Tipy, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe: Čo pripraviť hosťom?

Mesiace júl a august patria medzi „najsvadobnejšie“. Mnoho neviest volí práve letnú svadbu, pretože je teplo a nemusia riešiť teplejšie kabátiky či topánky. Dokonca tieto mesiace prajú aj svadbám pod holým nebom – spojenie teplého počasia, romantického západu slnka, do toho hrajúca vaša obľúbená pieseň,... ach, hotová idylka.

No letná svadba nie je až taká idylická, ako sa na prvý pohľad zdá. Prináša so sebou aj mnoho úskalí, s ktorým je potrebné počítať. Preto, ak plánujete letnú svadbu a neplánujete ju mať pod holým nebom, ale niekde v sále, tak vyberajte priestory predovšetkým podľa toho, či sa v nich nachádza klimatizácia. Nechcete totižto, aby vám v preplnenej sále začali odpadávať svadobní hostia, nedajbože vy sami. Okrem klimatizácie je vhodné premýšľať aj nad ďalšími spôsobmi, ako schladiť svoj organizmus. Aké drobnosti teda pripraviť pre svadobných hostí?

Pozri aj: Vintage svadobné dekorácie: Ako vniesť trochu histórie do svadobnej výzdoby?

svadobný vejár

Zdroj: pinterest.com

Vejár vás zachráni

V prvom rade môžete pre svojich svadobných hostí pripraviť vejáre. Tie ich dokážu príjemne schladiť a navyše im pomôžu odháňať nepríjemný hmyz, ktorý v lete striehne na každom rohu. Vejáre môžete kúpiť alebo ich vyrobiť. Postačia vám pevnejšie paličky a kúsok látky alebo papiera, ktorý môžete doladiť k vašej svadobnej výzdobe. Vejáre vložte do pripravenej nádoby a nechajte svadobných hostí, aby si ich vzali už na začiatku svadobného obradu.

zmrzlinový bar na svadbe

Zdroj: pinterest

Zmrzlina sa počíta

Ako sa schladiť počas leta aspoň na pár chvíľ? Jednoznačne prostredníctvom nanuka alebo zmrzliny. Aj tie môžete podávať aj na svojej svadbe. Pre osvieženie sú najlepšie vodové nanuky, ktoré môžete pripraviť sami a prekvapiť nimi svojich svadobných hostí. Potrebujete len čerstvé ovocie, ktoré stačí rozmixovať, trošku zriediť s vodou, dosladiť alebo dochutiť citrónovou šťavou, dať do nádobiek a zamraziť.

Skvelou voľbou je aj zmrzlina, ktorú môžete servírovať ako dezert. Túto pochúťku ocenia najmä deti, no nepohrdnú ňou ani dospelí svadobní hostia.

Zaujme ťa: Závesné kvetinové dekorácie: Trend, ktorý ťa dostane!

bar na svadbe s limonádami

Zdroj: pinterest.com

Osviežujúca limonáda nie je na zahodenie

Vraví sa, že na letných svadbách svadobní hostia vypijú menšie množstvo alkoholu. Alkohol a vysoké teploty nie je tá najlepšia kombinácia, pretože počas tepla alkohol účinkuje oveľa rýchlejšie. Svadobní hostia sa tak môžu rýchlejšie opiť. A dokonca alkohol počas leta ani tak nejde na „odbyt“. Namiesto alkoholu podávajte vychladené limonády s kockami ľadu, ktoré príjemne osviežia.

Ďalšie tipy, ako zvládať teplo na svadbe:

  • zamerajte sa na dress code – voľte svetlejšie, ľahšie a vzdušnejšie šaty. Či už ako družička alebo svadobný hosť, vyhnite sa tmavým farbám.
  • zabezpečte tieň – každý hosť ocení tienisté miesto, na ktorom sa bude môcť skryť pred horúcim slnkom. Ak plánujete vonkajšiu svadbu, ideálne bude, ak vytvoríte sedenie pod stromom alebo zvoľte altánok.
  • vyhýbajte sa ťažkým jedlám – letné svadby si vyžadujú prispôsobiť aj menu. Namiesto ťažkých a vyprážaných jedál voľte osviežujúce šaláty, ovocné misy a pod.
bez čoho sa nezaobíde letná svadba

Zdroj: pinterest.com

Keď už plánujete letnú svadbu v týchto najteplejších mesiacoch, tak počítajte s vysokými teplotami, predovšetkým v čase medzi 12 a 16 hodinou. Z toho dôvodu sa snažte svoj obrad a rovnako aj svadobnú hostinu naplánovať na čo najneskoršiu možnú hodinu.

Pozri tiež: Industriálna svadba: Buď odvážna a objav čaro bývalých továrni!

Naposledy aktualizovaný článok: 8.6.2022

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE