Vieš, aké sú povinnosti družičky? Pozri, na čo všetko sa pripraviť!

Zväčša sa to začína tak, že za vami vaša priateľka, sestra či švagriná pribehne so širokým úsmevom na tvári a s prsteňom na veľmi dôležitom prste. „Budem sa vydávať!", oznamuje vám nadšene s iskričkami v očiach a vy, samozrejme, túto skvelú správu zdieľate s ňou. Takmer vzápätí prichádza otázka vážneho charakteru a síce, či urobíte neveste tú službu a stanete sa jednou z jej pravých rúk - družičkou.

Samozrejme, že dojato prijímate a už samú seba vidíte na rozlúčke so slobodou, na skúške svadobných šiat so šampanským v ruke či v krásnych družičkovských šatách, v ktorých pretancujete s priateľmi a blízkymi celučičkú noc. Treba si však uvedomiť, že byť družičkou vôbec nie je len o zábave! Všetky dámy, ktorým sa naskytla táto pocta, pozor. Prečítajte si, aké sú povinnosti družičky!

Bude sa ti páčiť: Príprava na deň D: Ktoré procedúry musí nevesta absolvovať?

ako vybrať šaty družičkám

Zdroj: Shutterstock®

Začnite šetriť!

Ak ste veľkoryso prijali úlohu družičky, začnite šetriť! Pre vaše dobro dúfame, že svadba sa bude konať aspoň o rok, aby ste mali dostatok času nahromadiť eurá na potrebné úkony. V prvom rade je to kúpa vašich vlastných družičkovských šiat. Áno, samozrejme, mala by vám ich vybrať sama nevesta a mali by ste ladiť so všetkými ostatnými družičkami.

Ak tento článok čítajú aj nejaké nevesty, mali by si dať na výbere šiat pre družičky záležať. Šaty by mali mať univerzálnu farbu, aby ladili k viacerým typom pokožky a, samozrejme, by mali byť univerzálne na viacero druhov postáv. Nevestičky by mohli byť voči svojim družičkám zhovievavé aj čo sa ceny týka a šaty by mali byť v cenovo dostupnej kategórii pre všetky družičky. Potom je už len na družičke šaty zaplatiť a vyťažiť z nich v deň svadby maximum.

Okrem tohto výdavku by malo byť samozrejmosťou aj to, že si zaplatíte vlastné ubytovanie na svadbe a aj dopravu na miesto jej konania.

Vyčistite si kalendár! ​

Ako družička sa stávate dôležitou súčasťou svadby. Mali by ste sa podieľať na plánovaní, samozrejme v obmedzenom množstve, ale sa jednotlivých ceremónií aj zúčastniť. Na Slovensku to máme oveľa jednoduchšie, ako napríklad v Amerike, kde družičky plánujú celú kopu aktivít pre nevestu, ako sú posedenia s rodinou, priateľmi, nácvik večere a podobne. U nás stačí, ak sa ukážete na skúške svadobných šiat, ak si to bude nevesta priať, na rozlúčke so slobodou a potom na svadbe. Pozor, príďte načas, aby ste si nevestu nepohnevali!

Inšpiruj sa: Dlhý, krátky, s čipkou či bez? Vyber si ten pravý svadobný závoj!

kto plánuje rozlúčku so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnuteľná rozlúčka ​

Družičky sa na chvíľku stávajú aj event plánovačmi, pretože je práve na nich, aby pripravili bojový plán rozlúčky so slobodou. Tá sa zväčša koná niekoľko týždňov pred svadbou a zúčastňujú sa nej všetky družičky, prípadne iné mladé ženy, ktoré majú inú rolu na svadbe, napríklad svedkyňa. Pamätajte, že na tento deň či víkend vaša priateľka nikdy nezabudne a je to posledný víkend jej slobody. To neznamená, že musíte zariadiť striptérov a podobne.

Kľúčom je nevestu dokonale poznať a pripraviť jej prekvapenie. Ak rada cestuje, choďte na víkend na nové miesta, pokojne aj lietadlom. Ak rada žúruje, pripravte jej rozlúčku na obľúbenej párty v meste. Fantázii sa medze nekladú. Ako už bolo naznačené vyššie, je zvykom, že sa družičky na rozlúčku so slobodou nevesty poskladajú. Nevesta by počas nej nemala nič platiť, preto by ste mali vybrať niečo v rámci vašich finančných možností.

povinnosti družičiek na svadbe

Zdroj: Shutterstock®

Deň D ​

Dňom svadby sa vaše družičkovské povinnosti, samozrejme, skončia. Ale nie tak zhurta, v deň D máte ešte kopec zodpovedností, našťastie však veľmi príjemných. Buďte pre nevestu oporou, aj keď je mierne nervózna, upravujte ju, napravte jej závoj a nastylujte šaty. Popíjajte šampanské (s mierou) a zabávajte sa, ide predsa o výnimočný deň. Potom sa postarajte o to, aby ste pri gratuláciách neveste odoberali z rúk kytice kvetov od hostí, prípadne mladomanželov odbremenili od darov. Napokon sa už len usmievajte, majte dobrú náladu a tancujte, pretože na to na svadbe svojej najlepšej priateľky predsa ste!

Pozri aj: Plusy a mínusy botoxu na perách: Pred čím sa mať na pozore?

1 komentár
Júlia Florková

Júlia Florková

28.02.2019 18:17

Chýba tu podľa mňa mnoho povinností družičiek, samozrejme ide o to, o čo družičky nevesta požiada ale napríklad sa hodí pomôcť s výzdobou v dome nevesty pri odobierke, pri pripínaní pierok svadobným hosťom (tam kde je to zvykom), pri usádzaní svadobných hostí, pri rozdeľovaní výslužiek, ak je svadba v kostole tak pri odnesení svadobnej výzdoby.... na toto nevesta naozaj nemá čas a často sú dve svadby za sebou s inou výzdobou. Taktiež treba odovzdať výslužku napríklad organistovi alebo zboru , ktorý na svadbe spieva... je toho oveľa viac ako sa v tomto článku píše. toto samozrejme nemusia robiť len družičky ale akákoľvek kamarátka, ktorú o to nevesta požiada. Taktiež nevesta by si mala dobre premyslieť, ako tieto úlohy zadelí svojim družičkám aby všetko klapalo :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE