Svadobné oznámenia a iné pozvánky: Vyber si to svoje

Nie sú medzi prvými vecami, ktoré vyberáte, ale sú veľmi dôležité. Pre vás, pre svadobné mamy, pre každého, kto od vás oznámenie alebo pozvánku dostáva. Svadobné oznámenia sú „trailerom“ na vašu svadbu. Mali by naznačiť, v akom tóne sa bude svadobná oslava niesť, aká ste vy a, samozrejme, na nich nechýbajú dôležité informácie.

Odporúčame: Výzdoba kostola: Skutočne biela romantika

bordové svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Cena

Ceny svadobných oznámení sa pohybujú od centov po eurá. Tie najjednoduchšie vám vytlačia na počkanie v akejkoľvek tlačiarni, no čo sa týka dizajnu alebo nejakých zaujímavých detailov, veľa ich tam nebude.

elegantné svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Drahšie oznámenia budú mať peknú grafiku a predajca s vami prehodí zopár slov, kým sa naozaj rozhodnete. Výber je naozaj šialený, no treba mať na mysli, že ak si nájdete peknú grafiku na internete, musí byť v naozaj vysokej kvalite, aby sa dala na svadobné oznámenie použiť.

jemné svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Ručne vyrábané svadobné oznámenia

Medzi najdrahšie a možno aj najkrajšie oznámenia patria tie, ktoré sú vyrobené ručne. Môže to byť ručná maľba priamo na oznámenie, kaligrafické písmo (teda každé oznámenie je vypísané ručne) alebo môžu byť oznámenia ručne vyrezávané, ručne zdobené stužkami, čipkou alebo zapečatené pečatným voskom s vašimi iniciálkami.

svadobné oznámenie s kvetmi

Zdroj: pinterest.com

Špeciálne sety oznámení obsahujú: svadobné oznámenie, pozvánku k svadobnému stolu, RSVP kartičku, kartičku s milým textom, dokonca malý darček či sušený kvietok. Jednoducho, je to skutočný balíček tlačovín.

ako zladiť svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Rýchlosť dodania

Ručne vyrábané oznámenia majú aj najdlhšiu dobu dodania. Preto treba rátať s dodaním o niekoľko týždňov a v niektorých prípadoch to môže trvať mesiac či dva. Špeciálne môže byť aj zlaté alebo iné metalické písmo.

marhuľové svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Tie najjednoduchšie sú tzv. „jednokartové oznámenia“, ktoré sú jednoducho textom vytlačeným na kartičke z tvrdšieho papiera. V tlačiarni poviete svoje mená, dátum, čas a miesto obradu a pred očami vám vyrobia a vytlačia hotové oznámenie.

Inšpiruj sa: Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

marhuľové svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Kvalita

Ak ide o ručne vyrábané oznámenia, tie jednoducho nemôžu byť rovnaké. Nerobí ich stroj, ale ľudské ruky, ľudia z mäsa a kostí. Každá mašľa je zaviazaná ručne, každý element je nalepený a každý kus papiera je ohnutý tými istými rukami.

pestré svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Ručne vyrobené oznámenia ale majú osobité čaro. Energia z práce šikovných rúk vám celkom iste prinesie šťastie a vy máte niečo naozaj unikátne, s čím môžete oznámiť svoje zasnúbenie alebo dátum svadby.

maľované oznámenia

Zdroj: pinterest.com

Pred tým, ako si oznámenie vyberiete, pozrite si hodnotenia predajcu. V dnešnej dobe nie je nič jednoduchšie, ako si spôsob komunikácie preveriť na internete. Aj vy budete s predajcom komunikovať, či už osobne alebo online. Veľmi rýchlo tak prídete na to, či zdieľa vašu radosť zo svadobných príprav.

modré svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Detaily

Ak máte radi fantáziu a pred romantikou dávate prednosť šifrovaným odkazom, oznámenie zasnúbenia alebo svadobná pozvánka sú na to ako stvorené. Môžete ich ladiť do farby alebo štýlu, ktorým sa bude vaša svadba uberať. Napríklad tak hosťom naznačíte, že svadba bude námornícka alebo v štýle boho.

tmavomodré svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Na oznámenie môžete pridať rôzne vedľajšie texty. Napríklad o tom, že si neprosíte veľké kytice, alebo o tom, že na večer sa presúvate na diskotéku. Ak máte špeciálny program, dress code alebo želanie, nezabudnite o tom informovať vašich hostí vopred.

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

21.07.2019 19:43

krásne a kreatívne svadobné oznámenia, mali by štýlovo ladiť s charakterom celej svadby

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

12.10.2019 08:28

Svadobné oznámenie je príležitosť pre nastávajúcich manželov na vyjadrenie svojej kreativity.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 20:00

Cenovo to ale veľmi netreba preháňať, lebo len málo ľudí si ich zvykne nechávať a väčšina skončí časom v koši.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE