Na čo sa zabúda pri plánovaní svadby? Na toto si daj určite pozor!

Svadba zahŕňa veľa vecí, ktoré je potrebné vybaviť, nakúpiť, vymyslieť či zorganizovať. Ale aj napriek všetkej snahe mať všetko perfektné, sa občas vkradne chybička, ktorá môže v krajnom prípade pokaziť celú svadbu. A väčšinou ide naozaj o maličkosť, ktorá by vám ani vo sne nenapadla, pričom  môže spôsobiť naozajstný chaos. Na čo sa zabúda pri plánovaní svadby? Prečítajte si nasledujúce riadky a zaistite si tak pokojnú a pohodovú svadbu.

Dobrý harmonogram = menej stresu

Základom bezproblémovej svadby je schopná koordinátorka alebo dobrý plán. Pokiaľ budú hostia dopredu vedieť – čo, kedy a ako, pravdepodobne sa vyhnete zmätkom, ktoré sprevádzajú takmer každú druhú svadbu. Pripraviť harmonogram je dobré nielen pre hostí, ale aj pre všetkých ostatných, čo sa na svadbe nejakým spôsobom podieľajú. Nechcete predsa, aby vás kaderníčka dočesávala ešte počas cesty na obrad, aby fotograf nestihol zaznamenať prvý manželský bozk alebo aby ste museli baviť hostí pred reštauráciou, v ktorej ešte nie je všetko pripravené.

Odporúčame: Svadba na poslednú chvíľu: Čo potrebujete vedieť?

detaily svadby

Zdroj: Shutterstock®

Predíďte konfliktom

Usadiť všetkých svadobčanov tak, aby medzi nimi nevznikli nežiaduce situácie a hostina prebiehala v pohodovej atmosfére, to rozhodne nie je jednoduché. Zdanlivo banálna tvorba zasadacieho poriadku môže byť s prihliadnutím na zvyklosti, etiketu, vzťahy v rodine, rozdielny vek či záujmy hostí zložitejšia, než sa zdá. Verte však, že investovaný čas nie je vôbec zbytočný.

Náš tip: Nezabudnite na výrobu menoviek, ktoré pomôžu hosťom nájsť svoje miesto pri svadobnom stole a pre niektorých sa navyše stanú peknou spomienkou na váš svadobný deň.

Dlhé oneskorenia nikoho nebavia

Hostia by sa mali na svadbe baviť a nie nudiť. Pokiaľ sa teda po slávnostnom obede chcete fotiť alebo plánujete časť kamarátov a známych pozvať až na večernú párty, zaistite im nejakú zábavu. Vyplniť oneskorenia môžete hneď niekoľkými spôsobmi a je len na vás, aký zvolíte. Dobre fungujú najrôznejšie hry, ktoré hostí nielen zabavia, ale aj zoznámia a rozprúdia zábavu. Voľný čas si môžu svadobčania skrátiť tiež čítaním svadobných novín, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne. Či budú obsahovať vaše spoločné fotky, články o zoznámení alebo niečo iné zo spoločného života, to je len na vašej kreativite.

svadobné detaily

Zdroj: Shutterstock®

Ujasnite si financovanie vopred

Najhoršie, čo sa vám môže počas svadobného dňa stať, je riešenie konfliktu rodičov, ktorí sa dohadujú o pokrytí nákladov za svadbu. Vopred sa teda s partnerom dohodnite, či budete chcieť rodičov vôbec nejako zapojiť. Tak či tak ich ale určite nezabudnite so svojím rozhodnutím dopredu oboznámiť. Hroziacim nepríjemným výmenám názorov sa bezpečne vyhnete, keď sa rozhodnete financovať svadbu sami.

Detaily, detaily a znovu detaily

Pri prípravách svadby treba naplánovať aj najmenšie detaily. Nezabudnite teda ani na zasadací poriadok do áut a poproste niekoho z hostí, aby si všetko okolo ich výzdoby vzal na starosť. Rovnako tak drobné občerstvenie pred obradom alebo pripevnenie svadobného pierka, čo je nevyhnutná  súčasť každého svadobčana, by mal mať na starosti niekto konkrétny. A v neposlednom rade myslite na samotný koniec svadby a rozvoz vašich hostí po večernej párty. Verte, že väčšina z nich to veľmi ocení.

Neprehliadni: Svadobné trendy na rok 2020: Pusť sa do štýlového plánovania

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

15.02.2020 18:48

Rada som si prečítala

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

16.02.2020 08:21

dobre članky

Vaše meno:

Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

16.02.2020 10:10

Už som zažila na svadbách dlhé prestoje a oneskorenia a je pravda, že to kazí dojem.

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

17.02.2020 12:37

Skvelý článok s praktickými radami.

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

23.02.2020 20:55

naplánovať a na nič nezabudnúť, je to stres :-), napríklad aj také koláče sme boli dohodnúť 9 mesiacov pred svadbou čo sme si mysleli, že je dostatočne skoro a veru už mali plne obsadený ten termín, všetko treba plánovať a objednávať s v dostatočnom časovom predstihu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

27.02.2020 20:31

Treba plánovať všetko už rok pred svadbou, hlavne čo sa týka vychytených termínov svadby, aby sa predišlo stresu. Veď dokonca už aj kozmetička, ktorú som chcela, tak už bola plná na celý rok :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE