Pozvať deti na svadbu alebo ju radšej zorganizovať bez nich?

Už dávno neplatí pravidlo, že svadba je rodinnou slávnosťou, ktorej sa nutne musí zúčastniť celé široké príbuzenstvo. Naopak, pribúdajú komorné svadby, kde novomanželia pozývajú len rodinných príslušníkov a pár najbližších priateľov. Čo ale v prípade, ak vaši priatelia majú deti? Deti na svadbe – to je bod, ktorý rieši množstvo párov pri príprave. V nasledujúcich riadkoch vám pomôžeme rozhodnúť sa.

Stále viac snúbencov vníma svadbu ako deň, ktorý patrí iba im a chcú si ho náležite užiť. Rozhodujú sa, či chcú pozvať všetkých príbuzných, kamarátov aj kolegov, alebo si ho prajú osláviť len medzi svojimi najbližšími. Bezpochyby ide o veľmi citlivú tému – koho na svadbu pozvať a koho nie. Ešte citlivejšie to začína byť vo chvíli, keď na svadbe chcete mať niekoho zo svojich kamarátov, čo už má vlastné deti. Musíte ich potom pozvať tiež?

Odporúčame: Svadobné trendy na rok 2020: Pusť sa do štýlového plánovania

deti

Zdroj: Shutterstock®

Svadba podľa seba

Áno, deti sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Prinášajú veľa radostí, ale aj starostí. A tak je pochopiteľné, že ak chcete mať pokojný obrad a tichú komornejšiu svadbu, tak na túto udalosť deti úplne nepatria. A nebojte sa to povedať svojim kamarátom a hosťom. Ak vás majú naozaj radi, musia pochopiť, že je to váš deň a máte právo si ho užiť podľa vlastných prianí.

Plán dňa

Ak vám ale deti nevadia a chcete ich na svadbu pozvať, musíte mať na pamäti niekoľko vecí. Zvážte, či ich pozvete aj na samotný obrad alebo až na svadobnú hostinu. Berte na vedomie, že rodičia s deťmi si rovnako nebudú môcť ten obrad užiť. Vo väčšine prípadov bude musieť mamička alebo otecko z obradu odísť, aby svojho potomka zabavil. A tak ani jeden z nich vlastne obrad nebude vnímať. Pri svadobnej hostine je to ale niečo iné. Malí hostia sa potom môžu spolu hrať a rodičia si ju tiež užijú.

deti a svadba

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ chcete uľaviť svojim hosťom (a vo výsledku aj sebe), máme pre vás pár tipov:

Rada č. 1

Pripravte pre deti na svadbe svoj vlastný detský kútik. Je dôležité, aby aj deti mali na svadbe svoje miesto, kam sa môžu zašiť. Dobrým nápadom je teda tzv. detský kútik, kde bude mať jedna osoba deti na starosť a pod dohľadom. Môžu sa tu v pokoji hrať s ostatnými deťmi, pozerať na divadlo, kresliť si, odpočívať alebo len sa zabávať. Záleží na vašej fantázii, čo všetko pre vaše deti na svadbe pripravíte. Svadba potom bude aj pre ich rodičov a vašich svadobných hostí príjemnejšia.

Rada č. 2

V prípade, že medzi hosťami máte rodičov s úplne malými deťmi, dohodnite sa, aby vám pripravili ďalšiu miestnosť, kde by mamičky mohli deti v pokoji dojčiť, prípadne uložiť spať po obede.

Rada č. 3

Zaistite deťom vlastnú pani na stráženie, ktorá bude mať deti na starosť. Podľa počtu plánovaných detí na svadbe najmite jednu alebo aj viac. Dnes už existujú aj špecializované firmy, ktoré sa postarajú o vašich najmenších na svadbe a vytvoria im tam skvelú zábavu! Dobrým tipom je objednanie animátora alebo nejakého klauna, hoci len na niekoľko hodín.

Všetci svadobní hostia si oslavu nerušene užijú a spokojné budú predovšetkým deti. Nebudú večne visieť na svojich rodičoch a s otráveným výrazom sa neustále dožadovať pozornosti, ako to často býva.

Či už si deti na svadbe prajete alebo nie, je potrebné dopredu prebrať všetky detaily. Pokiaľ deti na svadbu pozvete, zaistite detskú hostinu, zábavu, súťaže alebo aj animátora. Ak sa rozhodnete deti nevolať, dajte to všetkým hosťom vedieť dopredu. Povedzte im to osobne alebo to uveďte v pozvánkach. Áno, je to citlivá téma, ale je to vaša svadba a je dôležité, aby bola presne podľa vašich predstáv.

Neprehliadni: Priebeh svadobného dňa: Teraz už určite na nič nezabudneš!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE