Svadobné šaty z druhej ruky: Aké sú pre a proti?

Svadobná tradícia hovorí, že nevesta by na sebe mala mať celkom päť vecí. A to niečo nové, niečo staré, niečo požičané, ​​niečo darované a niečo modré. Kúpili ste si svadobné šaty z druhej ruky, ktoré pred vami mala na sebe už iná nevesta? Aj keď ide o „niečo staré“, rozhodne sa nemáte za čo hanbiť. Keby ste si požičali šaty zo svadobného salónu, váš vybraný model by pred vami mali oblečené desiatky neviest. Svadobné šaty z druhej ruky majú svoje výhody aj nevýhody, pozrite sa aké.

Kde si zaobstarať svadobné šaty?

Keď sa v rámci predsvadobných príprav obzeráte po svadobných šatách, máte niekoľko možností, ako si ich zaobstarať. Svoje vysnívané svadobné šaty si môžete nechať ušiť na mieru alebo si zakúpiť hotové. Svadobné šaty si tiež môžete požičať v svadobnom salóne. Poslednou možnosťou, ktorú máte, je kúpiť si svadobné šaty z druhej ruky na niektorom z internetových bazárov.

Vaše rozhodnutie určite v prvom rade ovplyvňujú financie. Pokiaľ chcete malú a nenákladnú svadbu, siahnete po lacnejšom riešení. O tom, akým spôsobom si zaobstarať svadobné šaty, rozhodujú aj ďalšie kritériá. Dievčatá, ktoré sa vydávajú prvýkrát, spravidla túžia po dokonalej svadbe, a tak si svoje šaty často nechávajú ušiť na mieru, kupujú si hotové šaty, prípadne mieria do svadobného salónu. Ženy, ktoré absolvujú druhú alebo prípadne tretiu svadbu v živote, už častejšie siahnu aj po svadobných šatách z druhej ruky, pretože im už tak na dokonalosti nezáleží.

Neprehliadni: Svadobné závoje: Vieš si predstaviť svadbu bez nich?

svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Dôvody, prečo si kupovať bazárové svadobné šaty

Ak uvažujete na tým, že si kúpite svadobné šaty z druhej ruky, rozhodne sa nemáte za čo hanbiť. Túto možnosti pravidelne využívajú aj ďalšie budúce nevesty. Kúpa šiat z druhej ruky má totiž množstvo predností, o ktorých by ste mali vedieť aj vy.

1. Objavíte nádherné šaty za dobrú cenu

Keď si prejdete čo najstarostlivejšie internetové bazáre, nájdete na nich naozaj nádherné kúsky, ktoré budú presne zodpovedať vašim predstavám a navyše vám sadnú ako uliate. Na bazároch narazíte aj na svadobné šaty zvučných značiek, ktoré tu kúpite za zlomok ceny.

2. Šaty sú len raz nosené

Aký je rozdiel v tom, keď si zaobstaráte svadobné šaty z druhej ruky alebo svadobné šaty zo salónu? Markantný! V prípade svadobných šiat z druhej ruky si môžete byť isté, že ich pred vami mala na sebe len jedna nevesta.

3. Nemusíte sa báť poškodenia či znečistenia šiat

Svadobné šaty z druhej ruky sú spravidla finančne nenáročné. A navyše, keďže sú vaše a nemáte ich požičané, počas svadobného dňa si nemusíte robiť zbytočné vrásky, keď si ich náhodou zašpiníte alebo dokonca poškodíte.

požičanie svadobných šiat

Zdroj: Shutterstock®

Čo všetko vás môže naopak odradiť

Kúpa svadobných šiat z druhej ruky nemá len samé pozitíva. Čo všetko hrá v ich neprospech?

1. Za svadobné šaty by ste sa mohli hanbiť

Niektoré dievčatá a ženy tento spôsob obstarania svadobných šiat zavrhujú predovšetkým kvôli svojmu vnútornému pocitu. Vo svadobný deň chcú byť dokonalé a za bazárové svadobné šaty by sa museli hanbiť.

2. Realita nemusí zodpovedať fotografii

Je to ako s ostatným oblečením, ktoré si nakupujete na internete. Tiež reálny vzhľad a spracovanie svadobných šiat nemusí 100-percentne zodpovedať fotografii, ktorou sa prezentovali na bazárovom portáli.

3. Ku svadobným šatám nemáte osobný vzťah

Keď si nevesta kupuje nové svadobné šaty alebo si ich necháva ušiť na mieru, spravidla k nim má veľký citový vzťah. Z nostalgie si ich schováva aj po svadbe, aby ich mohla ukazovať aj svojim deťom a vnúčatám. V prípade svadobných šiat z druhej ruky to však nehrozí. Budúca nevesta si ich kupuje iba k jednému účelu, a to aby v nich svojmu nastávajúcemu povedala ÁNO. K svadobným šatám z druhej ruky tak spravidla nemá žiadny veľký osobný vzťah, preto ich následne s ľahkým srdcom venuje alebo predá ďalej.

odkiaľ kúpiť svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Je to vaša voľba

Či už sa rozhodnete kúpiť si svadobné šaty z druhej ruky, požičať si ich vo svadobnom salóne, alebo si ich ušiť na mieru, myslite na jedno. Je to vaša voľba. Záleží len na vás, ako sa rozhodnete. Budete to predsa vy, kto bude mať svadobné šaty vo svadobný deň stále na sebe.

Odporúčame: Trendy svadobné doplnky do vlasov: Čomu dáš prednosť?

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

26.02.2020 22:19

Záleží len na vás, ako sa rozhodnete. Budete to predsa vy, kto bude mať svadobné šaty vo svadobný deň stále na sebe.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE