Svadba v bohémskom štýle: Objav eleganciu minulého storočia

Dvadsiate roky sú čarovné. Je to akýsi pokoj pred búrkou a radosť z toho, že prvá svetová vojna je definitívne za nami. Filmové spracovania tohto obdobia nám pripomínajú známu knihu Veľký Gatsby a romantický príbeh veľkej lásky. Svadba v bohémskom štýle je hlavne o špecifických účesoch a nádherných šatách pre dámy. Objavte s nami eleganciu začiatku minulého storočia a načerpajte inšpiráciu pre svoju vlastnú svadbu.

Účesy v „boho“ štýle

Čelenky, tiary, kamienkové ozdoby do vlasov a zaujímavé spracovania svadobných závojov. Tie originálne často pripomínali čepčeky alebo tesne pokrývali hlavu nevesty. Dnes si môžete svoj svadobný účes prispôsobiť svojim predstavám. Do vlasov ale celkom iste použite fascinátor alebo iný typ čelenky či drobného klobúčika.

Neprehliadni: Kedy začať pozývať hostí na svadbu?

účesy v boho štýle

Zdroj: Shutterstock®

Obdobie jazzových tónov bolo tiež obdobím krátkych vlasov. Ženy po prvýkrát nenosili komplikované a vysoké drdoly. Ak sa povedia 20. roky, kaderníci jedným dychom dodávajú „finger waves“. Vyrábali sa veľmi komplikovane a nemali za úlohu vytvoriť objem. Vy si ale môžete účes nakombinovať, ako sa vám páči. Bohaté kučery môžete skrotiť čelenkou a pri krátkych vlasoch zase použiť výrazný prvok.

Pozri tiež: Veľké svadobné rozhodnutie: Okrúhle alebo rovné svadobné stoly?

svadobné líčenie 20. roky

Zdroj: Shutterstock®

Oči a pery v minulom storočí

Dymové líčenie sa nám vrátilo do súčasnosti a už je aj preč. No ak si vyberáte bohémsky štýl, vaša vizážistka sa poteší jeho návratu. Nebolo to výrazné líčenie. Predsa len, pred vyše sto rokmi o rôznych vymoženostiach v oblasti make-upu mohli ženy len snívať, ale vy sa dnes môžete so „smokey eye“ vyblázniť do sýtosti.

svadobné líčenie 20. roky

Zdroj: Shutterstock®

K dosiahnutiu dokonalej vizáže z 20. rokov budete potrebovať aj výrazný rúž v tmavšom odtieni. Dámy v tomto období rady upozorňovali na bledosť svojej pokožky, takže ju zvýrazňovali tmavými očami a šťavnatými perami. Pokojne sa pridajte.

Bohémsky ženích?

V tomto prípade nemusíte od partnera žiadať nič špeciálne. Stačí, keď mu ukážete, ako fantasticky vyzeral Leo DiCaprio vo filme Veľký Gatsby. Vo veľmi podobnom štýle sa niesli bohémske večere aj na Titanicu, len ten koniec nám do svadobnej témy nejako nezapadá. Nevadí. V každom prípade sa váš nastávajúci báť nemusí. Bude mu stačiť elegantný oblek. Ako rekvizitu na fotenie mu môžete vybrať pekné traky, ale len v prípade, že sa budú hodiť k vašim šatám.

svadba v štýle 20. rokov

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné šaty v štýle 20. rokov

Perly, čipka, komplikovaná jednoduchosť. Móda týchto rokov bola jedným z dôvodom, prečo sme si obľúbili seriál Panstvo Downton a kostýmy jeho hlavných predstaviteliek. Na prvý pohľad veľmi jednoduché šaty majú hneď niekoľko vrstiev, komplikované aplikácie, doplnky a ručne šité a lepené kamienky a drobné kryštáliky. Obdobiu dominujú rovné sukne a výrazné opasky pod líniou dierku, ktoré jemne deformujú postavu. No zároveň prinášajú to bohémske. Akúsi novoobjavenú slobodu a lesk časov, ktoré sa dávno minuli.

svadobé šaty 20. roky

Zdroj: Shutterstock®

Zapáčila sa vám téma bohémskej svadby? My ju milujeme tiež. Tak teda hor sa hľadať dlhé perlové náhrdelníky, pierka, ozdoby do vlasov a štrasové doplnky. Príjemné plánovanie.  

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

14.08.2019 13:06

Waú skvelá inšpirácia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE