Zimné svadobné šaty: Stavíš na klasiku alebo extravaganciu?

Zimné svadby majú svoje nezameniteľné čaro. Výber dátumu pre váš veľký deň v zimných mesiacoch je spojený s oslavou sviatkov ako sú Vianoce a Silvester. Tento fakt sa odráža i vo svadobnej výzdobe. Ak milujete vianočné obdobie a určite sa chcete vydávať niekedy pár týždňov pred najkrajšími sviatkami v roku, nemali by ste zabudnúť na girlandy zo živého ihličia, romantické sviečky, vianočné dekorácie a do menu zahrnúť sviatočné koláče typické pre toto obdobie, horúcu čokoládu a varené víno či punč. A, samozrejme, svadba na Silvestra by sa mala ligotať, žiariť zlatými farbami a skvelou párty náladou. 

Zima je typická nízkymi teplotami a nepriaznivým počasím, s ktorým treba rátať. Vaša svadba môže byť skutočne snehovo a ľadovo rozprávková alebo hmlistá a upršaná. A na toto by sa mala pripraviť najmä nevesta. Či už sa chcete vydávať v honosnej reštaurácií, na vidieku s tradičnou veselicou alebo v starodávnom kaštieli, výber šiat by ste nemali nechávať na náhodu. 

Od hlbokých výstrihov po dlhé rukávy

Milé nevesty, to že je vonku zima neznamená, že vaše svadobné šaty nemôžu byť tiež elegantné, nadčasové a vzbudzujúce obdiv. Práve naopak, zima je skvelým obdobím, ako sa vyhrať s módou. Od rukávov cez peleríny, tradičné či hlboké výstrihy až po doplnky, dramatické plášte, trblietavé ozdoby a luxusné látky – vďaka svojím svadobným šatám sa môžete cítiť ako ľadová kráľovná či bohémska kráska. Milujete čipky? Výborne! Nebojte sa nadýchaných čipkovaných svadobných šiat. Máte radi klasiku a jednoduchosť? Stavte na dlhé sukne a jemne odhalený chrbát. 

Ak hľadáte niečo nezvyčajné, nechajte sa zlákať svadobným kostýmom s nohavicami z pružného saténu s vrchom s dlhými rukávmi a detailne zdobeným opaskom. Alebo si zvoľte minimalistické svadobné šaty a nechajte vyniknúť svoju krásu.

Chladnejšie teploty počas zimných mesiacov sú vlastne výhodou, pretože dovoľujú vrstviť a kombinovať, čo napríklad v lete je úplne nemožné. Zimné svadobné šaty nie sú kompletné bez huňatého kožúška, teplučkej peleríny, elegantného plášťa alebo vkusného šálu. A tieto doplnky nemusia byť len v bielej farbe. Krásne vyznejú i jemné odtiene šedej, hnedej alebo pastelovo ružovej.

Prezrite si galériu nižšie a nechajte sa inšpirovať.

Neprehliadni: Svadba v odtieňoch modrozelenej: Je to tá pravá pre teba?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE