Novomanželský tanec: Čím svojich svadobčanov okúzliš?

Cez všetok ten kolotoč svadobných príprav môže snúbencom vypadnúť otázka poňatia prvého svadobného tanca. Pomernú časť svadobnej zábavy vypĺňa práve krepčenie v rytme. Novomanželský tanec je tak trochu milou povinnosťou a zároveň začiatkom hudobnej zábavy, môžete ho poňať úplne originálne a predovšetkým nezabudnuteľne.

Prvý krok predstavuje voľba piesne, na ktorú budete tancovať. Tak trochu sa desíte toho, či sa vôbec zhodnete, pretože hudobný vkus nemáte rovnaký? Choďte na to tak, že vyberiete pesničku, ktorá vystihuje vašu lásku, vás ako pár. Trebárs pieseň, ktorá zaznela na prvom rande, alebo ju práve hrali v rádiu a stala sa vám kulisou pri prvom milovaní. Samozrejme, že nie úplne každá skladba je na novomanželské sólo ideálna, ale vo finále je to len na vás, s akou tanečnou kreáciou sa pred svadobčanov postavíte a ako vaše sólo pojmete.

Aké piesne patria medzi tie obľúbené?

 • Ed Sheeran – Thinking Out Loud
 • Michael Jackson – You Are Not Alone
 • Guns N'Roses – November Rain
 • Christina Perri – A Thousand Years
 • Enrique Iglesias – Hero
 • Whitney Houston – I Will Always Love You
 • Leonard Cohen – Hallelujah
 • Bon Jovi – Bed Of Roses
 • Bonnie Tyler – Total Eclipse of the Heart

Prečítaj si: Z čoho majú nevesty strach? Týchto 5 vecí im robí vrásky

svadobný tanec

Zdroj: Shutterstock®

Aké svadobné tance sú v kurze?

V súčasnej dobe zažívajú nevšedné svadobné tance boom, a to predovšetkým za oceánom. Mladí Američania sa toho neboja a klasický valčík, waltz či prežitý slaďák s pokojom v duši nahrádzajú jiveom, tangom, salsou či cha-chou a mnohými inými. Avšak tento trend sa vďaka vydareným videám publikovaným na Youtube pomaly dostáva aj na slovenské veselice. A rozhodne sa nie je čomu diviť, pretože na nevšedný svadobný tanec sa nezabúda. Okrem iného dokáže navodiť skvelú atmosféru a rozprúdiť zábavu.

Tip: Máte v pláne svadobčanov prekvapiť? Tak rozhodne pamätajte aj na prítomnosť kameramana, nech máte na vaše tanečné číslo spomienkové video.

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek tanečné verziu, neváhajte si choreografiu dostatočne premyslieť a niekoľkokrát nacvičiť. Patríte k zabávačom a šoumenom? Potom myslite aj na neopozeraný kostým. Prípravu rozhodne nepodceňujte a neváhajte si ju užiť. Nepodarený svadobný tanec síce nie je žiadna tragédia, ale môže vám pokaziť náladu.

Zvodné mambo alebo Hriešny tanec

Milujete tanečné filmy typu Flashdance alebo Hriešny tanec? Neváhajte si vziať inšpiráciu. Legendárny záverečné vystúpenie, kde Patrik Swayze vyhlásil kultový hlášku, že Baby nebude sedieť v kúte, pozná takmer každý a svadobčania sa iste budú fantasticky baviť. Mambo, ktoré búrlivák Johny učil dievča z dobrej rodiny, sa radí medzi latinskoamerické tance. Už vo filme sme si mohli overiť, že sa na tento vášnivý tanec pozerá veľmi dobre. Mambo totiž vie nadchnúť. A keď si trúfnete na zdvíhačku alebo ju vtipne oklamete, všetci budú tajiť dych.

Odporúčame: Najčastejšie svadobné trapasy: Na čo si dávať najväčší pozor?

prvý tanec na svadbe

Zdroj: Shutterstock®

Nevtieravý nápad pre milovníkov tanca

Unášať sa na parkete v rytme hudby je vám blízke a absolútne si to užívate? Poznáte všelijaké tanečné kroky a dá sa povedať, že sa radíte medzi stredne pokročilých? Potom môžete do zábavného programu zaradiť menšiu tanečnú, kde svadobčanom predvediete kroky štandardných tancov, nech si môžu okrem slaďáka zatrsať aj na niečo iné.

Nevšedné je tiež sólo jedného z páru ako prekvapenie pre toho druhého. Ženích môže tancovať v partii niekoľkých mužov a nevesta zasa môže nacvičiť niečo so svojimi družičkami. Tak ako tak, o zábavu bude postarané.

Nedokážete si vybrať len jednu pieseň?

Nevadí! Pokojne vyberte hneď niekoľko a vytvorte z nich niečo ako zostrih. Voľte obľúbené a chytľavé melódie, ktoré rozvlnia a rozosmejú vaše publikum. Na niekoľkominútovú ukážku si pripravte danú zostavu. Vôbec nejde o to, aby ste ukázali, akí ste bezchybní tanečníci, to vôbec nie. Tu ide predovšetkým o zábavu a kreativitu. A práve tej sa žiadne medze nekladú.

mladomanželský tanec

Zdroj: Shutterstock®

Keď vám tanec nebol daný do vienka

Ani jeden z vás nie je ktovieaký tanečník, a tak vás vidina svadobného tanca skôr stresuje, než aby ste sa na ňu tešili? V tom prípade si neváhajte zájsť na tanečné lekcie s profesionálom, ktorý vás do tanca zasvätí od úplných základov. Určite na zapísanie do kurzu pamätajte s predstihom, nech si tanečné zručnosti osvojíte v pokoji a bez pocitov stresu, že sa vám to nedarí tak, ako by ste si predstavovali, najmä vzhľadom na to, že termín svadby sa blíži.

Ak sa ani po jeho absolvovaní nebudete cítiť sebaisto, s náročnosťou tanca to nijako nepreháňajte, úplne stačí podarená klasika. S romantickým slaďákom v rytme romantickej balady z dielne napríklad Eltona Johna sa trafíte do vkusu každého z prítomných.

Na čo si dať pozor?

 • Typ zvoleného tanca neváhajte pripraviť na mieru parketu, ktorý máte v reštaurácii alebo na mieste svadobnej hostiny k dispozícii. Pri niektorých je potreba viac priestoru.
 • Máte v pláne rustikálnu svadbu so zameraním na ľudové zvyky? Trebárs také tango ako prvý svadobný tanec nebude tým pravým.
 • Pamätajte na to, že tanec v svadobných šatách a obleku vám neumožní vykonať všetky kreácie tak ľahko ako je tomu v neformálnom outfite.

Neprehliadni: Nasvietenie svadobnej sály: Dopraj svojej svadbe niečo navyše

2 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.12.2019 17:47

horšie, keď novomanželia nie sú "tanečníci", klasika nič nepokazí

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

29.12.2019 17:02

Ak sú nevesta a ženích tanečníci tak to je najlepšia pozvánka do tanca pre všetkých svadobčanov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE