Ako vybrať svadobného kameramana? Na toto musíš myslieť!

Ak ste sa pustili do plánovania svadby, určite sa aj vy pýtate, ako vybrať svadobného kameramana. Na čo by ste mali pri výbere myslieť a aké si stanoviť kritériá? Odpovede na tieto otázky sa vám pokúsime poskytnúť práve v tomto článku, preto ak máte takúto dilemu, určite si ho nenechajte ujsť.

Vyberajte pohľadom

Vaše svadobné video by sa vám malo páčiť už na prvý pohľad. Samotný štýl videa, jeho farby, zvuk či kompozícia vám o jeho tvorcovi veľa napovedia. Skúste sa poobzerať po tvorbe vášho kameramana a zistiť, či vám jeho štýl sedí a aký je celkový dojem. Dôležité je nájsť tie najaktuálnejšie zábery, nakoľko tak, ako sa menila doba, trendy či požiadavky klientov, práve tak sa vyvíjala aj kameramanova technika a vy by ste sa mali rozhodovať na základe jeho najaktuálnejších schopností.

Odporúčame: Svadobné video: Dá sa na ňom vôbec ušetriť?

pozeranie videa

Zdroj: Shutterstock®

Zisťujte, zisťujte a opäť zisťujte

V prípade služieb sú pri výbere podstatné aj referencie. Je preto na vás zmobilizovať sily a vyspovedať svadobné páry vo vašom okolí, ktoré sa s vami určite rady podelia o svoje skúsenosti s danými kameramanmi. V prípade, že ste sa rozhodli osloviť niekoho, na koho ste nedostali osobné odporúčanie, ale natrafili ste na neho na internete, skúste si prezrieť jeho hodnotenie alebo kontaktovať jeho bývalých klientov. Môžete len získať.

získavanie referencií

Zdroj: Shutterstock®

Čo najviac sa pýtajte

V prípade užšieho výberu vám o danom kameramanovi určite prezradí osobné stretnutie. Máte tak jedinečnú možnosť vytvoriť si o tejto osobe názor sami a overiť si pravosť tvrdení bývalých klientov. Základom je dialóg, v ktorom sa budete pýtať vy a on by vám mal ochotne poskytnúť potrebné informácie. Vhodné je pripraviť si otázky aj dopredu a vám sa tak nestane, že by ste zo stretnutia odchádzali so zabudnutým a nezodpovedanými otázkami.

Bude sa ti páčiť: Lacné svadobné fotografie: Výhra alebo risk?

kamerovanie

Zdroj: Shutterstock®

Zistite, čo za danú cenu dostanete

Na tomto osobnom stretnutí by ste sa okrem vašich osobných preferencií mali zamerať aj na otázky ohľadne ceny a samotného videa. Viete, čo za danú cenu dostanete? Či sa vašej svadby zúčastní kameraman sám alebo si môže v prípade potreby zavolať na pomoc ďalšieho kameramana? Budete mať klasické dlhé video, krátke, alebo máte požiadavky na pasáže, ktoré budú snímané z dronu? Zistite, aké sú kameramanove možnosti.

Bude sa ti páčiť: Lacné svadobné fotografie: Výhra alebo risk?

video a dron

Zdroj: Shutterstock®

Buďte kritickí

Už teraz viete, že vám kameraman nesadol? Či už máte pochybnosti o termínoch, v ktorých sa vám zaviazal dodať svoje video, alebo ide jednoducho len o váš pocit, prípadne sa jeho výroky nezhodujú s jeho referenciami, mali by ste sa nad svojím výberom ešte raz zamyslieť. Aj keď sa vás snaží kameraman zaujať nižšou cenou, svadobné video rozhodne nie je položkou, pri ktorej sa oplatí experimentovať, pretože v konečnom dôsledku sklamanie z videa zažijete vy.

1 komentár
Martina Begalova

Martina Begalova

23.12.2018 18:44

Je super že dnes je technika pokročilá a väčšina kameramanov si dá záležať na nápaditosti celého videa.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE