Fotografie z obliekania nevesty a ženícha: Čo si nechať nafotiť?

Počas svadobných príprav myslíte na hromadu detailov. Na maličkosti, o ktorých viete len vy, na drobnosti, ktoré robia váš deň krajším. Ako si ich ale zapamätať, aby neostali schované pod šatami? Požiadajte fotografa o vytvorenie svadobných koláží. Fotografie z obliekania nevesty a ženícha sú potom príjemnou spomienkou na posledné chvíle, kedy ste ešte neboli svoji.

Odporúčame: Svadobné fotenie s koňmi, ale aj svadobný odvoz: Sen každej nevesty?

svadobné doplnky pre nevestu a ženícha

Zdroj: pinterest.com

Obliekanie nevesty

Obliekanie nevesty je vždy spojené s ruchom, smiechom, možno aj s nejakými slzičkami dojatia (samozrejme, len s takými, ktoré nám nepoškodia make-up). Je to čas, kedy sa nevesta venuje len sama sebe. Všetky jej družičky sú pri nej a kontrolujú každý záhyb svadobných šiat, dokonalosť líčenia a všetky sponky vo vlasoch.

Mohlo by ťa zaujať Bielo-strieborná svadobná výzdoba: Jednoduchosť, ktorá prekvapí

fotografie zo svadobných príprav nevesty

Zdroj: pinterest.com

Z týchto príjemných momentov si určite chcete zapamätať čo najviac. Požiadajte preto fotografa, aby s vami bol aj počas obliekania a posledných príprav (samozrejme, do tej miery, ktorá vám je príjemná). Stačí, ak zachytí atmosféru príprav a všetky milé detaily. Najobľúbenejšie sú zábery z obliekania šiat, svadobných topánok, pripínania náušníc a posledných pohľadov do zrkadla.

Fotografie z obliekania nevesty

Zdroj: pinterest.com

Na čo nezabudnúť

Ak chcete mať nafotené tieto milé detaily, nezabudnite si so sebou zobrať aj svadobné oznámenie, šperky, obľúbený parfum, svadobnú kyticu alebo pierko. Milým detailom budú aj topánky na prezutie. Stačí, keď nadvihnete sukňu a pod ňou sa zjavia veselé, flitrami alebo kamienkami ozdobené tenisky.

Inšpiruj sa: Netradičné šperky pre nevestu: Ozdob sa celá

fotografie z príprav

Zdroj: pinterest.com

Fotografie z obliekania mladomanželov

Zdroj: pinterest.com

Obliekanie ženícha

Väčšina mužov nebude mať z prítomnosti fotografa takú radosť ako kŕdeľ rozosmiatych družičiek a dojatých svadobných mám. Ale aj ten váš milovaný a vyvolený si zaslúži pozornosť. Aby si fotenie, kedy bude objektív mieriť len na neho, užil v zdraví a bez stresu, vysvetlite mu, že naozaj pôjde len o nafotenie detailov.

svadobné doplnky pre ženícha

Zdroj: pinterest.com

Manžetové gombíky vyrobené na mieru, ktoré majú pre neho osobitý význam, detail topánok, kravaty, opasku, hodiniek, drobností, ktoré si so sebou berie. Napríklad aj farebné veselé ponožky alebo drevený motýlik, ktorý budú mať aj družbovia.

Fotografie z obliekania ženícha

Zdroj: pinterest.com

Môžu to byť aj veci, ktoré vás nejako vystihujú. Napríklad pri tematických svadbách to môže byť špeciálna krabička na obrúčky, športové náradie alebo niečo iné, čo so ženíchom (napríklad s jeho prácou) súvisí. Pokojne si do týchto kolážových fotografií pridajte aj jeho obľúbené cigary, prípadne elegantný pohár s alkoholom.

fotografie zo svadby

Zdroj: pinterest.com

Svadobné fotografie nie sú len o ľuďoch. Sú to aj spomienky na vaše topánočky, ktoré ste hľadali pol roka, na ten malý vankúšik na obrúčky, ktorý vám ušila krstná mama a na ten moment, keď si vaša družička takmer zlomila necht, kým vám pripla retiazku na krk. Prečo si ich nepamätať aj vďaka krásnym fotografiám plných krásnych detailov?

3 komentárov
Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 13:11

my budeme mat cisto len z kostola a z obeda fotky,mozno potom vybehne niekde do lesa alebo do nejakej velkej zahrady na svadobne foto :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.08.2019 20:34

Rada som si prečítala

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 09:49

Je dôležité nechať si nafotiť každý detail, nech sú pekné spomienky :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE