Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

Metalické detaily sú ďalším zaujímavým trendom vo svadobnom priemysle pre tento rok. Je na vás či si zvolíte zlatú, striebornú, bronzovú, platinovú alebo ružovo-zlatú, dbajte však na to, aby ste nekombinovali viacero týchto farieb. Najhorúcejšími metalickými farbami pre rok 2020 sú medená a bronzová, ktoré krásne rozžiaria svadobný stôl. Teplý medený odlesk prináša útulnosť, zatiaľ čo bronz dodáva celému dizajnu trochu stredovekého nádychu. 

Metalické akcenty a kovové iskry spolu s vhodnou svadobnou výzdobou prispejú k tomu, aby vaša svadba bola jedinečná a nezabudnuteľná. Či už chcete vášmu svadobnému dňu dodať trochu šmrncu alebo všadeprítomný glam, jednoducho vsaďte na metalické prvky. Neviete si to celkom predstaviť? Čítajte ďalej a možno vás inšpirujeme.

Pozri aj: Škoricovo-ružová svadobná výzdoba i doplnky: Zamiluješ sa do nej?

Svietniky

Zdroj: pinterest.com

Lampáše a svietniky

Nádherným a vkusným dekorom svadobného stola sú svietniky a lampáše. Nevtieravo navodzujú romantickú atmosféru a krásne korešpondujú s celou svadobnou výzdobou. Zvoľte si aj vy dlhé svietniky v zlatej či medenej farbe a položte ich hneď niekoľko do stredu stola. Veľmi pekne a zároveň nadčasovo vyzerajú svietniky geometrických tvarov práve v metalických farbách.

Páčia sa vám lampáše? Tak si niekoľko z nich zaobstarajte a zakomponujte ich do výzdoby. Nemusíte ich použiť len na stôl. Môžete ich poukladať na schody alebo okolo steny a vytvoriť tak príjemnú, čarovnú atmosféru. 

Vázy

Zdroj: pinterest.com

Kvety nesmú chýbať

Kvety – živé, umelé alebo suché sú neoddeliteľnou súčasťou každej svadby. Závesné dekorácie, kvetinové ikebany, vetvičky ťahajúce sa stredom stola, kytice. Zaobstarajte si vázy so zlatými pásmi alebo v striebornej farbe a vyzdobte nimi váš svadobný stôl. Alebo nič nekupujte a vyrobte si ich sami. Môžete použiť konzervy, veľké poháre či sklenené vázy, ktoré jednoducho nastriekajte, poprípade nafarbite požadovanou farbou. Veľmi vkusný doplnok, čo poviete?

Výzdoba stola

Zdroj: pinterest.com

Poháre, príbor, menovky

Zlaté čaše na víno, príbor v medenej farbe, menu so strieborným písmom alebo zlaté hrušky s menovkami. Vyjdite z radu, vzdiaľte sa od nevšednosti a prekvapte svojich hostí nezvyčajnou, oku lahodiacou výzdobou. Môžete tiež použiť plechové hrnčeky i taniere s obrubou v metalických farbách.

Svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

Už sa len zahryznúť

Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi vzormi alebo s korpusmi v medenej farbe. 

Odporúčame: Svadobné šaty podľa typu postavy: Aké si vybrať pre seba?

Metalické dekorácie

Zdroj: pinterest.com

Metalickými doplnkami nemusíte vyzdobiť len váš svadobný stôl. Kovový oblúk dekorovaný kvetmi zaveste na stenu. Krásne vyniknú i dlhé podstavce s kyticami. Ak máte obrad priamo na mieste, kde sa koná aj svadobná hostina, ako oltár môžete použiť kovovú pergolu či rám, ktorý dozdobíte podľa vašich predstáv.

Nám sa tento svadobný trend veľmi páči. A čo vám?

Ďalšie nápady na metalické doplnky na vašu svadbu

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/marthastewart.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/etsy.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/everygoldendetail.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/loveincmag.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/lingsmoment.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/elegantwedding.ca

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/elegantweddinginvites.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/ruffledblog.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/bridalandpresent.com

metalické dekorácie

Zdroj: pinterest/artfullywed.com

Pozri si tiež: Prvý mladomanželský prípitok: Ako ho zvládnuť na jednotku?

Aktualizovaný článok: 12.4.2023

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE