Transparentné svadobné doplnky: Kde ich môžeš využiť?

Najnovším trendom v svadobných dekoráciách, svadobných oznámeniach a dokonca stoličkách je transparentnosť. Priehľadné dekoračné prvky dodávajú celkovému vzhľadu svadby ľahkosť. A napríklad taká tabuľa na zasadací poriadok pôsobí, ako keby visela vo vzduchu. Transparentné svadobné doplnky sa vyrábajú na mieru, z rôznych materiálov a rôznymi technikami. Kde ich môžete využiť?

Odporúčame: Kraspédia: Kúsok slnka v tvojej svadobnej výzdobe

svadobné doplnky z akrylu

Zdroj: Shutterstock®

Transparentné svadobné oznámenia

Klasické svadobné tlačoviny sú tlačené na rôznych druhoch papiera. Zväčša sa používa papier s vyššou gramážou, jemnou povrchovou úpravou a pre tých, ktorí majú radi ekologické riešenia, tmavší recyklovaný papier.

oznámenie z akrylu

Zdroj: Shutterstock®

Novinkou, ktorá si postupne získava srdcia neviest aj u nás, sú transparentné svadobné oznámenia. Vyrobiť sa dajú s použitím pauzovacieho papiera, na ktorý sa pozvánka vytlačí. Je veľmi jemný, no pôsobí veľmi efektne. Druhou možnosťou je tlač na akrylové sklo. Podobná technika sa dá využiť aj pri vytváraní čísloviek na stôl a dokonca menoviek.

Transparentné svadobné oznámenia

Zdroj: Shutterstock®

Tabuľa na zasadací poriadok z plexiskla

Tradičný obrazový rám, do ktorého vložíte kartičky so zasadacím poriadkom, môžete nahradiť plexisklom. Bude pôsobiť veľmi prirodzene a nerušivo. Podobné tabule sa dajú využiť aj ako smerovacie návestidlá, ktoré hostí privedú na miesto konania oslavy, prípadne si na plexisklo môžete dať vyrobiť jednoduchý nápis. Napríklad: Vitajte na našej svadbe.

Zaujme ťa: Ako sa starať o vlasy pred svadbou? Toto je SOS starostlivosť!

Nevýhody akrylových doplnkov

Zdroj: Shutterstock®

Transparentné stoličky

Veľmi efektné sú aj priehľadné stoličky. Netreba sa obávať o ich stabilitu, sú z kvalitného materiálu, ktorý je rovnako bezpečný ako drevo. Priehľadné stoličky dodajú svadobnej sále punc kryštálového zámku a stále sa dajú aj jemne ozdobiť. V tomto prípade však treba zohľadniť aj praktickosť takýchto stoličiek. Ľahko by sa mohlo stať, že príliš masívna výzdoba bude hosťom pri sedení zavadzať, čo by bolo nepríjemné.

Transparentné stoličky

Zdroj: Shutterstock®

Zápich na tortu z akrylovej dosky

Vyrezávané zápichy do tort netreba extra predstavovať. Sú už bežnou súčasťou svadieb, používajú ako vrchol svadobných tort aj ako vtipné doplnenie candy baru, teda sladkého stola. Nápisy môžu byť vtipné. Napríklad: zjedz ma, nie som z cukru (zákusky pre diabetikov); viem, že ma chceš; zlepšujem náladu; 100 % vyrobené z lásky.

Zápich na tortu z akrylovej dosky

Zdroj: Shutterstock®

Nevýhody akrylových doplnkov

Ako všetko na svete,tak aj akrylové výrobky, bez ohľadu na to, aké sú nádherné, majú aj svoje nevýhody. Prvou a očividnou je fakt, že sa ľahko umažú. Prechádzajú z ruky do ruky, tým pádom na nich ostávajú odtlačky prstov. Rovnako je to so všetkými transparentnými prvkami. Stoličky sú nevýhodné v tom, že farba oblečenia bude „presvitať“ cez chrbty stoličiek. Pri bielych alebo farebných návlekoch je sála zladená. No pri plastových stoličkách budete mať v sále viac farieb, ako čakáte.

Neprehliadni: Veľké svadobné rozhodnutie: Okrúhle alebo rovné svadobné stoly?

Tabuľa na zasadací poriadok z plexiskla

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

21.07.2019 19:44

veľmi pekné a štýlové

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 08:41

Moderné a originálne nápady :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE