Retro svadba v štýle sedemdesiatych rokov: Tej určite neodoláš!

Sedemdesiate roky sú charakteristické zvonovými nohavicami, rozmachom diskoték, ale tiež ekonomickými problémami, kultúrnymi zmenami a technologickými inováciami. Toto obdobie sa spája i s hippie a deťmi kvetov, ako aj s bohémskou érou. Medzi najhorúcejšie témy pre svadby v roku 2021 patria práve sedemdesiate roky. Žiarivé farby, hravé vibrácie, prírodné prvky a elementy, tanec pod hviezdami, nádych letných festivalov – svadba inšpirovaná touto etapou je dokonalou kombináciou retra a zároveň moderných detailov. 

Svadba v štýle sedemdesiatych rokov je skvelou voľbou pre páry, ktoré preferujú uvoľnenú atmosféru, súlad s prírodou a nie prestrojenú výzdobu s umelými kvetmi, veľké oficiality či ťažké „tortové" svadobné šaty. Okrem toho uvidíte, že aj vaši svadobní hostia si radi nostalgicky zaspomínajú a vrátia sa aspoň na chvíľu niekoľko rokov dozadu. Ako naplánovať retro svadbu a čo by na nej nemalo chýbať?

svadba v retro štýle

Zdroj: pinterest.com

Moderná s retro akcentom

Typickými farbami pre toto obdobie sú horčicovo-krémové odtiene, žiarivá oranžová a žltá, farba terakoty, svieža zelená a bordová. Tieto odtiene sa odrážajú i vo výzdobe svadobného stola, ako aj vo výbere kvetov pre svadobnú kyticu a kvetinové aranžmány. Populárnymi rastlinami sedemdesiatych rokov sú antúrie, bordové chryzantémy, nápaditý láskavec, pampová tráva či biela kala, ktoré môžete krásne skombinovať so žltou kraspédiou a elegantnými listami eukalyptu či zelenou papraďou. 

Ak plánujete civilný sobáš, ako pozadie zvoľte stenu s tapetou s geometrickými alebo kvetinovými vzormi, ktoré môžete doplniť o makramé dekoráciu či podmanivé kvetinové aranžmány. Geometrická téma pokračuje tortou, ktorá predstavuje sladkú súhru akcentov retro štýlu a moderných prvkov. 

Výzdoba stola je akousi kombináciou retro nálezov, skleneného riadu, obrúskov, prestierania, farebných váz, svietnikov a moderných prvkov. Nebojte sa použiť háčkovaný obrus vašej starej mamy, petrolejové lampy či poháre so zlatým okrajom. 

Výrazné rukávy a bohémsky vkus

Trend sedemdesiatych sa odráža i na strihu svadobných šiat, ktoré sú inšpirované bohémskou hravosťou. Štýl tohto obdobia najčastejšie prezentujú zdobené rukávy, kvetinové vzory, dlhé sukne ukončené vyšívanými a vlniacimi sa strihmi. Pokiaľ ide o make-up, zvoľte neutrálnu paletu a jemné líčenie alebo stavte na výrazné umelé mihalnice, očnú linku či farebné očné tiene. Svoj výzor doplňte o krásnu kvetinovú čelenku, tiaru alebo jemný klobúk. 

Prezrite si našu galériu nižšie a nechajte sa inšpirovať.

1 komentár
Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.03.2021 18:43

ja som mala v tomto období svadbu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE