Ako roztiahnuť svadobné topánky: Toto určite zaberie!

Poznáte to, topánky sedia ako uliate tri mesiace pred svadbou. Až do momentu, kým si ich len tak pre istotu nevyskúšate a bum, topánky sú malé. Ako je to možné? Dôvodov je hneď niekoľko. Hneď prvým je možno aj ten, že ste si ich skúšali podľa hesla „veď oni povolia“. Druhým dôvodom môže byť online kúpa. Topánky ste si nemali možnosť vyskúšať a aj keď veľkosť sedí, je na nich nízky sklon alebo nepohodlná tvrdá päta. Ako roztiahnuť svadobné topánky bezpečne a najmä rýchlo? Tu je zopár overených možností.

Predtým ako začnete topánky rozťahovať, dobre si ich poobzerajte. Je dôležité vedieť, či všetky švy alebo zlepenia pekne držia. Ak by sa vám topánka niekde odlepovala, nezachránite ju ničím. Zároveň musíte vedieť, z čoho je topánka vyrobená. Či je to koža, umelý materiál alebo látka.

Odporúčame: Pampová tráva: Prečo si získa aj teba a ako ju zakomponovať do výzdoby?

Ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: pinterest.com

1. Zemiakové roztláčanie

Ak vás topánky tlačia najmä v prednej časti a máte pocit, že prsty by aj išli viac do špičky, no noha je akosi široká, budete potrebovať rozšíriť priehlavok topánky. Vtedy stačí OŠÚPAŤ zemiak a natlačiť ho do špičky alebo do päty topánky. Prečo to funguje? Šťava zo zemiakov materiál roztiahne. Pri brúsenej koži alebo svetlej látke si ale dávajte pozor, šťava by mohla topánky zafarbiť. Spolu so šťavou pôsobí tlak a ten nahradí nosenie topánky, ktorým by ste dosiahli podobný efekt.

Ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: pinterest.com

2. Fénovanie

Obujte si ponožky (ideálne hrubšie) a obujte sa. Topánky zahrejte na pár sekúnd fénom. A skúste sa v nich poprechádzať alebo hýbte prstami či časťou topánky, ktorá vás tlačí. Pri kožených topánkach ale dávajte veľký pozor. Koža by mohla popraskať, ak by ste ju poriadne nenamazali. Preto pri nich dávajte väčší pozor pri nahrievaní a postupujte veľmi opatrne.

Ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: pinterest.com

3. Ľadová noc

Nebojte sa, nemusíte sa prechádzať v topánkach po ľade. Stačí, keď vrecká do mrazničky naplníte vodou, dobre ich uviažete a vložíte do topánok. Dbajte ale na to, aby voda nemala kam ujsť a musela teda roztláčať časť topánky, ktorá vás trápi. Takto pripravené topánočky stačí šupnúť na noc do mrazničky a voda a fyzika sa už postarajú o to ostatné.

Ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: pinterest.com

4. Domáci tréning

Budete potrebovať mokré ponožky, trošku trpezlivosti a plán na upratovanie. Lepšie je začať, samozrejme, s teplou vodou a po byte pobehovať s dobrým dôvodom. Upratovanie je na to super, budete chodiť, zohýbať sa, stavať sa na špičky. Jednoducho skvelý nácvik na nosenie topánok.

5. Alkohol

Môžete ho použiť čistý alebo riedený 1:1. Používa sa tak, že si do neho namočíte ponožky a potom topánky „rozchodíte“, alebo tak, že zmesou postriekate topánky a natlačíte do nich noviny alebo zemiaky. Na kožu ho ale nepoužívajte ani na lakované topánky. Mohli by sa narobiť škvrny. Ak sa už do niečoho takého chcete pustiť, otestujte to na mieste, kde to nebude vidieť.

Ako roztiahnuť svadobné topánky

Zdroj: pinterest.com

Na záver ešte jedna rada. Nekupujte si malé topánočky. Ak si ich neviete vyskúšať a kupujete ich online, máte právo ich vrátiť. Ak si poviete, že v nich pár hodín vydržíte, klamete samú seba. Nie je dôvod, prečo by ste mali stráviť najkrajší deň svojho života v topánkach, ktoré vás otlačia. Jednoducho si doprajte kvalitu.

4 komentárov
Lucia Šintálová

Lucia Šintálová

20.09.2019 13:01

Ja mám vyskúšaný bod č.4 a pomohol !

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

11.10.2019 18:06

Zaujímavé tipy . Tie sa hodia

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.02.2020 20:43

Dobrá rada nad zlato

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 10:47

Super triky, aj keď pre mňa to nie je až tak potrebné, keďže mám tendenciu kupovať si topánky o číslo väčšie :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE