Pivonky na svadbe: Inšpirácie na svadobnú kyticu aj výzdobu

Krásne kvety patria ku svadbe asi ako kvalitné maslo k chlebu. Jedno bez druhého si nevieme predstaviť a presne preto sa kvety na svadbu musia vyberať zodpovedne a hlavne neunáhlene. V prvom rade záleží na tom, v ktorom ročnom období sa bude svadba konať. Zistite si u vašej dvornej kvetinárky, ktoré kvety vtedy kvitnú a vyberte si druh podľa vašich predstáv. V prípade, že máte jarnú svadbu, ktorú už pravdepodobne plánujete teraz, nechajte sa uniesť krásou pivónií! Pivonky na svadbe sú dokonalosť sama a to nehovoríme len o svadobnej kytici, ale aj o výzdobe či iných neodmysliteľných doplnkoch.

Bude sa ti páčiť: Farebná svadobná výzdoba: Tieto mestá ťa inšpirujú!

pivónie pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Ozdoba nevesty

Vedeli ste, že pivónie zbožňuje aj anglická vojvodkyňa a novopečená manželka princa Harryho - Meghan Markle? Niet sa naozaj čomu čudovať, veď pivónie sú naozaj hodné kráľovskej krvi. Nie nadarmo sú už odpradávna symbolom bohatstva a cti a súčasťou svadieb. Aj dnes sú pivonky nádhernými kvetmi, ktoré ku svojim bielym honosným šatám ocení ako doplnok či ozdobu každá nevesta. Hodia sa ako hlavný kvet do nevestinej kytice, no výborne sa kombinujú aj s inými kvetmi, napríklad s ružami. Nevesty ich ocenia aj ako živé ozdôbky do upravených vlasov. Pivonky krásne doplnia vzhľad najmä neviest s romantickým nádychom a dokonalo sa hodia k čipke aj k šifónu.

pivonky pre svadobčanov

Zdroj: Shutterstock®

Pre ženícha aj svadobčanov

Keď už svadba s pivonkami, tak poriadna! Aj vaše družičky môžu zažiť pivonkové opojenie, pričom do ich kytičiek pivónií vôbec nepotrebujete veľa. Ich široký guľatý kvet zabezpečí veľa objemu a zaberie v kytičke naozaj dostatok miesta. Ak zvolíte pivonky ako dominantu vašej svadby, potom sa spoľahnite na zaručený úspech a potešia sa aj vaše kamošky, ktorým dokonalo doladíte ich krásne šaty. V našich končinách počítajte skôr s bielymi či svetlo ružovými pivóniami, čo sú farby, ktoré na svadbách vídame aj tak najčastejšie. Aby sme nezabudli ani na svedkov či ženícha, pivónie môžu byť aj na pierku či náramkoch pre svadobné maminy.

Pozri aj: Pozor, nebezpečenstvo pre penis: Čomu by sa mal partner vyhýbať?

výzdoba z pivoniek

Zdroj: Shutterstock®

Honosná výzdoba

Aj keď sú pivónie trošku drahším kvetom, ktorý určite zdvihne účet za vašu svadbu, oplatí sa ich mať tiež ako prvok výzdoby sály či miesta, kde sa bude konať hostina. V prípade, že vám celé kvetinové aranžmá zabezpečuje agentúra, môžete sa spoľahnúť aj na kreatívne využitie tohto kvetu vo vašej výzdobe. Dokonalo sa hodia nielen do kytíc na stoly, ale aj ako plávajúce kvietky v malých bankách a dokonca ako ozdoba svadobnej torty či koláčov. Ak chystáte na svadbe kvetinovú fotostenu, ktorá je momentálne veľkým hitom, pivónie môžu figurovať aj tu.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

23.02.2020 09:25

Pivonky sú veľmi krásne a na svadbu sa hodia najviac :-) Len škoda, že sa najľahšie dajú zohnať v letných mesiacoch, kedy sú aj cenovo dostupné.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE