Zásnubná oslava: Kedy ju zorganizovať a koho každého pozvať?

Svadba je vážnym krokom v živote človeka a s ňou sa začína i nový spoločný život. Pre niektorých svadba môže znamenať stopku – žiadne pravidelné divoké víkendové chatovačky s chalanmi, nekonečné kartové večery, týždenné uplakané babské večery pri romantických filmoch počas pyžamovej párty. Poznáte tie fotografie čerstvo zobratých mladomanželov s kyslým alebo smutným výrazom v tvári držiac v ruke tabuľku s nápisom game over – koniec hry? Pred svadbou kamaráti nevesty a ženícha pripravia posledné vyhodenie si z kopýtka so statusom slobodný, rozlúčku so slobodou – obchádzku všetkých barov v meste, wellness víkend, striptíz. 

Počuli ste už o zásnubnej oslave? V niektorých rodinách sa oslava dodržiava po tom, čo budúci ženích požiadal nevestu o ruku. V mnohých kultúrach je to tradícia. Ako prebieha takáto oslava? 

Pozri aj: Levanduľové polia: Vieš si predstaviť zásnuby v provensálskom štýle?

Zásnuby

Zdroj: pinterest.com

Čo je to zásnubná oslava?

Zásnubná oslava či večierok je udalosť budúcich manželov, ktorá sa koná pár mesiacov po zásnubách. Rodiny na oboch stranách, blízki priatelia a členovia svadby sa schádzajú, aby páru formálne zablahoželali k ich skvelej novine.

Možno sa vám zdajú takéto zásnubné oslavy zastaralé, ale sú skvelým spôsobom pre bližšie spoznanie sa rodičov, prípadné prediskutovanie svadobných príprav alebo zoznámenie svojich svadobných hostí ešte pred tým, ako si spoločne zoderú topánky z tanca na vašej svadbe. V súčasnosti, samozrejme, zásnubné oslavy sú už inak poňaté. Kedysi sa to robilo tak, že rodina sa stretla doma, pripravilo sa za misu poriadnych rezňov, parádny zemiakový šalát, domáca pálenka a budúci svokor povykrúcal na ľudovku svoju novú nevestu. 

Dnes si dokonca niektorí prenajímajú agentúru, ktorá im pripraví zásnubnú párty. Nezabúdajte však, že táto oslava musí byť menšia ako samostatná svadba. Veľmi to teda nepreháňajte s počtom hostí, výzdobou a programom.

 

Zásnubná párty

Zdroj: pinterest.com

Kto si dá krídelká?

Ak ste sa rozhodli pre zásnubnú oslavu, popremýšľajte dobre o tom, koho na ňu pozvete, kedy a kde sa bude konať, koľko vás bude stáť (máte predsa niekoľko mesiacov pred svadbou), či poslať pozvánky, akú výzdobu, šaty. 

Zásnubná oslava môže byť len jednoduchá večera v reštaurácii s rodičmi budúcej nevesty a ženícha, záhradná grilovačka s osviežujúcimi nápojmi a kopou jedla alebo niečo formálnejšie s pozvánkami a dress codom. Je už len na vás, akým spôsobom chcete svoje zásnuby osláviť – či niečo rodinné, uvoľnenejšie a zábavné, alebo oficiálne s programom a klasickým menu. Podľa toho potom prispôsobte miesto konania, výzdobu, prípadne pozvánky, občerstvenie a oblečenie. Ak pozvánky neodošlete, dajte hosťom vedieť, o akú oslavu sa jedná, aby na barbeque párty neprišli v obleku a v malých čiernych.

Ako zorganizovať zásnubnú oslavu? Koho pozvať? Čítajte ďalej.

 

Galéria -

Kto organizuje zásnubnú oslavu?

Tradične zásnubný večierok organizujú rodičia budúcej nevesty, ale v súčasnosti takúto oslavu môže zorganizovať naozaj každý – rodičia ženícha, sestra, iní členovia rodiny alebo blízki priatelia môžu prekvapiť veselou párty. Dokonca i nevesta so ženíchom. 

3 komentárov
Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

30.09.2019 16:39

Tento článok obsahuje skvelé návody a tipy ako zorganizovať zásnubnú oslavu.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.10.2019 15:12

niekedy sa to už preháňa, zvlášť dnes, keď mladí ľudia žijú už dlhšie spolu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 20:17

Podľa mňa zbytočne ďalšie výdavky, veď už len svadba sama o sebe je drahá záležitosť.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE