Svadobné rukavice ako módny trend i vďaka pandémii: Aké zvoliť?

V minulosti boli rukavice základom každej svadby. Od nevesty po hosťa, od čipky po bavlnu – každému, kto sa zúčastnil svadobného obradu, nesmel chýbať pár svadobných rukavíc. Z úcty sa rukavice nosili pri väčšine náboženských i tradičných obradoch a dávali sa dole iba pri jedle. S nástupom éry renesancie sa z rukavíc stali módne doplnky a ženy nimi začali prejavovať svoju osobnosť. Na scéne sa objavili rôzne dĺžky, ako aj látky, výšivky a detaily.

Dnes sú svadobné rukavice odrazom osobného štýlu. Niektorým nevestám sa nepáčia a považujú ich za staromódne, ale verte nám, že vášmu vzhľadu dodajú eleganciu a určitú úroveň formality.

Veľa módnych návrhárov zahŕňa do kolekcie svadobných šiat rukavice a volá po návrate tohto nostalgického trendu. A okrem toho, že tento doplnok pre nevestu vyzerá naozaj veľmi pekne, v súčasnej dobe pandémie je i štýlovou ochranou. Poznáte lepší spôsob, ako chrániť seba i svojich hostí a pritom prekvapivo podčiarknúť svoj výzor?

Etiketa

Keď sa rozhodnete doplniť svoj svadobný vzhľad o pár krásnych rukavíc, nezabudnite na etiketu. Kedy si ich môžete dať dole? Ako vám manžel navlečie na ne prsteň? Svadobné rukavice si nedávajte dole počas gratulácií, prvého či rodičovského tanca. Naopak pri jedení alebo krájaní torty si ich zložte.

Pri navliekaní obrúčky si rukavicu z ľavej ruky pokojne zvlieknite. Predtým si to však trochu precvičte, aby sa nestalo, že všetci budú čakať na to, kým si ju nešikovne dáte dole.

Neprehliadni: Svadba počas COVID-19: Kreatívne a praktické spôsoby, ako dodržať opatrenia

 

rukavičky na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Čipkované, vyšívané, po lakte, s perlami, hodvábne, krémové či jemne ružové – svadobné rukavice prichádzajú v rôznych štýloch, dĺžkach a farbách. Je len na vás, ktoré z nich si vyberiete.

Premýšľate aj vy nad týmto nečakaným doplnkom? Nahliadnite do galérie nižšie a nechajte sa inšpirovať.

Galéria: Svadobné rukavice

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE