Boho svadba – jedinečný štýl v 5 krokoch: Čo na nej nesmie chýbať?

Aká to je boho svadba? Nám ako prvé napadne uvoľnený štýl a príroda všade navôkol. Presne takéto prvky pri jej plánovaní nesmiete prehliadať. Boho svadba je bohémska, ale zároveň aj osobitá. Neosloví úplne každého hneď na prvý pohľad. No ak máte blízko k prírode a naopak, nemáte radi gýčovité doplnky, tak vás dozaista tento štýl osloví.

Čo charakterizuje boho svadbu a aké prvky by na nej nemali chýbať?

svadobný obrad

Zdroj: pinterest.com/bohowedandlife/

Príroda všade navôkol

Bohémska svadba sa môže odohrávať vonku (svadba v lese, na lúke,...), ale aj nemusí. Aj v meste si môžete takúto svadbu naplánovať. Stačí len do nej zakomponovať prírodu a prírodné prvky, ktoré sú jej základom.

Zelený koberec z trávy, stromy okolo, kvety vo vlasoch i ako dekorácia, rôzne prírodné materiály (juta, drevo, šišky, ihličie, ...) vám pomôžu vytvoriť pravú bohémsku atmosféru aj vo veľkomeste.

Pamätajte na to, že nosnými farbami pri bohémskej svadbe je zelená, hnedá a biela. V tomto duchu laďte všetky dekorácie a rovnako aj svadobné šaty či oblek ženícha. Poprípade namiesto obleku môžete voliť len košeľu a traky – ženích tak bude moderný a trendy.

boho svadobná torta

Zdroj: pinterest.com/carolinadiasbijoux/

Nedbalá torta i svadobná kytica

Ako vyzerá nedbalá svadobná torta v bohémskom štýle? Na prvý pohľad nudne, no na druhej strane je skvelo nakombinovaná, aby vyzerala dokonalo. Základom sú nahé svadobné torty, pri ktorých spod krému vykukuje korpus. Ideálne je uložená na drevenom podstavci a dozdobená lesným ovocím. Žiaden marcipán, figúrky či iné moderné ozdoby. Len to, čo príroda ponúka a dáva.

boho dekorácie

Zdroj: pinterest.com/rockmywedding/

Priestor pre lampáše a rôzne svetielka

Boho svadba sa nesie v romantickom duchu, preto by ste mali romantiku zakomponovať všade, kam sa dá. Pravú romantiku vytvoria lampáše rozmiestnené kdekoľvek po svadobnej sále. Prípade pri svadbe vonku ich môžete povešať na stromy. Či už budete voliť lampáše, závesné svetelné reťaze alebo priamo sviečky, pri ktorých bude plamienok vytvárať oveľa väčšiu romantiku, prispejete tak k vytvoreniu pohodovej atmosféry.

Pozri tiež: Japandi svadba: Neutrálny štýl, ktorý si ťa podmaní

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com/rootandgatherevents/

Neusporiadaná svadobná kytica

Bohémske svadobné kytice na prvý pohľad vyzerajú neusporiadane. No prvé zdanie klame. V skutočnosti sú takéto kytice krásne usporiadané do bohémskeho štýlu, ktorý (ako sme písali) je uvoľnený. Žiadne presné línie a usporiadanie kvetov, rovnaké dĺžky kvet a pod.

Jej základom sú lúčne kvety, ktoré sa oplatí zakomponovať aj do svadobného účesu. Nebojte sa kyticu obohatiť aj o rôzne stužky, čipky či lapače snov – bohémska svadba ich akceptuje, ba priam sú nutnosťou, ktorú by mali obsahovať.

svadobné dekorácie

Zdroj: pinterest.com/weddingforward/

DIY dekorácie

Nebojte sa priložiť ruku k dielu a vyrobte si dekorácie, ktoré do vašej svadby zapadnú a budú spĺňať vaše požiadavky. Vyrobte si smerové tabule, ktoré budú „vodítkom“ pre svadobných hostí.

Z korkových zátok si môžete vyrobiť stojany na menovky svadobných hostí, z palety zasadací poriadok alebo nápojové menu, zo špagátu a sklenenej fľaše si vyrobte vázy na kvety alebo na sviečky.

Zrenovujte staré stoličky, využite sudy na svadbe a všetky ďalšie poklady, ktoré nájdete v stodole alebo na povale.

Neprehliadni: Fotografie na svadbe ako súčasť výzdoby: Ako ich do nej zakomponovať?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE