Podmanivá terakotová výzdoba: Top farba pre jesennú svadbu

I jesenná svadba má svoje kúzlo. Mnohé páry si vyberajú práve jeseň kvôli jej príjemnému, niekedy prekvapivému počasiu a nádherným farbám, ktorými je toto obdobie charakteristické. Predstavte si svadobné fotky pod starým stromom obsypaným žltnúcim lístím alebo na poli s veľkými bucľatými tekvicami. Jedinečné a nápadité!

Teplé odtiene magickej jesene môžete zakomponovať aj do svojej svadobnej výzdoby. Jedným z nich je i na pohľad jednoduchá terakota. Áno, čítate dobre. Pravdepodobne vám hneď na myseľ prišli kvetináče zdobiace vaše okná. V súčasnosti sa tento hlinený materiál dostáva do popredia svadieb spôsobom, ktorý vás zaručene prekvapí a zapôsobí i na vašich hostí. Tento krásny zemitý odtieň je vhodný najmä pre bohémsku svadbu, ktorej dodá ten pravý šmrnc. Môžete ho spárovať s meďou alebo zlatom, kaktusmi, zeleňou alebo bielymi kvetmi. Určite ním nepokazíte ani svadbu s akoukoľvek inou tematikou. 

Čítajte ďalej a my vás presvedčíme o tom, že terakota má omnoho väčší potenciál ako byť len črepníkom na sadenie. 

Pozri aj: Jesenné svadobné farby: 9 inšpirácii na okúzľujúcu jesennú výzdobu

Výzdoba stola

Zdroj: pinterest.com

Výzdoba stola

Svadobný stôl je dôležitou súčasťou svadby a tiež priestorom pre dokonalú svadobnú výzdobu. Stavte na organické dekorácie vášho stola. Zaobstarajte si niekoľko terakotových kvetináčov rôznych veľkostí. Do menších môžete nasadiť sukulenty a väčšie, či už vyššie alebo široké, použite na aranžmány, ktoré umiestnite do stredu stola. Krásne vyznejú i hlinené džbány s kvetmi. Teplý charakter terakoty sa výborne hodí k iným zemitým odtieňom a rovnako aj k ružovej, hrdzavej a tlmenej béžovej. 

Nesmieme zabudnúť na makramé doplnky, ktoré dokonale ladia s terakotou. Vsaďte na obrusy vyrobené touto technikou uzlov alebo si nechajte vyrobiť svietniky zdobené makramé a vytvorte tak jedinečnú atmosféru vďaka žiare sviečok. 

Obrus, servítky, servis, menu – toto všetko môžete krásne spárovať s farbou terakoty a dosiahnuť nezameniteľnú svadobnú výzdobu, ktorá zaujme na prvý pohľad.

Menovky

Zdroj: pinterest.com

Menovky a čísla stolov

Zabudnite na ozdobné papiere či kartičky, napíšte mená vašich hostí na kúsky terakoty. Kúpte niekoľko črepníkov a kladivom ich rozlámte na menšie kúsky. Potom na každý z nich, najlepšie bielou farbou, ktorá vytvára pekný kontrast, napíšte mená. 

Do stredu stola položte malý terakotový kvetináč s rastlinou, kvetom alebo bylinkou, ktorá bude krásne rozvoniavať. Napíšte naň číslo stola alebo zapichnite lístok a máte originálne označenie stolov.

Neprehliadni: Svadobné rukavice ako módny trend i vďaka pandémii: Aké zvoliť?

Svadba

Zdroj: pinterest.com

Nechajte si spraviť veľkú kyticu v odtieňoch terakoty. Živé kvety v jemnej ružovej či bledo oranžovej vytvoria jedinečnú súhru so sušenými trávami a listami. Takisto svadobná torta vo farbe teplej terakoty je dych berúcim prvkom vašej jesennej svadby. A, samozrejme, svadobné oznámenia, ktoré vaši hostia uvidia ako prvé, zlaďte do tejto jedinečnej a krásnej farby. A čo šaty družičiek a oblek ženícha? Áno, hádate dobre i tie môžete prispôsobiť odtieňu terakoty. 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE