Gladioly: Babičkine kvety, ktoré sú konečne IN!

Ak sa vydávate v lete a výzdoba z gladiol sa vám pozdáva, tak babičkám, mamičkám, krstným mamám, bratom a sestrám oznámte, že v apríli musia zasadiť toľko cibuliek, koľko im do záhonu vojde. Radosť z krásnych vysokých kvetov budete mať potom približne od júla do augusta.

Neprehliadni: Menovky k svadobnej výzdobe greenery: Príroda všade naokolo!

biele gladioly

Zdroj: Shutterstock®

Gladioly sú teda letné kvety a hodia sa najmä na letné svadby. Ak sa zmierite s tými, ktoré rastú v skleníkoch, môžete ich mať oveľa skôr a taktiež sa dajú za rozumnú cenu kúpiť až do konca septembra.

elegantná svadobná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Farby kvetov

Nám sa, samozrejme, najviac páčia biele gladioly. Sú svadobné a zároveň sa vďaka dlhým zeleným stonkám fantasticky hodia do greenery výzdoby, ktorá je tohto roku in. 

Pre romantičky sú tu ružové alebo marhuľové kvety a pre nevesty, ktoré sú odvážne a majú rady výrazné farby, možno využiť zase tmavšie červené a aj tmavo fialové. 

farebné gladioly

Zdroj: Shutterstock®

červené gladioly

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná dekorácia z gladiol

Gladioly môžete použiť ako centrálne ikebany na stoly, ale aj ako doplnok výzdoby priestoru. Sú vysoké, preto ich neodporúčame do priestoru, kde sú nižšie stropy. Celá miestnosť by potom bola veľmi plochá.

tmavé gladioly

Zdroj: Shutterstock®

Vysoké vázy sa ku gladiolám hodia najviac. V nich vyznejú v celej svojej kráse. Zelené stonky a bohaté rozkvitnuté kvety dajú všetkým jasne najavo, že v tejto miestnosti sa deje niečo výnimočné.

oranžové gladioly

Zdroj: Shutterstock®

Výzdoba kostola

Gladiolami ľahko ozdobíte aj kostol, resp. miesto obradu. Stačiť bude niekoľko vysokých váz a máte krásne označenú uličku. V chlade kostola budú kvietky ako v chladničke. Môžete ich teda použiť aj ako výzdobu na stoličky či lavice a neuvädnú vám.

Zaujme ťa: Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

svadobná výzdoba do kostola

Zdroj: Shutterstock®

Výpočet skvelých vlastností týchto kvetov stále nekončí. Okrem výšky, bohatých kvetov, skvelej ceny, resp. možnosti dopestovať si kvietky aj doma, majú gladioly ešte jednu výhodu. Aj po zrezaní veľmi dlho vydržia vo vázach. Môžete ich pokojne rozdávať hosťom pri odchode. Stačí im pravidelne vymieňať vodu a budú krásne aj niekoľko týždňov.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE