Kaštiele na západe Slovenska, v ktorých môžeš povedať svoje ÁNO

Svadba na úrade je jednou z možností, ako uzavrieť manželstvo. Svadba v kostole má svoje čaro a svojho ducha. Ale svadba v kaštieli môže byť navždy nezabudnuteľnou, a to nielen pre mladomanželov, ale aj pre svadobných hostí. Byť tou princeznou, ktorá sa vydáva na netradičnom mieste, bude pre vás nezabudnuteľnou spomienkou.

Na to, aby ste si užili krásnu svadbu v záhradnom parku kaštieľa alebo v krásnych priestoroch, ktoré dýchajú históriou, nemusíte cestovať ďaleko. Pripravili sme si pre vás zoznam kaštieľov, v ktorých sa konajú svadby. V ktorom z nich by ste chceli mať svadbu vy?

Ak sa práve rozhodujete nad miestom svadby a pochádzate zo západného Slovenska, tak si pozrite nasledujúci zoznam kaštieľov nachádzajúcich sa v tomto kúte našej malej krajiny.

Odporúčame: Aké si vybrať obrúčky? Ktoré sú lacnejšie, ktoré odolnejšie a luxusnejšie?

Kaštieľ Pustý chotár

Zdroj: pinterest.com

Kaštieľ Pustý chotár

Kaštieľ v Beladiciach bol postavený okolo roku 1820 a bol sídlom šľachtickej rodiny Szirányii – Ötomös. Dnes tento kaštieľ čiastočne slúži ako hotel, ale aj miesto pre oddych, relax a, samozrejme, aj svadby. Tento romantický a zároveň historický kaštieľ je vhodným priestorom pre vašu svadbu, svadobnú hostinu, ale aj samotný svadobný obrad. Či už premýšľate nad záhradnou svadbu pod holým nebom, v altánku alebo v interiéri, to všetko môžete uskutočniť v kaštieli Pustý chotár, ktorý sa nachádza v Beladiciach.

Kaštieľ v Brunovciach

Nachádza sa kúsok od Nového Mesta nad Váhom. Kaštieľ sa pýši cibuľovitými strechami na štyroch nárožných vežiach. Tento renesančný kaštieľ z druhej polovice 17. storočia, ktorý je obklopený parkom, poskytuje malebné historické priestory vhodné na zorganizovanie svadby. Kaštieľ postavili Berčéniovci na mieste pôvodného dreveného poľovníckeho kaštieľa.

Zaujme ťa: Svadobný závoj ako doplnok pre nevestu: Upnutý vyzerá najlepšie

Kaštieľ v Budmericiach

Zdroj: pinterest.com

Kaštieľ v Budmericiach

Pôvodne slúžiaci ako poľovnícky kaštieľ a dnes ho môžete využívať na svadobné obrady alebo svadobné fotenie. Budmerický kaštieľ, nazývaný aj Pálffyovský kaštieľ, je obklopený anglickým trávnikom. Bol postavený v roku 1889 v pseudogotickom slohu (štýle). V okolí kaštieľa sa nachádza park, v ktorého blízkosti dal gróf Pálffy postaviť kaplnku Panne Márii Lurdskej, ktorá je pýchou parku dodnes.

Château Béla

Zdroj: pinterest.com

Château Béla (Štúrovo)

Ak chcete prežiť rozprávkovú svadbu hodnú princa a princeznej, tak Château Béla je dokonalé miesto, kde sa budete cítiť ako v rozprávke. Prostredie, v ktorom leží kaštieľ, ale aj kostol, očarili už nejednu nevestu, ktorá svojej drahej polovičke povedala ÁNO. Dokonca si môžete vybrať, kde svoj sľub spečatíte. Či už uprednostňujete barokový štýl, obrovské priestory alebo priestory s výhľadom na romantický park, v tomto kaštieli sa do seba ešte raz zamilujete.

Chateau Appony (Oponice)

Civilný sobáš pod holým nebom alebo v krásnom salóniku – tak to vám ponúka kaštieľ v Oponiciach. Interiérové priestory Modrého salónika alebo Kočiarne majú svoje špecifické čaro, ktoré vás uchváti a chytí za srdce. Či už chystáte veľkú svadbu so 100 hosťami alebo menšiu, komornejšiu svadbu, kaštieľ vám ponúka krásne priestory na zorganizovanie akejkoľvek svadby.

Inšpiruj sa: Vtipné nápady na svadbu: Prekvap svojich hostí niečím originálnym!

Kaštieľ Tomášov

Zdroj: pinterest.com

Kaštieľ Tomášov

Romantické kulisy anglického parku, storočná kaplnka Anjelov Strážnych – tie najkrajšie a najdôstojnejšie miesta, kde si môžete povedať vaše spoločné ÁNO. Nie je nič krajšie, keď sa dve rodiny v jednu spoja. Spravte tak v brezovom altánku počas teplejších dní, pod holým nebom v parku, v spomínanej kaplnke Anjelov Strážnych alebo v historickej Jeszenákovej sále.

Kaštieľ Mojmírovce

Barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia obklopený anglickým parkom ponúka jedinečnú atmosféru, ktorú môžete zažiť aj na svojej svadbe. Je to očarujúce miesto stvorené pre elegantnú svadbu i sobáš pod holým nebom. Svoj manželský sľub môžete spečatiť aj v niektorom zo salónikov nachádzajúcich sa priamo v kaštieli.

Kaštieľ Theresia Chateau

Zdroj: pinterest.com

Kaštieľ Theresia Chateau (Bernolákovo)

Kaštieľ bol postavený v 18. storočí v čase stavebného rozkvetu. Bohužiaľ, v priebehu 20. storočia bol dvakrát vážne poškodený. Najskôr v roku 1911 vyhorel a neskôr v roku 1945 bol vážne poškodený vojnovými udalosťami. V súčasnosti kaštieľ prešiel rekonštrukciou a jeho priestory sú ideálne na nezabudnuteľné chvíle, ktoré sa navždy vryjú do pamäti. Jednou z takých udalostí je svadba, ktorej historické priestory, barokové nádvorie či golf nachádzajúci sa v areáli dodajú dávku romantiky a honosnosti.

Zaujme ťa: Drevené motýliky: Originálne, netradičné, hravé a hlavne štýlové

kaštieľ Villa Bork

Zdroj: villabork.sk

Kaštieľ Villa Bork

Kaštieľ Villa Bork je menším šľachtickým vidieckym sídlom, ktoré sa nachádza v malebnej obci Borčice. Svadby sú čarovné počas celého roka, a to či už v zime, kedy za oknom poletujú biele vločky alebo v lete, kedy príroda žije v plnej kráse. Vo Villa Bork môžete mať svadbu počas celého roka. Počas chladnejších dní si môžete slniť sen o rozprávkovej svadbe v elegantnej miestnosti Piano Nobile. Počas letných dní si zase svoje ÁNO môžete povedať v parku pod korunami stromov. Splňte si svoje sny o svadbe v kaštieli, ktorý sa prvýkrát zapísal do života v roku 1814.

Okrem vyššie spomínaných kaštieľov sa na západnom Slovensku nachádzajú ďalšie romantické kaštiele, kde je možné uzavrieť manželstvo a spojiť sa v jedno telo. V prípade týchto kaštieľov je však potrebné dohodnúť sa s ich správcami, pretože mnohé z nich patria súkromným osobám a dokonca niektoré nie sú verejnosti bežne dostupné. Takými kaštieľmi sú kaštieľ v Šimonovanoch, kaštieľ v Rusovciach, kaštieľ v Ivanke pri Dunaji, kaštieľ vo Veľkých Uherciach, kaštieľ v Prievoze, kaštieľ v Stupave či kaštieľ v Topoľčiankach.  

5 komentárov
Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

13.10.2019 14:51

Tomášov, Appony a Mojmírovce sa mi páčia najviac :)

Vaše meno:

Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

14.10.2019 09:05

Kaštieľ má svoje čaro :-)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

15.10.2019 11:47

Romantická svadba v krásnom prostredí ,len väčšinou s dlhou čakacou dobou.

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

15.10.2019 17:26

Nádherné prostredie

Vaše meno:

Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

23.12.2019 10:08

Oponice ma asi očarili najviac

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE