Ako postupovať pri príprave zasadacieho poriadku? Toto určite nerob!

Zasadací poriadok. Tak táto časť plánovania svadby je pre mnohých nás náročnou časťou. To je presne ako keď skladáte puzzle. Nie je jednoduché poukladať jednotlivé kúsky tak, aby vám vyšiel požadovaný, dokonalý obrázok. Nebudeme si klamať, zostavenie zasadacie poriadku nám vytvorí nejednu hlbokú vrásku na čele. 

Sesternica nechce sedieť pri stole s vašim kamarátom z detstva, lebo je to jej bývalý a vaše tety sa už pol storočia nerozprávajú. Čo s deťmi? Chceme dosiahnuť jednu jedinú vec – aby naša svadba bola radostnou oslavou plná chutného jedla, veselého smiechu a nie ako výjav zo strednej školy. 

Ako to zvládnuť? Čo mať na mysli a čomu sa určite vyhnúť? Kde usadiť rozhádané sesternice? Nie, nezúfajte! Sme tu my, aby sme vám poradili. Poďme do toho.

Neprehliadni: Levanduľová svadobná výzdoba: Pôvabná a navyše maximálne voňavá!

Starší na svadbe

Zdroj: pinterest.com

Dedovia a babičky na svadbe

Neposaďte svojich starších príbuzných v blízkosti kapely, dídžeja či zvukového zariadenia. Najmä ak majú slabší sluch. Doprajte aj im pekný zážitok z vašej svadby. Nechcete predsa, aby sa o dušu snažili prekričať hlasnú hudbu a z celých síl bojovali o príjemnú konverzáciu s vaším strýkom.

Budú veľmi radi, že okrem ochutnávania krémešov a dívania sa na krásnu vnučku vo svadobných šatách si budú môcť poklebetiť a podeliť sa o svoje radosti a starosti. No, a keď sa im zachce, môžu si zatancovať na svoju obľúbenú pesničku na tanečnom parkete. 

Slobodní na svadbe

Zdroj: pinterest.com

All the Single Ladies

Neusádzajte slobodných hostí vedľa seba alebo k jednému stolu len preto, že sú slobodní. Áno, vaše úmysly sú dobré – bolo by pekné, ak by ste šli o rok na svadbu páru, ktorý sa zoznámili práve na tej vašej. Ale nemusíte to zase siliť. Príliš zrejmé dohadzovanie môže veci znepríjemniť. Pokojne sa môžu stretnúť pri bare alebo na parkete. 

Namiesto toho posaďte slobodných hostí ku kolegom, priateľom, k ľuďom, ktorých poznajú – je väčšia pravdepodobnosť, že si vašu svadbu užijú.

Deti na svadbe

Zdroj: pinterest.com

Najmenší svadobčania

Či sa už rozhodnete pre samostatný stôl pre deti alebo ich posadíte k rodičom, nezabudnite na ich pohodlie a zábavu. Ak budete mať deti pri jednom stole a pripravíte pre nich omaľovánky, detské tetovanie, svadobné puzzle, môžete tak zabrániť ich malým huncútstvam alebo prípadnej nude. Ak budú sedieť pri svojich rodičoch, je to pre vás jednoduchšie, pretože budú pod ich kontrolou. Porozprávajte sa s rodičmi detí a zistite, kde sa budú deti cítiť najpohodlnejšie. Zvážte i vek detí – dvojročný potrebuje sedieť blízko svojich rodičov, ale 10-ročný môže byť skôr s ostatnými deťmi v jeho veku.

Svadobné stoly

Zdroj: pinterest.com

Nepreháňajte to

Pri zostavovaní zasadacieho poriadku si dajte pozor, aby ste stôl nepreplnili. Predstavte si, aké musí byť nepríjemné udierať lakťami do ženíchovho brata, ktorého ste akurát spoznali. Ak máte veľkú skupinu kolegov z vysokej a strednej školy, rozdeľte ich ku dvom stolom vedľa seba. Po večeri sa môžu stretnúť, porozprávať, dohnať všetky prípitky.

Rozhnevaní hostia

Zdroj: pinterest.com

Človeče, nehnevaj sa

Určite máte aj vy v rodine hostí, ktorí sa dlhé roky nerozprávajú. Prosím vás, neposaďte ich blízko seba v nádeji, že konečne nájdu spoločnú reč pri takejto krásnej udalosti. Pravdaže sa nevyhnete tomu, že sa stretnú na tanečnom parkete alebo pri gratuláciach. Najlepšie spravíte, ak ich posadíte ďalej od seba a predídete tak konfliktom a hádkam.

Pozri aj: TOP 5: Svadobné trendy, ktoré hostinu spravia nezabudnuteľnou!

2 komentárov
Zuzana Jasna

Zuzana Jasna

30.03.2021 11:19

Tak toto je veľmi dôležitá súčasť plánovania svadby:). Myslím, že práve tomuto by sme mali venovať extra čas a pozornosť, aby sme predišli zbytočným faux pas

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 20:46

V tomto smere si určite nechám poradiť od starších a skúsenejších :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE