Tmavá purpurová vo výzdobe: Elegantná farba, do ktorej sa zamiluješ na prvý pohľad!

Milé nevesty, uvažovali ste niekedy nad tmavou purpurovou farbou pre váš svadobný deň? Nie? Tak by ste mali začať. Purpurová alebo fialová ako svadobná farba vytvorí náladu individuality, tajomstva a fantázie. Odtiene fialovej sú jednou z najbežnejšie používaných farieb v prírode. Jedná sa o pomerne veľkú skupinu farieb v mnohých univerzálnych odtieňoch od bledých až po tmavé, napríklad taká levanduľová, orchideová, slivková, baklažánová. 

Tmavé farby pôsobia vždy módnejšie a elegantnejšie. Pokiaľ ide konkrétne o tmavú purpurovú, veľmi ľahko a nádherne sa kombinuje s mnohými rôznymi farbami, ako je zelená či biela, ktoré ju dokážu zjemniť. Alebo jej môžete pridať ešte väčší pôvab vďaka farbám ako strieborná, čierna, zlatá.

Purpurová je nepochybne jednou z obľúbených svadobných farieb. Sýte odtiene sú v zime rozprávkové a nádherne vyznejú s kovovými doplnkami aj prírodnou zeleňou. Počas letných mesiacov môžete zvoliť jemnejšie odtiene a spojiť ich s bielou alebo slonovinou farbou. 

Pozri aj: Svadobná výzdoba vo farbe šampanského: Vsaď na luxus a eleganciu!

Purpurová

Zdroj: pinterest.com

Tajomná romantika

Od samého začiatku predstavte svoju farebnú tému a vneste odtieň tmavej purpurovej do svojich svadobných pozvánok a slávnostných priestorov. Uličku k oltáru môžete zvýrazniť lampášmi s purpurovými sviečkami, stoličky či lavice dozdobte stuhami a fialovými kvetmi. Pokiaľ ide o priestor, kde sa bude konať vaša svadobná hostina, stavte na purpurové plátna, organzy, kvetinové inštalácie a ďalšie elegantné detaily. Uvedomte si však, že ide o pomerne odvážnu farbu, takže ju treba používať striedmo.

Ak sú stropy vo svadobných priestoroch vysoké, môžete ich doplniť o purpurové lampióny rôznych veľkostí. Na stoloch krásne vyznejú obrusy vo farbe polnočnej oblohy, ktoré môžete zladiť s purpurovým prestieraním. Neskutočná kombinácia!

Svadobná torta so živými fialovými kvetmi je ako stvorená pre jarnú svadbu. Ak ste milovníkmi nahých tort, povedzte vašej cukrárke, nech vám ju dozdobí čerstvými čiernymi lesnými malinami, morušami, figami alebo borievkami. Pre svoju zimnú svadbu si zvoľte modernú tortu s mramorovým vzorom. 

Nesmieme zabudnúť na svadobnú kyticu. Tú si nechajte oživiť žiarivými purpurovými vresmi, voňavým orgovánom, tmavými ružami, rozkošnými pivóniami či chryzantémami. 

Pre viac inšpirácií si prezrite našu galériu nižšie.

Neprehliadni: Modré šaty pre družičky: Farba roka 2020, ktorá zaujme aj v tom ďalšom!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE