Netradičné šperky pre nevestu: Ozdob sa celá

Výber svadobných šperkov podriaďujeme niekoľkým veciam. V podstate to závisí od toho, či si ich chcete zladiť k obrúčke a zásnubnému prsteňu alebo k šatám. Niektoré nevesty majú na svadbu požičané alebo darované rodinné šperky, ktoré sú výnimočné skôr svojím príbehom. Netradičné šperky pre nevestu môžu tiež vyplývať z toho, kto sa stáva vaším manželom a z jeho náboženskej alebo rodinnej tradície.

Bude sa ti páčiť: Frézia vo svadobnej výzdobe: Čím si ťa tieto kvety získajú?

šperky vo vlasoch

Zdroj: pinterest.com

Chrbát

Za mimoriadne výnimočné a trendové považujeme šperky, ktorými si zdobíte chrbát. Sú to najmä predĺžené náhrdelníky, ktoré sú upravené tak, že vám padajú krásne nízko. Ak sa chcete pochváliť pekným chrbátikom a nechcete pútať pozornosť na hruď, je to pre vás ideálna voľba. Skvelé na nich je aj to, že sa nemusíte báť, že vám náhrdelník skončí v polievke. 

šperky na chrbát

Zdroj: pinterest.com

netradičné šperky

Zdroj: pinterest.com

Šperky na ruky

Ozdoba rúk je tiež známa skôr z východného sveta, ale nám sa páči tak či tak. Náramky by ale nemali byť veľmi hlučné. Ak po nich túžite, vyskúšajte si také, ktoré na ruky a predlaktia padnú presne alebo budú skôr jemné.

šperky pre nevestu na ruky

Zdroj: pinterest.com

Pripomenieme, že ruky budete potrebovať počas celého dňa. Dávajte teda pozor a šperky si vyskúšajte vopred. Vyberte si bežný deň a noste ich od rána. Ľahko tak zistíte, či v nich zvládnete aj svadobný deň.

šperky na ruky

Zdroj: pinterest.com

Ramená

Kedysi sa v kostole vyžadovalo, aby mali nevesty zahalené ramená. Mali tak pôsobiť skromnejšie a cudnejšie. Dnes si to môžeme vysvetliť po svojom. Krásne šperky, ktoré pôsobia úžasne bohémsky a pri správnom doladení k šatám, účesu a ostatným doplnkom, budú jednoducho dokonalé.

šperky na ramená

Zdroj: pinterest.com

Nohy

Šperky na nohách sú skutočne výnimočné. Tradičné sú skôr v Indii a západnej Ázii. Hodia sa ale tiež na svadby, kde je nevesta bosá. Napríklad svadby na pláži alebo na zelenej tráve. 

šperky na nohy

Zdroj: pinterest.com

šperky pre nevestu

Zdroj: pinterest.com

Ak plánujete namiesto vysokých alebo zdobených lodičiek jednoduché balerínky alebo sandále, prečo si ich trošku neozdobiť. Fotograf sa poteší celkom určite.

2 komentárov
Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 13:01

taketo sperky skor k tym jednoduchsim satam,kedze budem mat cipkovy vech,zvolila som len napadne nausnice :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

23.02.2020 09:10

Z týchto nápadov by som si možno nechala ozdobiť iba chrbát, vyzerá to určite pekne k jednoduchým šatám :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE