcete, aby hostia počas obradu či na vašej svadbe celkovo fotili jeden za druhým? Vyzvite ich k tomu taktne, že by ste boli radi, aby si svadbu užili a nie lovili svadobné fotky. Od toho predsa máte svadobného fotografa!

Svadobný web môže obsahovať aj informácie ohľadom rozlúčky so slobodou. Tak prečo tohto priestoru nevyužiť!

Zaujme ťa: História svadobnej kytice a jej význam: Prečo je oknom do duše?

Ako na svadobný web

Zdroj: Shutterstock®

5 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre svadobný web

  1. Môže vám ušetriť peniaze - Vaši hostia budú potrebovať plán dňa, pokyny k miestu konania svadby, ako aj rôzne informácie, napríklad o ubytovaní a dress code. Svadobná webová stránka znamená, že všetky tieto informácie môžete namiesto na papieri uviesť online. Ušetríte tak peniaze - nielen na tlači oznámení a pozvánok, ale aj na poštovnom.
  2. Budete mať priestoru pre informácie - Svadobná webová stránka môže obsahovať oveľa viac údajov ako štandardné svadobné oznámenie. To znamená, že vaši hostia vás nebudú musieť kontaktovať, aby sa niečo dozvedeli, ako by to zvyčajne robili.
  3. Vaši hostia budú lepšie pripravení - Svadobná webová stránka je nesmierne užitočná pre hostí, ktorí sú radi organizovaní a dobre pripravení na veľké udalosti. Ak budú mať akékoľvek otázky týkajúce sa vášho veľkého dňa, budú mať miesto, kde môžu okamžite nájsť potrebné informácie.
  4. Nemusíte posielať RSVP kartičky – RSVP kartičku sú ideálne na to, aby ste poznali konečný počet hostí, ktorí prídu na svadbu. Avšak, v množstve kartičiek sa môžete aj stratiť. Vytvorte na webe možnosť potvrdenia účasti na svadbe. Budete mať lepší prehľad a nebudete musieť čakať, kým vám všetky kartičky doručia poštou.
  5. Môžete pridávať informácie aj na poslednú chvíľu – ak plánujete zmeny na poslednú chvíľu, napríklad čo sa ubytovania hostí týka, môžete im to dať vedieť prostredníctvom vášho webu. Nemusíte každého obvolávať, čo by vám zabralo množstvo času. Webovú stránku môžete kedykoľvek aktualizovať a informovať o rôznych zmenách, pre ktoré ste sa rozhodli.

Aktualizovaný článok: 20.7.2023

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 20:38

V dnešnej internetovej dobe je to určite originálna možnosť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE