Najluxusnejšie svadby v dejinách: To si ani nevieš predstaviť!

Najluxusnejšie svadby tých najznámejší osobností možno niekoho ani neprekvapia. Svadba patrí medzi najočakávanejšie udalosti v živote človeka. Hoci obrady a tradície sa od kultúry ku kultúre môžu líšiť, účel svadby je všade rovnaký. Je to významná udalosť, oslava života a lásky, ktorá spojí dvoch ľudí pred Bohom aj pred očami ľudí. Svadobné obrady môžu byť jednoduché, jemné, v spoločnosti tých najbližších ľudí. Ale pri bohatých rodinách či celebritách každý očakáva luxusné a bohaté svadby. Niekedy to však tí slávni preženú, neudržia svoju túžbu vynikať na uzde a prekračujú hranice extravagancie. Koľko to stojí? Tak to ich vôbec netrápi. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko najdrahších svadieb v dejinách.

Neprehliadni: Nasvietenie svadobnej sály: Dopraj svojej svadbe niečo navyše

Donald J. Trump & Melanie Knauss

Do tretice všetko dobré. Toto si možno povedal súčasný americký prezident, ktorý sa v roku 2005 v Palm Beach tretíkrát oženil, tentokrát so slovinskou modelkou Melanie. Obrad bol tradičný a elegantný, Trumpova dcéra Ivanka čítala pasáže z Biblie. Na honosnú svadobnú hostinu sa svadobčania presunuli do Trumpovho sídla priamo pri oceáne, ktorý je údajne navrhnutý podľa francúzskeho Versailles. Hostia si pochutnávali na kaviári, homároch, hľuzovkách a iných špecialitách. Nevesta mala na sebe ručne, kryštálmi a perlami zdobené šaty od návrhára z módneho domu Dior Johna Galliana. Ich výzdoba trvala cez tisíc hodín práce a stáli približne stotisíc dolárov. Avšak ani prezident nemôže dostať všetko, po čom túži. Svadba bola bez ohňostroja, pretože niekoľko dní predtým bola ohňostrojom zakončená inaugurácia vo Washingtone. Svadba terajšieho amerického prezidenta stála „len“ dva milióny dolárov.

Wayne Rooney & Coleen McLoughlin

Futbalista anglického národného tímu a jeho žena Coleen sa vzali v opátstve Cerbara neďaleko Janova v Taliansku v roku 2008. Svadbu im spríjemňovala chlapčenská skupina Westlife. Rooney si prenajal päť súkromných lietadiel, ktorými dopravil svojich hostí na obrad. Celá svadba vyšla pár na osem miliónov dolárov. 4.2 dolára im ponúkol jeden časopis za exkluzívne práva na svadobné fotografie.

Princ William & Kate Middleton

Anglický kráľovský dvor na svadbách jednoznačne nešetrí. Obrad princa Williama a Kate sa, ako inak, konal vo Westministerskom paláci. Táto udalosť bola označená ako svadba storočia. Na zozname pozvaných, ktorých bolo mimochodom šesťsto, nechýbala Viktória Beckham, Elton John, Guy Richie, premiér David Cameron, pravdaže princezné a vojvodovia z rôznych častí Európy. Svadba stála... Ste pripravení? Tridsaťštyri miliónov amerických dolárov.

Vanisha Mittal & Amit Bhatia

Klišé „peniaze nie sú dôležité“ nadobúda iný význam, keď indský oceľový magnát Lakshimi Mittal vydal svoju dcéru v roku 2004. Takmer týždeň trvajúca svadba bola akousi okázalou ukážkou bohatstva a luxusu. Konala sa v Paríži a stála sedemdesiat osem miliónov dolárov. Tisíc hostí, ktorí dostali pozvánku vyzdobenú striebrom, boli dopravení súkromnými lietadlami zo všetkých kútov sveta a ubytovaní v päť hviezdičkových hoteloch. Zúčastnili sa nielen zásnub v paláci vo Versailles, ale aj honosných ceremónií, bohatých večier a tradičných tancov, ohňostroja v záhradách pod Eiffelovou vežou. Na svadbe spievala Kylie Minogue a ďalšie bollywoodske hviezdy. V roku 2013 sa však pár rozviedol. Peniaze nie sú naozaj všetko.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Princess Diana with Prince Charles of Wales in the day of their wedding!

Príspevok, ktorý zdieľa Diana (@diana_theprincessofthepeople),

Princ Charles & Diana Spencer

Stovky tisíc divákov sa zhromaždili v uliciach Londýna, aby zahliadli princa Charlesa a Lady Dianu v ich svadobný deň v júli 1981. Túto obrovskú udalosť sledovalo odhadom 750 miliónov ľudí po celom svete, ktorí boli doslova prilepení na televízoroch vo svojich obývačkách. Nevesta prišla na neskorý dopoludňajší obrad v katedrále Svätého Pavla. Viezla sa v presklenom koči a mala na sebe nádherné šaty z hodvábneho taftu a starobylej čipky zdobené tisíckami perál s dvadsaťpäť metrov dlhým závojom. Mladomanželský pár potom vyšiel na balkón Buckinghamského paláca a bozkom pozdravil davy, ktoré aspoň takto chceli byť súčasťou ich rozprávkovej stodesať miliónovej svadby. Kráľovský pár sa rozviedol v roku 1996, rok pred tým, ako Diana tragicky zahynula počas nehody v aute, v ktorom sa viezla so svojím egyptským milencom Dodi Al Fayedom. 

Na svadbe plnej luxusu a extravagancie nešetril ani Paul McCartney, Elizabeth Hurley a jej indický manžel, spevácka senzácia Liza Minneli, dcéra Billa Clintona, podnikavá Kim Kardashian a rapper Kanye West, jedna z dedičiek hotelového impéria Nicky Hilton či speváčka Christina Aguilera.

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.07.2019 15:05

nemusím takéto celebritné a honosné svadby, napokon šťastie im to aj tak nezaručia

Vaše meno:

igor peto

igor peto

28.07.2019 16:15

to sa im svadbuje za tie prachy

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

24.09.2019 17:22

Nelákajú má svadby celebrít,aj keď v prípade princov a princezien ide o tradíciu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE