Svadobné lodičky na opätku: Ako v nich vydržať čo najdlhšie?

Svadobných lodičiek sa niektoré nevesty boja ako čert kríža. Zvlášť, ak nie sú zvyknuté chodiť na podpätku a príliš často na nohe nenosia veľmi tesnú obuv, ktorá im môže spôsobiť odreniny či pľuzgiere. Ak sa vo svoj svadobný deň nerozhodnete pre alternatívu v podobe balerínok alebo štýlových tenisiek, lodičky na podpätku sú pre vás ideálnou obuvou. Svadobné lodičky na opätku dokážu aj potrápiť. Čo všetko teda môžete urobiť pre to, aby ste v nich vydržala vo svadobný deň čo najdlhšie?

Keď si niektoré budúce nevesty predstavia, že budú musieť celý svoj svadobný deň stráviť v lodičkách, na ktoré nie sú zvyknuté, zostane im zle. Aby sa kvôli pľuzgierom a otlakom na nohách nestala zo svadby pre nevestu nočná mora, svoju svadobnú obuv by si mala vyberať s rozvahou. Nie je totiž od veci, keď budete pristupovať aj k výberu svadobných lodičiek rovnako starostlivo ako k výberu svadobných šiat. V deň D si za to len poďakujete.

Neprehliadni: Dámska rozlúčka so slobodou: S naším manuálom bude dokonalá!

svadobné sandáliky pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Vždy záleží na vkuse nevesty

Ako by mala ideálna svadobná obuv vyzerať? Stálicou sú biele hladké lodičky na vysokom podpätku, niektoré nevesty dávajú prednosť lodičkám s otvorenou špičkou alebo otvorenou bočnou časťou. Veľmi obľúbené sú tiež lodičky na širšom podpätku alebo platforme, biele sandále na podpätku alebo dokonca rovné balerínky. Odvážnejším ženám sa pod ich svadobnými šatami skrývajú dokonca tenisky.

V nápaditosti sa skrátka medze nekladú a záleží len na vkuse každej nevesty, pre ktorý typ obuvi sa vo svoj svadobný deň rozhodne. Kým balerínky a tenisky poskytujú pohodlie, svadobná obuv na podpätku si pre nevesty pripravila úskalia zvlášť vo forme bolestivých pľuzgierov a odrenín. Najviac obávané sú medzi nevestami predovšetkým svadobné lodičky, ktoré disponujú podpätkom vysokým 5 až 8 centimetrov.

Správny výber lodičiek začína v kamennom obchode

Výber svadobných lodičiek býva pre nevesty často náročnejší ako výber samotných svadobných šiat. Aby ste sa vo svoj svadobný deň cítila v lodičkách naozaj dobre, nikdy si ich nekupujte naslepo cez internet, ale vždy zavítajte do kamenného obchodu. Práve tu si vybrané lodičky môžete vyskúšať na vlastnej koži a poriadne ich zošliapnuť.

Do kamenného obchodu si so sebou vezmite silonové ponožky, obujte si vybrané lodičky a prechádzajte sa v nich po obchode pokojne desať minút. Počas chôdze sledujte, či je pre vás táto svadobná obuv naozaj pohodlná a či vás skutočne nikde netlačí. Ani pri miernom tlaku neverte rečiam predavačiek o tom, že sa lodičky časom roztiahnu. Pre vaše nohy musia byť príjemné už po prvom obutí, jedine tak si zaistíte, že v nich počas svadby vydržíte po celý deň.

červené svadobné lodičky

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné lodičky nemusia mať len bielu farbu

Ak ste si všimli, že výber svadobných lodičiek v bielej farbe je v kamenných obchodoch biedny, rozhodne nevešajte hlavu. Nemusíte hneď siahať po inom type svadobnej obuvi, vyberte si skrátka svadobné lodičky v inej farbe. Možnože vďaka tomuto prístupu narazíte na oveľa pohodlnejší model svadobných topánok. Tieto lodičky následne farebne zlaďte napríklad so svojou svadobnou kyticou.

Gélové vankúšiky ako záchrana

Svadobné lodičky majú spravidla výšku opätku 5 až 8 centimetrov. Päťcentimetrový podpätok vám ešte zaistí veľmi pohodlnú chôdzu. Čím je však výška podpätku vyššia, tým sa váha vášho tela presúva na prednú časť chodidiel a na prsty. V dôsledku toho počas celodenného nosenia dochádza k otlakom aj bolestivým pľuzgierom.

Aby pre vás chôdza v lodičkách na veľmi vysokom podpätku bola o dosť znesiteľnejšia, kúpte si do ich prednej časti špeciálne gélové vankúšiky. Táto pomôcka zmierni došľap na špičke chodidla a tiež vám pomôže s tým, aby sa vám svadobné lodičky pri chôdzi nešmýkali.

Aby ste sa v lodičkách na svadbe netrápila, rozchoďte ich

Keď si vybrané svadobné lodičky prinesiete domov z kamenného obchodu, rozhodne ich neschovávajte po posteľ. Túto svadobnú obuv totiž musíte poriadne rozchodiť. Každý deň sa v nej ideálne desať minút prechádzajte po byte alebo dome. Zabezpečíte tým, že sa lodičky dokonale prispôsobia vašej nohe a počas vašej svadby vám poskytnú dokonalý komfort. Bonusom je, že sa v tomto type obuvi naučíte tiež chodiť.

svadobné tenisky pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Majte vždy poruke náhradnú obuv

Aj keď ste si ako svadobnú obuv vybrala svadobné lodičky, zabezpečte sa aj ďalším párom oveľa pohodlnejších topánok. Tými sú najmä svadobné balerínky, do ktorých sa nevesty prezúvajú po svadobnej hostine alebo po fotení.

TIP: Ak sa budete so ženíchom fotiť v prírode, vaše lodičky na svadobných fotkách naozaj vyniknú. Aby ste pri chôdzi na vysokých ihlách nezapadávala do trávy alebo do hliny, oplatí sa vám, keď si na konce podpätkov nasadíte špeciálne zarážky.

Pohodlie ako priorita

Každá nevesta chce počas svojho veľkého dňa vyzerať naozaj dokonale. Okrem svadobných šiat si preto zakladá aj na nádhernej svadobnej obuvi. Či už si vyberiete lodičky, sandálky na podpätku, balerínky alebo tenisky, v každom prípade by pre vás mala byť táto obuv pohodlná a nemala by ste sa v nej trápiť. Musíte v nej predsa len vydržať skoro celý deň.

Odporúčame: Očarujúca bordová svadobná výzdoba: Určite si získa aj teba!

5 komentárov
Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

17.12.2019 21:12

musime sa prekonat a vydrzat :-)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

19.12.2019 10:21

K honosnej róbe patria aj topánky na vysokom opätku,treba ich pred svatbou vyskúšať.

Vaše meno:

Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

23.12.2019 10:42

Zvolila by som klasické biele sandálky

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

25.12.2019 18:40

Správny výber svadobných lodičiek je fakt dôležitý.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.02.2020 20:16

Vydávala som sa 1.2 je to už 34 rokov a na nohách som mala lodičky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE