Trendy účesy na jeseň a tipy pre nevesty od úspešnej kaderníčky: Je to hlavne o komunikácii

Rodáčka z Nitry Simona Urbanová má na svojom konte niekoľko svetových trofejí z medzinárodných vlasových súťaží. Momentálne pracuje v EDA salóne v Nitre a medzi jej najčastejšie klientky patria práve nevesty. Preto sme sa so sympatickou kaderníčkou pobavili predovšetkým o chybách, ktoré nevesty robia pred svadbou, ale aj o osvedčených trendoch, ktoré sú po rokoch stále veľmi žiadané. A budú aj túto sezónu.

Ktoré účesy sú stále veľmi žiadané už niekoľko rokov?

Stále vedú voľné a ležérne drdoly, no tiež uhladené drdoly a účesy s rôznymi zapletanými vrkočmi.

Preferujú nevesty rovnako stále ozdobné sponky do vlasov? Alebo vedú klasické závoje?

Áno, najčastejšie majú nevesty závoje, je to u nás už taká zaužívaná tradícia. Ale rovnako tak sa osvedčili aj živé kvety, sponky, čelenky. Čoraz viac nevesty prispôsobujú finálne doplnky šatám a snažia sa, aby to ozaj dokonalo spolu ladilo.

Pozri tiež: Svadobný účes pre nevestu s drdolom v hlavnej úlohe: Najkrajšie inšpirácie pre trendy dámy

Aké chyby robia nevesty pár dni pred svadbou?

Väčšina z nich si pred svadbou necháva vlasy narásť, aby boli čo najdlhšie, čo nie vždy je veľmi rozumné. Keď sú vlasy pridlhé, nemusí žiadaný účes dobre držať. Kaderníkovi sa tiež s takými vlasmi ťažšie pracuje, pretože dámy zabúdajú na dostatočnú regeneráciu, v dôsledku čoho sú vlasy suché a konce rozštiepené. Preto sa poraďte s kaderníkom už niekoľko mesiacov pred svadbou.

Čo by mala urobiť nevesta 24 hodín pred svadbou, aby účes lepšie vynikol?

Najlepšie je umyť si vlasy deň pred svadbou, nie v deň svadby, lebo potom sa môže vlas šmýkať, sponky padať a finálny účes môže byť iný...

Aké chyby robia ženy pri výbere účesu na svadbu?

Nevesty si najčastejšie vyberajú účes na základe fotiek na internete. Ak ich nejaký účes osloví, tak ho chcú aj napriek tomu, že na to nemajú vhodné vlasy alebo sa im nehodí k šatám. Je síce dobré mať inšpiráciu, ale nemali by ste sa jej držať za každú cenu. Opäť len dodám, že nevesty by si mali nechať poradiť od kaderníka / kaderníčky a viac ich zapájať do rozhodovacieho procesu. Kaderníci dokážu objektívnejšie zhodnotiť, čo sa hodí k typu tváre danej nevesty a aký účes nechá vyniknúť ich prednosti. Svadobný look totižto nie je len o šatách, ale o všetkom, čo v daný deň musí do seba zapadať ako puzzle – účes, make-up, svadobné doplnky,... Len tak môžu byť nevesty v deň D naozaj spokojné a môžu žiariť šťastím.

Stalo sa ti niekedy, že si musela pre nejaký dôvod odmietnuť nevestu?

Každá klientka sa na účes objednáva približne 6 mesiacov vopred. Skúška svadobného účesu sa zvyčajne robí mesiac pred svadbou, kedy kaderníčka či kaderník vidí reálny stav vlasov či fotku vybraného účesu a vtedy je už pomerne neskoro na to, aby sme nevestu odmietli. S klientkou sa preto snažím komunikovať najviac, ako sa len dá, aby bola spokojnosť na oboch stranách – aby nevesta mala dokonalý účes a kaderníci skvelú vizitku. 

Odporúčame: Svadba v bohémskom štýle: Objav eleganciu minulého storočia

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE