Elegantná obuv aj na augustovú svadbu

Výber správnej obuvi dokáže potrápiť nevestu, ženícha, ale aj svadobných hostí. Každý sa chce počas celej svadby cítiť príjemne, pohodlne a dozaista tesné topánky, ktoré tlačia už po hodine, do kategórie pohodlných rozhodne nepatria. Síce môžu byť krásne a vyšperkované do posledného detailu, no ak sa vám z nich spravia otlaky, budete mať chuť ich vyhodiť rovno do koša alebo posunúť nejakej svojej kamarátke. Práve preto, ak ste pozvaní na svadbu ako hosť, mali by ste si na výbere správnej obuvi dať záležať.

V prvom rade je dôležité poznať dress code a v druhom aj miesto konania svadby. Obuv si totižto budete vyberať podľa terénu a rovnako aj podľa vášho oblečenia. Pri záhradnej svadbe budú lodičky na ihlovom podpätku krokom vedľa. Zbytočne by ste sa do zeme zabárali a neužili by ste si ani jeden tanec. Na formálnej svadbe, ktorá sa koná v kaštieli alebo na zámku by ste určite nepochodili v espadrilkách alebo teniskách. Prihliadajte teda na dress code, ktorý si stanovili budúci manželia, či miesto konania svadby.

Najlepšie štýly topánok na svadbu

Topánky sú skvelým prvkom, ktorým môžete svoj outfit a konečný svadobný vzhľad vylepšiť. Aby ste zažiarili, zvoliť môžete topánky s perleťovými detailmi, kvetinovými prvkami alebo topánky s remienkovým dizajnom.

Chcete byť hviezdou medzi svadobnými hosťami? Tak siahnite po topánkach vo výraznejšej farbe, ktorá doladí vaše šaty v neutrálnejších farbách. Topánky by mali dopĺňať celkový vzhľad a nie ladiť so šatami. Totižto už dávno neplatí, že sa topánky ladia s kabelkou alebo so šatami. Nemusíte sa teda obmedzovať a limitovať. Siahnite po takých topánkach, ktoré vás oslovia hneď na prvý pohľad.

Aké voliť topánky pri dlhých šatách?

Dlhé šaty ponúkajú široké možnosti, čo sa obuvi týka. Je viac-menej jedno, aké topánky zvolíte, pretože šaty ich zakryjú. Môžete pokojne siahnuť po balerínkach, plochej obuvi bez podpätku a pod. Stylisti však odporúčajú zdobené ploché sandále, ktoré aspoň trochu vyniknú v prípade, že šaty poodhalia aj vaše chodidlá. Najviac sa k dlhým spoločenským šatám hodia také, ktoré sú zdobené kryštálikmi, kamienkami, mašľami a pod. Overenou klasikou sú aj topánky s otvorenou pätou – napríklad celokožená obuv značky Etimee, ktorú nájdete v ponuke na robel.sk. Topánky Etimee sú elegantné a predovšetkým ich hrubší podpätok poskytuje lepšiu stabilitu aj u dám s väčšími lýtkami.

Odporúčame: Japandi svadba: Neutrálny štýl, ktorý si ťa podmaní

dámska obuv Etimee

Zdroj: robel.sk

Čo sa hodí k elegantnému overalu?

Mnohé dámy volia šaty, no vy sa nemusíte báť zvoliť práve overal, ktorý patrí medzi trendy kúsky v šatníku. Či už na formálnu alebo neformálnu, hodí sa na akýkoľvek typ svadby. No aké topánky k nemu zvoliť? Zo všetkého najviac sa k overalu hodia lodičky na ihličkovom podpätku. Tie opticky predlžujú nohy a k elegantnému outfitu sa jednoducho hodia. No v prípade, že sa chcete cítiť na svadbe pohodlne, tak skvelou kombináciou bude overal a nízke špicaté balerínky. Tie pridávajú prvok elegantnej sofistikovanosti bez toho, aby ste prišli o nohy.

Šaty po kolená – čo si k ním obuť?

Dlhé šaty ani overaly nemusia byť to pravé orechové pre vás. Ak je to tak a na svadbe chcete skôr ohúriť nezadaných svadobných hostí, tak voľbou pre vás budú krátke šaty po kolená alebo nad. Nebudeme si klamať, k takýmto šatám sa rozhodne najviac hodia topánky na vyššom podpätku. Či už to budú lodičky, sandále alebo topánky s hrubším podpätkom, voľba je na vás. V každom prípade voľte také topánky, ktoré sú niečím zaujímavé – napr. zdobením, kamienkami alebo farbou.

Topánky na blokovom podpätku sa hodia ku všetkému!

Jedným z veľkých trendov tohto roka sú topánky na blokovom podpätku. Ako sme písali vyššie, tento typ obuvi poskytuje lepšiu stabilitu. Topánky sú nositeľným trendom bez ohľadu na to, aký máte štýl alebo v akom ste veku. Ďalším plusom je, že sú dostupné aj v elegantnej verzii, či už na vyššom alebo nižšom podpätku, a sú ideálne aj na svadby. Navyše sú také pohodlné, že ich budete chcieť nosiť od rána do večera a vlastne ich nebudete ani chcieť vyzuť.

Neváhajte a nahliadnite do ponuky novej značky Etimee, ktorú nájdete v ponuke v predajniach Robel a rovnako aj na e-shope robel.sk. Vyberiete si medzi nimi svojho favorita aj v prípade, že ste tou, ktorá sa bude vydávať. Do konca augusta dokonca môžete využiť zľavový kód „ETIMEE", s ktorým získate zľavu 10 eur pri kúpe topánok online. 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE