Mantilla svadobný závoj: Podľahneš čaru španielskej čipky?

Zatiaľ, čo väčšina svadobných závojov je len akousi módnou záležitosťou, mantilla svadobné závoje sú plné bohatej histórie a sú zakorenené v kultúrach romantického jazyka. Viete, o akom svadobnom závoji je reč? Ide o španielske závoje, ktoré majú svoju tradíciu a nevesty sa nimi skrášľujú už stovky rokov. Prepracovaná elegancia závoja presahuje plynutie času, vďaka čomu môžeme povedať, že aj v súčasnosti vyzerajú stále úchvatne ako pred storočiami.

Mantilla svadobný závoj je nadčasové a sofistikované dotvorenie dokonalého vzhľadu nevesty v deň D. V presnejšom opise môžeme povedať, že ide o kruhový závoj v španielskom štýle, ktorý má po svojom obvode hustý čipkovaný lem a zložité ozdoby vpredu, ktoré lemujú tvár nevesty. Určite vám je jasné, že ide o najžiadanejší typ svadobného závoja, po ktorom nevesty siahajú najčastejšie. Medzi populárne patrí práve španielsky závoj mantilla, avšak s dĺžkou, ako majú katedrálne alebo kaplnkové závoje.

Mantillové závoje sa tradične nosia na temene hlavy, cca 2 centimetre od vlasovej línie, vďaka čomu krajkový lem dokonale lemuje tvár nevesty.

svadobný závoj

Zdroj: pinterest.com

História a význam mantilla svadobných závojov

Tento sofistikovaný závoj má svoje korene v katolicizme, a to najmä v španielskej, latinskej a talianskej kultúre. V týchto kútoch sveta sa takéto závoje neobmedzujú len na svadby a len na bielu farbu. Tieto závoje sa nosievajú aj v čiernej farbe. Tie nosia predovšetkým vydaté ženy a vdovy. Biele mantilly podľa tradícií nosia slobodné ženy.

Svadobné závoje mantilly sú akousi poctou starodávnej kultúry a dokonca v mnohých tradičných kostoloch sa vyžaduje, aby dámy mali počas omše zakryté ramená práve mantillovým závojom.

svadobný závoj s čipkou

Zdroj: pinterest.com

Ako tento závoj zakomponovať do svadobného looku?

Ak sa pre tento závoj rozhodnete, je potrebné prispôsobiť mu aj svoj účes. Skvelo ladí s akýmkoľvek účesom, okrem vyčesaného drdolu dohora. Ak budete voliť drdol, tak sa rozhodnite pre nižšie posadený. Tradične sa závoj pripevňuje na temeno hlavy, no môžete ho tiež v zadnej časti hlavy zauzliť (zviazať) a vytvoriť si tak Juliet cap závoj.

Nezabúdajte však na to, že závoj by mal byť poriadne pripevnený avšak zároveň by vás nemal ťahať a obmedzovať. Pripevňuje sa buď prostredníctvom hrebeňa alebo pinetiek.

Ak vás tento typ závoja zaujal, tak sa inšpirujte nasledujúcou galériou, kde nájdete viacero prevedení závoja (čo sa dĺžky týka) a rovnako aj účesov, ktoré so závojom ladia.

Galéria -

1 komentár
Mária Chromíková

Mária Chromíková

03.04.2021 09:32

Svadobné závoje mantilly sú nádherné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE